Život na jiné planetě

(TV film)
  • Česko Neznámá planeta (viac)

Výprava Discovery na Darwin IV, planetu vzdálenou sedm světelných let, kde žijí živí tvorové v prostředí, jež je nemožné si představit, ale z vědeckého hlediska je reálné. (oficiálny text distribútora)

zelvopyr

Spekulativní dokument zachycující budoucí let k nejbližší obyvatelné planetě mimo sluneční soustavu, její průzkum a život na ní. Filmu velice uškodil formát pořadů na Discovery, tj. každé tři minuty reklama, a mezitím nechutně rozbité vyprávění bez šance na spád. A ještě doražené vstupy lidí, kterých by stačila čtvrtina či desetina, a které ponížily diváky na prvňáčky. Mě osobně neuspokojila ani dost neodvážná fantazie u mimozemského života. Skoro vše je až moc dvounohé, antropomorfní, terramorfní, zaškatulkovatelné, zvířata splácaná z částí pozemských tvorů... autoři scifi jako zejména S. Lem mysleli dále a odvážněji už v 50. letech (a to, bohužel, nikterak nepřeháním). Škoda dobrého nápadu. ()

Z0oMb3E

Zaujímavé, ale i obmedzené a za súčasných technológií nerealizovateľné. Zaujímavé, že sa točia/animujú podobné dokumenty, keď na svete sa eśte nachádzajú nezmapované a nepoznané končiny. Ľudstvu vypadá, že je naša Zem malá a špinavá, tak hľadá miesta kde by sa mohol utiecť aspoň vo svojej fantázii. Tu však mozog naráža na obrovskú prekážku. A to, že každá fantázia vychádza zo zažitých a odsledovaných poznatkov. Preto sa nám aj tu budú producírovať klasické postavičky s hlavou, trupom, chvostom a nohami. Jediné čo mozog pustí je zmena tvaru a veľkosti. Chápem, že vymyslieť nového živočicha adaptovaného na podmienky nezrovnateľné so Zemou je ako vysvetľovať slepému farby. Dokonca ani taký vizionár ako George sa musí pohybovať v pozemských inštanciách. Druhá vec, ktorá už zo začiatku bije do očí je prezentovaná technológia. Už len samotné posielanie informácií laserom je nezrealizovateľné. Ale v tomto type "možného" mockdokumentu je možné všetko, tak prečo nie? ()

D.Moore

Fanouškům sci-fi nezbývá než spokojeně vrnět blahem a sledovat úžasně fantazijní cestu na planetu obývanou tvory, s jejichž ztvárněním si na Discovery někdo pořádně vyhrál. Velice zajímavý fiktivní dokument. Škoda, že nevznikl jako několikadílný seriál, klidně by z něho mohl být nástupce Putování s dinosaury. ()

ilemas

Velmi zajímavý dokument pro milovníky sci-fi filmů, tak nějak bych si představoval výpravný vědeckofantastický film o objevování nových planet a života na něm bez mezigalaktických hyperskoků, světelných mečů a nesmrtelných komiksových hrdinů něco na způsob BSTD 2 s animací Avatara. Prostě trochu reálné sci-fi, kterých se moc netočí. ()

fleker

tendle film mi připomíná dominika haška,,,,dominik hašek v jednom reprezentačním zápase zalehnul puk, tak ze byl celej v bráně a ven mu koukal jenom jeden prst,,,přesto se hašan vyplazil z brány a rozhodčímu tvrdil, že ten puk ležel celou dobu pod jeho malíčkem... hokejová pravidla mu samozřejmě dala za pravdu......prostě amerika zase vymyslela totální slátaninu...Pierre de Lespinois viděl něco doma v kuchyni a snaží se to aplikovat světelný roky daleko ve vesmíru... kekonci už se z toho stával jakýsi Návrat jediho & chlápek na kolečkovým křesle a tak sem to radši vyp... jestli vopravdu chcete slyšet fajnovej příběh místo takovýhle fantasmagorie, nechte mi tu telefonní číslo a budu vám vyprávět votom, jak sem jednou zabil ledního medvěda tučňákem ()

• Tento film je založený podľa knihy “Expedition” od autora Wayne Douglas Barlowe. (ČSFD)