Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiálny text distribútora)

Shitonit

Zavřít teroristu do krabice, naladit k němu psychopata, a vymlátíme z něj doznání úplně ale úplně ke všemu ať je sebetvrdší, sebelíp vycvičenej a odhodlanej. Stačí odsekat prsty, dodat el.energii, psychozdeptat... prostě se přizná ke všemu. Nebo ne ???! Výborně natahaný psychodrama, z prostředí který vtáhne, s hercema který to uměj, a s dějem kterej fakt baví. ()

L3G1ON4R

Nemyslitelné je trefně vystiženo, protože to co divák uvidí jisto jistě nečekal. Původně jsem čekal lehčí, trochu detailnější odvar známého Peacemakera. Ve skutečnosti mě film velmi překvapil, a chvílemi jsem se ani neodvážil předvídat děj. Vždycky se najde práce pro špinavce, ať už pro vládu v zájmu nejnižších ztrát na lidských životech, nebo jen partu mafiánků. A proto není lepšího člověka na tuhle černou práci než S.L.J-eje. Nic není tak, jak se zprvu může zdát. ()

piglit

Dobrá psychosonda. Ovšem vyšetřovací metody se od první světové poněkud pohnuly, což ovšem autoři a scénáristi filmu opoměli zaznamenat. Pochybuji, že by v současnosti kdokoliv, jakkoliv trénovaný, dokázal vydržet déle, než pár hodin soustředěného psychického tlaku a bolesti. Vyšetřovatelů typu Samuel L. Jacksona má každý stát dostatek a rozhodně v takovémto případě dostanou volnou ruku. A nikdo jim neřekne ani slovo. Ale budiž - je to film, nemůžeme po něm chtít naprostou realističnost. Rozhodně nám ukázal, kde končí levicový humanisté se svou ochranou zločinců za každou cenu. V centru jaderného výbuchu... ()

Pharlap

Pokud pominu skvělého Samuela L.Jacksona, který je jednoznačným středobodem filmu, pokud pominu docela drsné vyslýchací metody, minimalistický přístup v rámci výpravy filmu - trochu mi to připomnělo Reservoir dogs od Tarantina - pak celý film postupně graduje k závěrečnému, pro mne šokujícímu dilematu, co jsme ochotni v rámci záchrany lidských životů, v boji proti terorismu akceptovat .. a co je již za onou "hranicí" humanismu, kterým se tak falešně zakrýváme, omlouváme. A co si vlastně v té dichotomii vybereme? Že účel světí prostředky, i za cenu zvěrstev nebo budem ti "slušní" a v rámci onoho účelu nepřekročíme jistou hranici.. ač nepřátelská strana podobné dilemata neřeší a neakceptuje.. ()

kurzweil

Velké překvapení, uteče to jako voda a je to pěkně našláplý. A i když nevím do jaký míry je to reálný, ta představa že tohle se děje, je dost intenzivní. A skoro bych i věřil, že se to děje.... ()

MarsVl

Rozhodně zajímavý snímek, přišlo mi to takové málo rozpočtové, nebo jako Samuelovo film z minulého roku (původně 2008) Lakeview Terrace, který se mi také líbil. Mučení bylo celkem drsné, což jsem nečekal ale nějak mi to nevadilo. Film zaměřen na teroristy, řekl bych jeden z těch lepších. Vidět C-A Moss jednou za čas po Matrixu mi taky prospělo. :). 4* bylo to dobré, určitě stojí za shlédnutí. ()

epoh

Naprostý souhlas - hlavní myšlenka a herecké trio film zachraňují před průměrným hodnocením kvůli jeho plochému televiznímu obrazovému zpracování. Pro 3DD!3: Opravdu si myslíš, že se něco takového nikdy nestalo? ()

čolek

Film splňuje svůj cíl, dovést diváka až jádru otázky, jak daleko až může západní společnost zajít, aby se ochránila sebe a své hodnoty. Přitom nechává odpověď na každém jednotlivém divákovi. Tenhle film už opravdu nechci vidět znova. ()

Solverino

Nebojím se dát maximum. Docela jsme doma o filmu diskutovali. Hlavně proč pustili tu srdcervoucí paní s kachní chůzí z Matrixu. Docela mě nepřekvapilo, že ani ve jménu milionů nevinných obětí se nesmí ublížit dvěma muslimským dětičkám v nikábu a slušivé čepičce (kolik asi nevinných US dětí by v reálu chcíplo?) protože je to "unthinkable"?! Já myslím, že je to nejen "thinkable" ale dokonce i velmi žádoucí. Jinak vychcípáme a muslimové nás totálně převálcujou i s našimi "právy" :( Škoda že souběžně s výbuchem špinavé bomby na Manhattnu a umíráním milionů obětí tam ještě nebyla dějová linie, ve které by bezdětná pí.Moss obě muslimské dětičky adoptovala a nechala se tak multikulti obohatit (event. časem sama konvertovala k islámu = "Korán jsem četla a obdivuji ho!") Hnus velebnosti, chce se mi z těch lidumilů blejt! Chyba v popisku - Samuel L. Jackson určitě nebyl agentem FBI! ()

miki68cz

Syndrom strachu z Islámu je zpět, nebo vlastně nikdy neodešel. Silné, brutální, adrenalinové drama se skvělými Samuelem a Carrie Ann Moss, přiznám se, že jsem podobný vývoj nečekal a jsem rád, že film neskončil trapným happyendem, zároveň nevím kdo byl hodný a kdo zlý. Kdo vlastně vyhrál ???? Mohu film doporučit ??? Asi ano, stojí za shlédnutí a za zamyšlení. ()

Crupier

Jde o hodně zajímavý snímek. Je to PSYCHO co všechno člověk dokáže díky svému přesvědčení vydržet, přemoct a v neposlední řadě udělat. Docela by mě zajímalo jak by to v dnešním světě řešili skuteční lidé. ()

Jeremiasz

vyjimecne zajimavej film. priblizne do poloviny mi to prislo dobry, ale trosku klisoidni, ale vypointovani,ktery spoji vsechny brutalni i na prvni pohled neskodny kroky S.L.Jacksona je proste brilantni. Z psychologickyho hlediska je to film vysoce nadprumerny a cim vic o tom nasledne premyslite, tim vic to nahlodava i vase humanni ja (jakkoliv hluboky se na zacatku zda) ()

Achilleus1

Tento film ma úplne dostal. Skvelé herecké výkony, veľmi dobrý scenár aj réžia. Dokopy sa celý film odohrával v jednej miestnosti, ale to na atmosfére vôbec neubralo, ba práve naopak. A 5* už len za ten koniec. Konečne koniec ako ako má byť a žiadny blbý happy end. ()

transbeskyd

Hrozivá hra kočky s myší, kde není do poslední chvíle jasné, kdo bude vítězem a kdo poraženým aneb cesta do hlubin teroristovi duše.Zajímavý námět a zpracování vyvolávající řadu otázek ohledně člověčenství a útočící na ty nejniternější emoce. Děsivý je film hlavně ve svém poselství, že hrozba nadřazení náboženského fanatismu a slepé víry nad vše včetně úcty člověka k člověku je skutečná a nevyzpytatelná. ()

jafuska

film o terorismu a Američanech, kteří nevybíravým způsobem chtějí za každou cenu zjistit, kde jsou uloženy bomby, a zachránit Ameriku, na mě tento film působil až moc krutě, ale bohužel Samuel L.Jackson není můj oblíbený herec a nejspíš ani nikdy nebude, nesedí mi jako herec, ale byl to docela dobrý film, ale na některé pasáže musí mít člověk až moc silný žaludek, aby to ustál, ()

amyth

Schvaluji použití jakékoliv síly nezbytné k ochraně před etniky a islámem. Naopak mi přišlo, že se dotyčný "vyšetřovatel" zbytečně páral s použitím mnohem rychlejších a bolestivějších prostředků. Všechny bych je deportoval a zavedl vízum na principu - překročíš hranice směrem k nám = trest smrti ()

whysoserious

Velmi zajímavé polemizování o tom, zda je správné či etické se závažným zločincem či teroristou zacházet jako s onucí a používat při tom ty nejdrsnější metody, které jsou v rozporu s lidskými právy. ()

Nessos

Vygradované drama se skvělým hereckým výkonem S. Jacksona. Jestli tak mučí vojáci zajatce, tak přísahám, že nikdy nebudu terorista. Některé scény docela nechutné. ()

vieriX

Kam až může člověk zajít, aby se dozvěděl informaci která může ohrozit miliony lidí. Brilantní souboj Samuela Jacksona v roli dost psychopatického vyjednavače s člověkem co umístil jaderné bomby na třech místech v USA čas ubíhá a otázka je zlomí ho a zjistí kde jsou bomby nebo prohraje tento psychologický souboj. Samuel Jackson je vyjednavač ze staré školy a jeho metody zahrnuji psychickou a fyzickou šikanu. Člověk se pak zamyslí co by byl ochoten udělat pro záchranu blízkých a občanu svoji země. ()

2scha

Hodně dobré. Napnutej jsem byl od začátku do konce. Jackson je drsnej jak šmirglpapír a tak trochu blázen (nebo realista), Mossová je krásná a humánní (nebo naivní), a Sheen je prostě dobrej. Připadal jsem si trochu trapně, jak se během filmu změnil můj pohled na věc. Ze začátku jsem Jacksona odsuzoval a ke konci by se mnou mohl počítat jako s pravou rukou (kecám - nezabiju ani kapra). ()