Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (séria)

Smithereens (S05E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Smithereens
všetky plagáty

Londýnský řidič sdílené taxislužby unese zaměstnance společnosti provozující sociální média a vyvolá mezinárodní krizi. (Netflix)

JamesXY

Napínavé a tématické. Ale když trochu moc přímočaré a bez překvapení. Nějak tam chyběla ta black-mirrorovská část, která by běžné na diváka svým specifickým způsobem zapůsobí. ()

Regeindy

Tvůrci seriálu, stejně jako hlavní postava, si celou tou drámou a napětím získavájí pozornost, aby znovu zdůraznili to nejaktuálnější téma ze všech - závislost na sociálních sítích. To, že si tentokrát nepomáhali vedlejšími pointami ani sci-fi vychytávkami mě osobně potěšilo. Není to varování, co by se mohlo stát v blízké budoucnosti, je to krutá realita dneška a divil bych se, kdyby někdo kvůli blbému lajku nějakého pejska, za podobných okolností, ještě nezemřel. :( Andrew Scott a jeho hraní očima dokonalé! ()

zorrra

Jeden z mojich najoblibenejsich pribehov z BM. Je to krasny obrazok dnesnej doby,presne je to o sekundach nepozornosti kvoli niecomu,co ani nestoji za to a ludia skutocne zabudaju,ako vyzera obloha a svet okolo nich. Toto ma chytilo za srdce. ()

hypnos11

Jestli to podle někoho je vyjednavačský thriller, tak se asi díval na jiný program.. Možná byste si měli za trest pustit Soudkyni Barbaru a po zbytek dne sledovat pořady Jaromíra Soukupa. To bych považoval za skutečně důstojný trest. Tady jde totiž o zdánlivou, napínavou sondu do případu zvláštního únosu, která je ve skutečnosti kritickým pohledem na současné zombies a jejich sociální sítě. Zvykejme si, lepší to nebude. Námět možná nijak světoborný, ale jeho podání je skvělé, a Andrew Scott fantastický. Závěr mi to trochu pokazil, jinak bych dal asi za 5*. ()