Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Fascinujúca cesta do staroveku. Do času, kedy sa bohovia prechádzali po zemi spolu s ľuďmi a oddávali sa rovnako ako ľudia všetkým nerestiam. Tak ako medzi ľuďmi, aj medzi bohmi nebola núdza o hádky a tak aj my sa staneme svedkami vojny nezmieriteľného Dia a Héry o vodcovstvo. Alkméné v Thébach túžobne očakáva svojho milovaného manžela Amfytrióna a to je vhodná chvíľa pre Dia, aby zrealizoval intrigu, o akej už dlho sníval. Počas dionýzskych slávností sa Zeus premení na Amfytrióna. O deväť mesiacov Alkméné porodí dvojičky a zatiaľ čo prvý syn je skutočným synom Amfytrióna, druhý – Herkules – je Diovo dieťa. Amfytrión však nemá to srdce Herkula zabiť. O niekoľko rokov však malý Herkules v návale zlosti udrie lýrou svojho učiteľa tak silno, že učiteľ zomiera. Za trest je Herkules vykázaný z mesta a vyrastá v horách, kde sa z neho stáva pastier a neobyčajne silný muž. Zatiaľ má šťastie a s Megarou, dcérou kráľa Kreonta, splodí troch synov, ktorých však počas svadobnej noci pod vplyvom neznámej drogy zabije. Je jasné, že za touto intrigou stojí opäť niekto z hriešnych bohov. Pre Herkula prišiel čas kajať sa zo svojich hriechov... (STV)

(viac)

Recenzie (40)

tron 

všetky recenzie používateľa

Seriál s Kevinom Sorbom napáchal viac škody, ako by sa mohlo zdať. Vážnou postavou bol tento bájny grécky poloboh len v prvých pilotných celovečerákoch. Po zvyšok (viac ako 100-dielneho) seriálu sa jeho svalnatá prítomnosť zredukovala na prenášanie životných perlí o odvahe a sile priateľstva a nezmyselného akčného poskakovanie s Lolausom. Producent Sam Raimi vtedy preukázal také barbarské (naivné?) nerešpektovanie legendárnych mýtov a legiend, že sme im to už ani nemohli mať za zlé. Televízia Hallmark v roku 2005 povedala rázne „stop!“ a výsledkom je 3-hodinová televízna mini-séria, ktorá síce (ako všetky hallmarkovské mini-série, od Merlina cez Guliverove cesty až po Jásona a Argonautov) dopláca na tragické počítačové efekty a čudné herecké obsadenie (Sean Astin, Timothy Dalton, Leelee Sobieski). Ale oveľa dôležitejšie je to, že si z bájnych mýtov nestrieľa. Naopak, snaží sa ich podať s dôrazom na Herkulov tragický rozmer. Takže áno, Herakles naozaj (kvôli počarovaniu od bohyne Héry, jeho nevlastnej matky) zavraždil vlastné deti a áno, naozaj to viedlo k dvanástim na prvý pohľad nesplniteľným úlohám. Výsledkom je solídne výpravné dobrodružstvo, neporovnateľné s prvoligovou fantasy (Pán prsteňov), ale rozhodne má ďaleko k niektorým iným filmom od Hallmarku (Tajomný ostrov). ()

Martrix odpad!

všetky recenzie používateľa

Řecká mytologie je odkaz pro všechny národy. Dokonce i pro ty, které žádnou pořádnou historii nemají. Chápu, že si USAmani nevystačí jen s indiánskými mýty, takže si stvořili své hrdiny. Jenže postavy jako je třeba Spiderman, Kapitán Amerika nebo Hulk, mohou jen těžko soupeřit s heroismem Persea, Héráklea, nebo Achillea. Popcorn vs. propracovaná mytologie, která dává nahlédnout do časů, kdy se rodila civilizace. Po shlédnutí této hrůzy jsem se jen utvrdil v tom, že je spousta lidí, kteří jsou kulturní kánoe. Vydlabaní, vydlabaní, vydlabaní. Možná se pletu a jde o cílenou snahu dělat z lidí blbce. Seriály Herkules a Xena nadělaly tolik škody, že bych se nedivil, kdyby v podobném prznění pokračovaly i generace filmařů, kteří na těchto dezinformačních seriálech vyrůstali. Fajn, amíci jsou hovada. Když se přenesu přes to, že si příběh upravili podle toho, jak se jim to hodilo a líbilo, stejně jde pořád o hnusný film. No dobře, tak úplně jsem se přes to nepřenesl :o) , ale faktem je, že triky jsou průměr , hlavní postavu hraje vysoce nesympatický teenager, v jehož podání je Herkules ještě větší debil, než podle pověsti jako mladý byl a ostatní postavy se chovají...divně. Asi jako když sleduje amatérské představení, kde herci umí text, ale vůbec neví jakou postavu hrají. A přitom režisér této "věci" byl jeden z těch, co natočil seriál Řím!! Člověk by čekal, že se u toho něčeho přiučí. No, nebudu si dál zbytečně otloukat prsty o klávesnici, tato sračka za to nestojí. Tento film mohu doporučit snad jen politikům ČR. PS: Dovedu si představit, že další Youngův počin bude těžké porno, s názvem Homo Erectus vs. Xena ()

Reklama

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Vedomí si toho, že na Herkulove silácke kúsky nemá TV produkcia dosť silácke efekty ( a je pravdou, že lepšie vyzeral aj o 10 rokov starší, televízne prevarený predchodca ), stavili tvorcovia na umný scenár. Ten je postavený na súperení ( a zmierovaní ) ženského a mužského princípu, fatalizme pokrvného a rodového intrigovaniu a nevyhnutných tragédiách, presne v duchu antickej drámy a s najväčšou pravdepodobnosťou aj reálnej histórie starovekých a stredovekých spoločností. Vo svojich motívoch veľmi výstižný mytologicko-historický prepletenec a obraz, dostatočne verný tradičnému podaniu a súčasne ho reflektujúci. V postave Herkula sa vymaňuje z pradiva pevných pravidiel starého žánru i pravidiel archaického sveta povier, mágie, svojvôle panovníkov a rozmarov bohov, ich servílnosti i nepriateľstva. Oproti iným spracovaniam za posledných x rokov, ktoré si s Herkulom svojvoľne robia čo chcú, je zaujímavé sledovať, ako si s tradovaným podaním herkulovskej mytológie poradil scenárista Charles Edward Pogue. Zmeny, ktoré uskutočnil, sú v záujme príbehu ( a možno aj berú ohľad na reálny rozpočet ). Kým zachované starogrécke cykly sú na dnešok predsa len trochu príliš cyklické a lineárne ( Héra na Herkula pravidelne zosiela šialenstvo, on v jeho záchvate niekoho zabije a potom musí svoju vinu vykupovať ponižovaním sa a službou ), tu sú dobre zakomponované do celkovo sa vyvíjajúceho a k zaujímavému záveru dospievajúceho príbehu. Aj Herkulových úloh nie je 12, ale 6, no oboznámený divák objaví aj tie ostatné, predvedené v správnej chvíli k lepšej službe celému myšlienkovému konceptu na iných miestach príbehu.Večná škoda rutinérskeho, či ( lacného ) TV spracovania, ale obávam sa, že výborne poprepisovaný známy cyklus by zrejme aj v inom prípade dokázalo oceniť iba minimum divákov... ()

Wishkah odpad!

všetky recenzie používateľa

Když už někdo chce natáčet filmy s mojí milovanou řeckou mytologií tak by si aspoň mohl přečíst předlohu a ne napsat scénář z doslechu. Přitom o Héraklovi (na Hercula kašlu, protože je to jen obyčejná římská kopie Hérakla) by se dalo natočit několik skvělých filmů. Kdyby nebylo Oidipa je podle mě Hérakles asi nejtragičtější postavou řeckých mýtů, i když nakonec skončil na Olympu jako bůh. Prostě marnost nad marnost. Tenhle film je hovadina a za jediné plus na něm považuju jen to že naštěstí je to film z produkce Hallmarku tak jej neuvidí tolik lidí. Tvůrci a protagonisté tohoto filmu by si zasloužili aby je ztrestal samotný Herakles. Už jen proto co v tomhle filmu udělali z jeho matky..................zpráva pro tron : Ioláos se v mýtech vyskytuje. Pomáhá svému strýci (byl synem Héraklova nevlastního bratra Ífykla) Héraklovi v boji s Hydrou a poté žil v Aténách. Tam poté ke stáří chránil Héraklovi potomky před Eurystheem. A když se Eurystheus dostal do Atén a požadoval Héraklovi potomky vydal se stařičký Ioláos do války a před bojem prosí bohy aby mu na jeden vrátili mládí a sílu. Bohové jeho prosbu vyslyší a Ioláos se plný sil vydává do boje a Eurysthea poráží ()

Pitryx 

všetky recenzie používateľa

Spousta hluchých míst. Některé masky dobře udělané, jiné triky však pod vší úroveň. Děj zdlouhavý, pokud není akce, tak se jen intrikuje a intrikuje. Zpočátku jsem se ještě v ději a postavách orientoval, ale pak, právě při zbytečně zdlouhavých pasážích, které jsem přejížděl, jsem kapánek ztratil přehled. Celkové hodnocení – podprůměrný snímek, ale zase ne zcela k ničemu. STV1 2 díly1207097800/8116,7900/8214 ()

Galéria (10)

Reklama

Reklama