Pod horou

• Česko Pod horou (viac)

Malé poklidné městečko uprostřed ničeho není zase až tak poklidné.......Pod horou /jak již napovídá název sám/ se skrývá tajemné cosi. Cosi jako světélkující sliz se plazí temnými útrobami a napadá vše,co mu přijde pod ruku. Není to však obyčejná hmota. Tato věc přišla z hvězd a nezaměňujme to s filmem Sliz od Chucka Russella, prosím. Co se děje pod horou vlastně nikdo neví,ale dvěma dětem Theovi a Rachel se chování lidí ve městě zdá čím dál podivnější......Pustí se do pátrání na vlastní pěst a poslézé získávájí podporu místního podivína.

Seriál plný fantaskna,tajemství a nevysvětlitelných úkazů je spíše pro mladší diváky. Kdo jej ale vídával na obrazovkách čt v 90.letech jako já, nedá na něj dopustit ani dnes. (Korbitch)

frype

Fuh... no tak pri tomto seriály som sa niekedy v detstve skoro až posral. Dokonca teraz keď som si to nedávno vyhľadal na youtube mi to sem tam vrátilo vietor do trenírok aj keď už spracovanie pôsobí dosť komicky. Staré časy a spomienky však nepustia! Niekedy som si fakt vravel či vôbec ešte chcem vidieť ďalší diel no vždy zvíťazila zvedavosť. ()

hygienik

Videné, bohvie po koľkých rokoch a je to geniálne. Za málo peňazí tu je veľa muziky. Myslím, že to je seriál s najprimitívnejšími trikmi a najjednoduchším dejom, vrámci "rodinných sci-fi", aký som kedy videl. Ale má to strhujúcu, strašidelnú atmosféru, silné emócie a jemný nádych "experimentálnej psychológie". ZuzanQa a M7797M, díky vám za SK titulky. ()

Johny M.

Svým způsobem srdcovka. Jediná televizní záležitost z dětství, u který jsem roky netušil o co jde, neznal název a za 30 let už nikdy neviděl a nedokázal sehnat. Jen malej fragment v hlavě, kterej jsem chtěl znovu vidět. Navíc jsem celý ty roky myslel, že šlo o film. Pak jsem čirou náhodou narazil na toto, kde mě zaujalo 'děti - dvojčata', stáhnul první díl a nic. Proklikal jsem se ještě pro jistotu posledním dílem a bylo to ono.  V den svých 39tých narozenin jsem ten poklad objevil. Ten malej úsek s kameny a výbuchem jsem si nakonec pamatoval úplně jinak a seriál jako takovej asi ani celej neviděl. Je to starý, svým způsobem blbý, ale jako jo... má to něco do sebe. Už jen to, na co jsme se jako děti tehdy dívali - další podobnou záležitostí pro mě byl Dům plný strachu/The Peanut Butter Solution - ne jako ty dnešní infantility z kterejch jsou děcka akorát tak retardovaný. ()

petero

Tak toto rozhodne splnilo žáner rodinný sci-fi thriller. Strašne som sa pri tom bál, hlavne keď si to lesom šinuli nejaké mimozemské kôpky hnoja s nepríjemným zvukom, alebo čo to bolo. Škoda že si z toho veľa nepamätám, ale príbeh a atmosféru na vystrašenie detí to rozhodne malo dobrú. Spolu s THE PEANUT BUTTER SOLUTION je to to najstrašnejšie a najpôsobivejšie čo sa mi v detstve vrylo do pamäti. ()

• Natáčení scén z farmy a buše probíhalo poblíž Silverdale, severně od Aucklandu v Mt. Pleasant, historické mléčné farmě a usedlosti v Pine Valley Road. (sator)