Při přestřelce s překupníky drog přichází o život policejní seržant Delawere. Jeho syn Robert přísahá, že najde vrahy a pomstí otcovu smrt. Stane se členem protidrogového oddělení městské policie a spolu s bývalým otcovým přítelem kapitánem Floydem se vydává po stopách nevyřešeného případu. (Densy Home Video)

choze

Každý musí platit nájem, i sedmdesátkové blaxploatační ikony, jejichž výminek představovaly v 80. letech levňoučká akční videocéčka italské produkce. Ta si po Fredu Williamsonovi (série ČERNÁ KOBRA) vyzkoušel koncem dekády i Richard "Shaft" Roundtree s VENDETTOU aka GETTING EVEN (u nás jako KONEČNÉ ZÚČTOVÁNÍ) a MIAMI COPS (u nás jako POLICAJTI Z MIAMI). V našich končinách je na VHS spolu s dalším podobným šrotem vybaveným vždy malovanými covery (URBAN WARRIORS / POSLEDNÍ BOJOVNÍCI, APOCALYPSE MERCENARIES / APOKALYPSA, BRONX EXECUTIONER / KAT Z BRONXU, CROSSMISSION / PROTIÚDER) a mayovkami distribuovala zapomenutá třetiřadá společnost Densy. ()

J.Connor

Konečně jsem (díky RockyRT) zkompletoval všechny italské fláky od Densy Home Video. Policajti z Miami se nijak nevymykají celé kolekci, levný pozdní italo trash. V rámci kolekce Densy, ale vyšly i o dost lepší věci, třeba KAT Z BRONXU a GETTING EVEN, kde si ve stejném roce zahrála stejná hlavní trojka jako v MIAMI COPS (Roundtree, Muller a Aronin). Klucí jsou celkem sympaťáci, pár bouraček, absurdních přestřelek, ale hlavně to není úplná nuda, jak tyhle céčka běžně bývaj. V podstatě italská odpověď na LETHAL WEAPON. K černošským hvězdám nižší svítivosti, o nichž mluví choze, je třeba přidat ještě jméno Woody Strode. ()