Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiálny text distribútora)

Hakha

Při prvních minutách jsem si myslel, že je to drama, ale po chvíli se příběh rozvinul do Fantasy prvku a poté k Hororu. Bylo to napínavý a byl jsem velice zvědavý, jak tenhle film dopadne. Jedině co bych vytknul byli herci. Byli nesympatičtí a jeden mě lezl strašně krkem. No, ale co. Slušně provedený Francouzský film, který ode mne dostává 3,5 hvězdičky... ()

honajz2

Filmy v jedné místnosti, takže hned, jak jsem na tohle úplně náhodou narazil (shodou okolností při hledání jiného filmu, který jsem teda zatím ještě nenašel, což mi připomíná, že když doma něco hledám, tak najdu něco úplně jiného, jen to, co hledám hlavně, ne), jsem si to okamžitě stáhl. 4 lidi v jedné cele, z toho každý z nich, kromě hlavního hrdiny který je normální, je totální magor - jeden je transsexuál a po nocích znásilňuje spoluvězně, druhý, který je retard jak sviňa a co vidí, to sežere (včetně svojí šestiměsíční sestry - kvůli tomu tam je, ale vůbec nechápu, proč ho nešoupli někam do blázince) a ten třetí jede v hodně divnejch věcech, nebudu spoilerovat. A jednoho dne objeví knihu plnou kouzel, která by je měla dostat ven... Ok, první polovina mě celkem nudila a neskutečně (a hlavně úplně zbytečně) táhla. V druhé polovině mě to ale už chytlo a drželo v napětí až do konce, i když jsem teda ten konec odhadl. I tak ale, bylo to dost zajímavé, bohužel tu nudnou první polovinu a některé nelogičnosti tolerovat fakt nemůžu, takže 3* ()

Paldini

S černou magií si není dobré zahrávat neboť se kouzlo obrátí proti tobě. Toto ponaučení ovšem neznali tihle čtyři muklové, kteří se chtějí za každou cenu dostat ven na svobodu. A tento film potvrzuje jednu skutečnost, kterou jsem si za poslední dobu všiml v hororové produkci, a to, že ne Amerika a ne Asie, ale Evropa je tím svěžím dechem, které vdechuje nové nápady do prohulených plic současného hororu. ()

Pilda17

Ze začátku jsem měl sto chutí film vypnout. Pořádně mě nezaujal, ale postupně dostával trošku obrátky, až to bylo v celku slušný. Dost mě zajímalo jak to dopadne a příběh mě docela zaujal. Tak že jsem chtěl film dokoukat. A ani toho nelituji.. Celkem slušný snímek, který není jen tak k zahození... 60%.. ()

LIVINGDEAD

Film mne docela zaujal. Transsexuál tomu dodal humor. Ponurá vězeňská cela, čtyři spolubydlící - retardovaný pošuk, který si nachává uřezávat prsty jen proto, aby se dostal na marodku. Transsexuál, který si hraje na jeho mamku a dokonce ho i kojí svými silikonovými prsy, postarší intelektuál, který se nechává transsexuálem obdělávat zezadu. Člověk by řekl, že to spíše bude naopak.... No a jeden vcelku normální chlápek a do toho nadpřirozené úkazy a smrt. To lámání kostí tomu retardovanému pošuku bylo skvělé (pozn. autora). ()

• Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)
  • Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)
  • Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)