V thrilleru Zjevení se setkáváme již poněkolikáté (Memento, Hledá se Nemo) se ztrátou krátkodobé paměti. Tentokrát jí trpí krásná americká turistka Casie. Na křižovatce v malém britském městečku jí srazilo auto a po tomto indicentu se jí vymazaly veškeré vzpomínky. Naštěstí se jí dočasně ujala rodina řidiče, který jí do tohoto "jiného" stavu dostal. Casie však vůbec netuší, jak se do tohoto zapadákova dostala a navíc jí začínají pronásledovat hrůzné vize, které odkazují na její minulost nebo budoucnost (to si nepamatuje). A když na ní ještě začnou na ulici útočit podivná individua ví, že jediné co by jí pomohlo, je si vzpomenout. Ale to je právě to, co nedokáže. Do poklidného maloměsta se postupně vkrádá stín strachu a neznámé hrozby. (oficiálny text distribútora)

gudaulin

Vcelku nápadité rozpracování motivu mysteriózní povídky klasika žánru Raye Bradburyho, kterou jsem kdysi měl možnost číst. Platí sice spousta výhrad, které ve svých komentářích řada uživatelů použila, tzn. scénář je nedotažený a režie mdlá, ale vzhledem k tomu, že jsem od počátku ke Zjevení přistupoval jako k malému žánrovému snímku určenému primárně pro televizní obrazovku, neměl jsem ani přehnaná očekávání, která by vedla ke zklamání. Celkově mi to vychází na průměr příslušného žánru, tzn. mysteriózního dramatu s prvky hororu. Christina Ricci je charismatická i tam, kde jí scénář bůhví jak nevychází vstříc, a kombinace křesťanské mystiky s duchařským hororem je funkční. Celkový dojem: 50 %. Mimochodem, ten vysvětlující apendix už byl opravdu zbytečný, film měl končit záběrem na Christinu stojící mezi slídily. ()

elizabeth_ba

No, nic moc. Málem jsem se z toho také zjevila, jedna hvězdička jako obvykle za Ioana :-) , i když tohle je zrovna jeden z těch filmů, kde platí ono bohužel. Rozřešení záhady přišlo tak nějak příliš dopředu, pokud by bylo až na konci, jak to má správně být, pak bych uvažovala i o více hvězdách, takhle je mi líto... ()

PetrPan2

Na filmu jehož děj mi silně připomínal starou povídku Raye Bradburyho Zástup jsem našel jen dvě pozitiva. Jednu hvězdičku za vystouplé bradavky Christiny Ricci, druhou za zajímavou atmosféru anglického venkova... a to je asi tak všechno... Ještě možná půl hvězdičky za Ioana Gruffudda, ale víc fakt nic. Zajímavý potenciál, který se nepodařilo naplnit... Škoda, páč Christině to tam po hříchu sluší... jo holka nám od dob Adams family vyrostla... ()

1860

Tak tohle mohl být legendární film mezi mysteriózními snímky.. Bohužel režisér Brian Gilbert tuhle možnost výrazně odmítl.. Snaží se sice o tajemno, ale často mu to nevychází a nedotažený příběh mu k tomu také nepřidá. Takhle prakticky zazdil výbornou pointu a vlastně celý příběh, který měl ty nejvyšší parametry.. Doufám, že se někdy dočkám remaku, kterého se ujme lepší filmový štáb, nebo alespoň lidé s bohatší produkcí.. ()

corpsy

Voči Kristovi má v duši rest nielen valná väčšina planéty, ale aj niekoľko jedincov, ktorí sa prišli pozrieť do prvej rady najväčšieho dejstva v histórii ľudstva. Nieje to zlý námet, ale jeho spracovanie je akosi benevolentné...proste sa zameriavajúce na niečo, čo nemá v žánri opodstatnenie. Teda aspoň nie v tom komerčnom a ráznom. ()

• Na francouzském filmovém festivalu Gérardmer získal snímek Zvláštní cenu poroty. (Terva)
  • Brian Gilbert obdržel cenu Fantasporto v kategorii nejlepší film. (Terva)