Rubber Johnny

Krátkometrážny / Animovaný / Horor
Veľká Británia, 2005, 6 min

Šestiminutový experiment britského režiséra, který má na kontě především hudební videoklipy (Portishead, Björk, Madonna, Placebo). Projekt vznikl jako šot pro hudebníka Aphex Twin a jeho nové album.
Johnny, upoutaný na kolečkové křeslo, pravděpodobně postižen akutním otokem mozku, předvádí za doprovodu elektronické hudby taneční kreace ve stylu rave. Většina filmu je natočena pomocí infračerveného vidění. (Abes)

MedullaO.

Richard a Chris, stara znama dvojice megauchylaku o5 dokazuje, ze i to co si muzete predstavit jen v tom nejhorsim stavu zfetovanosti, zhulenosti a opilosti se da dokonale pretvorit do audiovizualniho prozitku..heh, jenom skoda ze takovyhle veci asi nikdy v Meduze nebo v Esu nebudou :) ()

boul

Velká a nepochopitelná šílenost. Kdyby se režisér držel po celou dobu toho, jak to začlo, bylo by to mnohem stravitelnější! I tak zajímavý kousek. Video zde.. ()

PEZ

Chris Cunningham uz neraz dokazal, ze je cisty original. Pre niekoho az moc. Ved kto by nepoznal videa k najznamejsim peckam Aphex Twina - "Come to Daddy" a "Windowlicker" (tieto videa sa nezmazatelne zapisali do historie, druhe menovane video sa moze vysielat v necenzurovanej verzii len po nociach a aj to si len maloktora stanica dovoli). Rubber Johnny je tiez podporeny hudbou Aphex Twina - Chris track zremixoval a po weekendoch tocil klip kusok po kusku. Nakoniec mu to trvalo 3 a pol roka (!). Musim povedat, ze si nepamatam kedy som naposledy videl video, ktore mi nahanalo hrozu a zaroven ma (po)bavilo. Toto je ten pripad. ()

marek86

Rád bych viděl ty, kdo dali této šílenosti 4hvězdičky a více, jak by se na toto "dílo" dokázali koukat alespoň hodinu v kuse. To by snad zvládl jen člověk na drogách, nebo blázen. Moje hodnocení: nehodnotitelné ()

arbeit

Možno by to bolo aj lepšie bez hudby od Aphexa. Začiatok bez nej je totiž na 5*, potom to trochu upadne. Váš krátky čas si to ale určite zaslúži, hlavne treba pozerať v dobrej atmosfére. ()

MORION

Paradna vec.. odhliadnuc od toho, ze klip Come to Daddy od Aphex Twin patri k jednemu z mojich najoblubenejsich sa jedna o klip ktory dokaze zaposobit. Je nabity tiesnivou atmosferou, ktora cloveka chyti na prvy krat.. Trosku slabsia mi pride prave cast s hudbou (najma prve 2/3), ale v poslednej tretine je aj toto bohate vynahradene :) Rubber Johnny vo mne zanechali sice kratkodoby no o to intenzivnejsi zazitok.. ()

MataLizatko

Nie všetko s podtitulom experimentálny je zároveň aj s podtitulom geniálny. Minimálne sa však tento short film uberá správnym smerom. Musím pochváliť doladenú atmosféru a dotiahnutú myšlienku. Mne osobne vizuálna stránka nesadla na strunu, ale nejaký zvuk bol vydaný. Prinajmenšom sa dá povedať, že je to zaujímavá interpretácia. ()

efialtes

Kdyby se John Merrick narodil do jiné doby a našlehal si k tomu chutný koktejlek(kterej mu asi vysosal sám Cunningham),mohl se na tom křesle točit dneska on. ()

skaza odpad!

Som pohoršená...ako je vôbec niekto schopný natočiť niečo také?...zdravotné poškodenie takéhoto charakteru, nemá byť druhom zábavy pre zdravých jedincov !!!!!! ()

reflex

Tento klip jsem videl poprve, kdyz jsem byl sam doma v noci. Pumpa mi jela na plny obratky, nevedel jsem chvily jestli jsem se nezblaznil. Proste klip nabity emocema. ()