Carcinoma

• Nemecko I Love Snuff

Dorian (Dorian Piquardt) má rakovinu. A to ve fázi, kdy už se s ní nedá nic dělat. Jelikož mu ani doktoři nedokáží pomoci, vydává se na cestu za svojí nejspíš poslední nadějí na vyléčení – bylinkářkou. Po cestě se stihne vyzpovídat u kněze a zavzpomínat na svoji minulost. Jenže zákeřná nemoc se začíná hlásit o slovo a pro Doriana tak začíná období plné bolesti, které nejspíš v jeho životě bude tím posledním... (honajz2)

ricci.s

Takže črevná rakovina, ktorá mala pre chudáka v hlavnej úlohe fatálne následky. No typický Marián. To bol zase hnus, fakt. Nie je to jeho najlepší horor (Cannibal a Reise nach Agatis sa mi páčili viac). Väčšinu stopáže sa totiž musí divák uspokojiť len s (ne)príjemnými zábermi na mužské pohlavné orgány, štipku homosexuálneho sadomasochizmu či tekutiny striekajúce z análneho otvoru. (Snažím sa vyjadrovať slušne, hehe). Ale ten záver... ako to popísať? Neviem, lebo nepodarilo sa mi presne zistiť, čo všetko z neho vytekalo a akej to bolo farby. Priblíženie režiséra či už nápadom alebo rozpočtom k mojej obľúbenej Thanatomorphose je tu citeľné, a v takomto zvrátenom nemeckom podaní zvládnuté na maximum. Netuším, čo to malo spoločné s tým "I Love Snuff", ale OK. Na názvy seriem. Ale priznám sa, naplo ma. Neodporúčam, nepozerať, ruky preč, brrr!!! :-) ()

EvilPhoEniX

Uff, tak tady jsem si sáhl na dno! Marian Dora představuje jeden z nejnechutnějších hororů, co jsem měl čest zhlédnout. Carcinoma má poměrně zajímavý příběh o muži, který má rakovinu střev a celý film proživáme jeho utrpení a bolest, která je nejspíš nepředstavitelná. Depresivní, melancholické, nechutné, ale zároveň umělecké, silné, zajímavé a v jistých scénách odzbrojující. Hlavní hrdina se tam doslova rozkládá za živa, vypadávají z něj kusy masa, vředy, výkaly a všelijaké různé tekutiny vytékají, doktoři odmítají pomoct a do toho všeho hraje intenzivní hudba, která celou atmosféruje umocňuje. Osud hlavního hrdiny je dopředu daný při téhle nemoci a divák má pocit, že pro tenhle film snad i doopravdy zemřel!!! Šokující fim, který rozhodně není pro slabé povahy, jen pro silně okrajové publikum a pro Otrlé! Cítím se poznamenaný a na fim rozhodně už nikdy nezapomenu.Intenzivnější zážitek než Thanatomorphose.8/10. ()

George Stobbart

Mariánko si zase raz rozhodol ukojiť svoje bizarné kreatívne ambície a na paškál si pre zmenu zobral človeka s nádorovým ochorením; tzv. karcinómom. A kto jeho filmy pozná, tak mu musí byť jasné, že ani k tejto téme nepristúpi práve z chladného lekárskeho pohľadu. Ja mám vcelku rád ten jeho kontrast medzi nechutnosťami, ľudskou brutalitou, abstraktnými výjavmi a depresívnymi interiérmi, ktoré zvykne obklopovať umeleckým stvárnením, zaujímavou kamerou, svojskou hudbou a pokojnými exteriérmi. V tomto prípade sa od hororu odklonil do dramatického smeru a napriek tomu, že film natočil pod pseudonymom Art Doran, sa nezaprie a jeho rukopis je jasný. Od minulého "Reise nach Agatis" je to však podľa mňa o dosť slabšie, kvalitatívne niekde medzi jeho sprostým "Melancholie der Engel" a vydareným, no vyčerpávajúcim "Cannibal". Kto jeho tvorbe fandí, sa však obávať určite nemusí. ()

darkrobyk

Smrti bát se netřeba. Pokud zde jsme, není tu. Pokud tady je, nejsme tu my. Strašlivá je cesta k ní... Vizuálně působivý naturalistický snímek o umírání zatěžkaný řadou symbolů, což nevadí. Panenka z Reise nach Agatis, kouř vracející se do továrního komína, červené muchomůrky, kostlivec v okně, chorobně zdeformovaný list plující po vodní hladině, krmení hada... Dorian zjišťuje, že se s jeho tělem něco děje. V břiše mu zvolna roste tumor a divák postupně sleduje jeho marný boj s nemocí. Tělo je devastováno tak, až se film přiblíží scénám z Contracted či Thanatomorphose. Film splňuje požadavek naturalismu - osud jedince sžíraného nevyléčitelnou chorobou, který se postupně dostává na okraj společnosti. Kdo mu pomůže? Bůh? Bylinkářka? Doktoři? Nikdo! Vyhozen z nemocnice, kde ho vyléčit nedokážou, vydává se na poslední cestu. Lyrické obrazy podzimní přírody a tichého města jsou v kontrastu k dekadentní zkáze plné krve, hnisu, moči a výkalů. Výtvarně vytříbené milování s hadem, s/m v podzemí, každodenní dělnické šichty a západ slunce. Skvostné spojení obrazu, hudby a zvuků je u Dory samozřejmostí. Snímek pro okrajové publikum. ()

pornogrind

Kdo neznalý zavítá do Dorova království bude nejspíš litovat. M. Dora se prezentuje depresivními, zvraceným, nechutnými filmy, které jsou pro normální diváky v podstatě nestravitelné. Carcinoma není vyjímkou. Ti kdo jeho tvorbu znají tenhle snímek nepřekvapí, ale budou uspokojeni. Dora si jede ten svůj styl. Přesně jak to mám rád. ()

honajz2

Marian Dora je režisér "známý" tím, že točí brutální a nechutné filmy, tudíž nic pro mě. Sice jsem od něj viděl jeden film, kde gore kromě konce vlastně ani nebylo, a k tomu všemu mi připadal strašně amatérský. Myslel jsem si, že na Doru se už můžu vykašlat, jenže pak jsem našel tohle a tohle vypadalo, jako že to nebude jenom sled tupých samoúčelných prasáren, ale že to bude mít v sobě i nějakou hloubku a možná by to bylo i aspoň trochu umělecké. No, a výsledek? Dostal jsem to, co jsem chtěl, ale taky jsem to nedostal. Mě se tady ukazuje, že Dora by na nějaký umělecký film možná i měl, ale to byl film musel zbavit všech těch prasáren a nechutností nebo to aspoň omezit na minimum. Jenže tady se objevuje problém, že pak by v tom filmu nebylo nic z něj. Co se filmu samotného týče, má relativně dobrou kameru (což mě dost překvapilo), kromě toho hlasitého klavíru i dobrou hudbu, pár dobrých gore scén, pár poetických záběrů na města a krajiny, pár herců, co umí hrát a úchvatnou finální scénu. A co mě překvapuje nejvíc je nejen to, že mu tam hraje kněz, ale že ve finále hlavní hrdina vlastně odchází do ráje. Ten film dokonce i něco říká (Nemá smysl bát se smrti, protože po ní nějaký život je, ale cesta k ní bude krutá.). To jsou klady, zbytek jsou už jenom zápory. Jsem doufal, že všechny ty nechutnosti aspoň ukáží, jaká je rakovina svině, ale ne, tady je spousta nechutností mimo to a vlastně úplně zbytečně, hlavně ti gayové tu fakt byli zbytečně, sestřihané je to špatně a člověk se neorientuje, co je současnost a co minulost a navíc je to strašně utahané. Jenže když pominu všechno to špatné, tak to dokonce i o něčem bylo a jenom díky té poslední scéně, která je udělaná celkem profesionálně, dám slabé 3*. Ale pokud si nelibujete v nechutnostech, tak na to snad ani nemá moc smysl koukat, budete se dost nudit. ()

Rathalos

No sakra prace,po filme Cannibal,ktory nebol nic moc som zhliadol od Mariana Doru toto dielko a musim povedat,ze je to poriadny humus,je tu kopec zaberov,pri ktorych sa vela ludom bude zdvihat zaludok,tematika smrtelnej choroby detailne zobrazena,pozor,slabsim povaham neodporucam...:-) ()

Olafson

Vzhledem k tomu, že v četnosti výskytu kolorektálního karcinomu hraje Česká republika ve světě prim, tak si myslím, že film z podstatné části nezobrazuje nic, co by neviděla na vlastní oči spousta lékařů či ošetřovatelů, tito si to ale asi neužívají tak, jako Marian Dora aka "Art Doran". Lékaři jsou zmiňováni i v titulcích,předpokládám, že šlo tedy o camea skutečných německých proktologů. Na M.Doru je film poměrně upovídaný, dokonce tam tentokrát hraje i pěkná herečka (ta Vanessa), což je dost netradiční, většinou jsou jeho hrdinové nechutní už od pohledu. Nemyslím si, že tento film by měl být hororem, jen obsahuje scény, které normální člověk právem považuje za nechutné, což ale z filmu horor neudělá. Ty symboly užité k připodobnění smrti jsou podobné či úplně stejné jako v jiných filmech tohoto režiséra, takže nic, co by nějak vybočovalo z jeho obvyklé vize světa. Po skončení mně přišla na mysl píseň Stevena Wilsona Pariah, respektive její konec: "Don't you worry, Don't worry about a thing, 'Cause nothing really dies, Nothing really ends" ()

Renswo

Carcinoma : tento film je o skutočných veciach , ktoré sa deju. Eroticka dráma medzi človekom a jeho chorobe , rozpad a lyrická osamelosť. Príbeh o mužovi , ktorý má diagnostikovanú rakovinu a namiesto liečby sa rozhodne ju liečiť svojpomocné. Muž si počas svojich dni prejde peklom so špinavou atmosférou. Film je určený len pre úzke publikum no aj napriek tomu ho môžem odporučiť. Síce je dosť povrchný , dráždivy a nechutný , no hlavný predstaviteľ si zaslúži uznanie. Máloktorý film u mňa zanechá taký zly pocit ako tento. ()