Ve znamení Merkura

všetky plagáty
TV spot 5
Poviedkový / Dráma
Československo, 1978, 6 h 15 min (Minutáž: 72–78 min)

Réžia:

František Filip

Scenár:

Ivan Gariš

Jaromír Hanzlík, Josef Beyvl, Stella Zázvorková, Kateřina Macháčková, Václav Postránecký, Alena Vránová, Ota Sklenčka, Jiřina Štěpničková, Otto Lackovič, Josef Langmiler, Zuzana Ondrouchová (viac)

Samostatné příběhy navazující na sebe tematikou práce celníků... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (2)

Muzikantský celník (1978) (E01)

Vypadá to na trochu nudnější seriál, který však nabídne spoustu archaických situací, neboť i takovému ultraodpůrci jakékoli mezistátní integrace, jako jsem já, přijde poněkud absurdní prohrabovat někomu bágly a kontrolovat, co si s sebou bere do ciziny. Natož když se na seriál podívá někdo, kdo to ani nepamatuje. První díl je o tom, jak trochu přitroublý (ale veselý a občas vtipně hláškující) novopečený celník dvakrát (spíše náhodou) zazáří. ()

Léto s Venuší (1978) (E02)

Tak já čekal, jak bude Hanzlík ve druhém díle vysvobozovat Hudečkovou, a ono jsme zatím v úplně jiném příběhu, je to jiná vesnice, jak by pravila vypravěčka v jedné legendární ruské pohádce. Tentokrát jsme v žánru čistokrevné detektivky, která je okořeněna docela vtipnými dialogy a situacemi. A celé je to o tom, že ke zločinu někdy stačí, když někdo zbytečně moc kecá, a jak dopadení může ztížit, když někdo zapomíná, o čem s kým vlastně mluvil. Ale bavilo mě to víc než první díl. ()