Ve znamení Merkura

všetky plagáty
TV spot 5
Poviedkový / Dráma
Československo, 1978, 6 h 15 min (Minutáž: 72–78 min)

Réžia:

František Filip

Scenár:

Ivan Gariš

Jaromír Hanzlík, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Kateřina Macháčková, Václav Postránecký, Alena Vránová, Ota Sklenčka, Jiřina Štěpničková, Otto Lackovič, Josef Langmiler, Zuzana Ondrouchová (viac)

Samostatné příběhy navazující na sebe tematikou práce celníků... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa milos.bradik k tomuto seriálu (2)

Případ živého muže (1978) (E03)

Nechápu za co tomuto někdo mohl dát pět hvězd. Kriminálka je to mizerná, love story taky podivná a jako komedie je to úplně mimo i když to má od každého trochu. Je to prostě paskvil. Dokonalá je to pouze PR socialistické celní správy. Propaganda jako vyšitá. Viděl jsem jen jeden díl a stačilo. Jak tam ten Němec pašuje zlaté prstýnky schované v datlích, to je naprostý nesmysl. ()

Stopa stříbrných draků (1978) (E04) odpad!

Druhořadá komančská propagace celnické buzerace. V tomto díle navíc podtržená nesympatickou a pro roli nevhodnou, v té době skoro padesátiletou Strniskovou, kolem které poletuje její dcera, kterou hraje Valentová, v době natáčení jí bylo 32 let a pobíhá tam s copánky, které jsou ozdobené beruškami, jako nějaká desetiletá holčička. Děj je nepravděpodobný a plný nesmyslů a náhod, ale nejhorší je na tom, že je to o stíhání zločinců, kteří pašovali košile, látky, cigarety a podobně a za komančů to byl opravdu zločin, za který se mohlo skončit na dlouhou dobu v kriminále. Prostě jsem opravdu nepřišel na nic za co bych dal třeba jen jednu hvězdu. ()