Poslední přeživší z neznámé planety, kterou vyplenili nebezpeční predátoři, soustředili svou zbylou sílu do dvou mocných kamenů. Tyto kameny stráží Pán Ohně, jenž je poslední z bojovníků proti predátorům, na jejichž straně stojí mocný Gargantua i se svými hrůznými potomky. Naštěstí jsou obři uvězněni pod zemí. Prozatím. O jejich probuzení se pokouší jejich spřátelené mimozemské bytosti sídlící u jezera ve starém domě. Kameny Pána Ohně mohou predátory i s obry nadobro pohřbít, ale má to jeden háček, mohou být použity pouze dvojčaty, jejichž pouto je velice silné. Podaří se to Theovi a jeho sestře, nebo Gargantua i s celou rodinou povstanou? (Major776)

Dever

Soundtrack Victoria Kelly: 1. Opening Credits [2:15] ,2. 1888/Nowhere to Run [2:07] ,3. Rachel and Theo [1:58] ,4. Auckland and The Gathering [2:08] ,5. The House [1:55] ,6. Mount Eden [2:22] ,7. Knock Knock [2:06] ,8. Funeral Home [2:51] ,9. Finding Mr Jones [1:38] ,10. Home Alone [2:33] ,11. The History of the World [2:28] ,12. The Magical Mr Jones [2:00] ,13. One Will Be Enough [3:03] ,14. Believe in Her [1:35] ,15. Weapons of Mass Destruction [3:48] ,16. Ricky Sets Out [1:11] ,17. Follow the Leader [2:21] ,18. Deeper Underground [1:27] ,19. I Need You Theo [1:30] ,20. Night Fishing [2:03] ,21. Alone He's Nothing [1:48] ,22. The Beast in the Jungle [1:45] ,23. End of the Road [1:46] ,24. Now You Run [2:26] ,25. The Gargantua Rise [3:13] ,26. Let's Go Home [3:19] ,27. End Credits [2:45], ()

MiGi87

Dávám 4 hvězdičky za to, že konečně vznikl remake. Dlouho už se snažím sehnat původní seriál v nějaké koukatelné kvalitě, protože to byl vedle Jacka Holborna jeden z památných kousků hranice 80. a 90. let, oba jsou to seriály, které jsem si, jako i moji bratři, pamatoval jen tak nějak pocitově, prostě jsme věděli, že to byly dobré seriály, které zanechaly hlubokou stopu. Když jsme se před lety snažili vůbec zjistit, jak se Holborn a Pod horou vůbec jmenovaly, abysme si je mohli opatřit, museli googlit z klíčových slov (v tomto případě) jako jezero, sliz, tunel a vůbec si nepamatovali zápletku, zemi původu nebo cokoli, to tomu na hlubokém vztahu k těmto dvěma seriálům v mojí hlavě jen přidalo. Oba navíc nelze jen tak snadno sehnat, staré Pod horou jenom v hrozné VHS kvalitě na youtube a Holborna ani tam ne, na toho jsem čekal dva roky, než ho dávala česká televize. Prostě srdeční záležitost a tohle v tom případě taky, jasná čtyřka! ()

petero

POD HOROU – seriál mojej mladosti (a určite aj mnohých iných) o dvojčatách, bratovi a sestre, ktorí sa dokážu dorozumievať aj telepaticky, svietiacich kameňoch, jazere, mimozemšťanoch maskujúcich sa za ľudí (v skutočnosti konárovité slizké bytosti, ktoré sa premiestňujú podzemnými chodbami) a Pán ohňa, ako ten dobrý mimozemšťan, jedno z dvojčat ktoré prežilo a teraz jeho úlohou je nájsť vhodné dvojčatá, ktoré dokážu zabrániť mimozemšťanom zničiť našu krásnu planétu... Ťažko porovnať seriál z '82 určený výhradne deťom, na ktorého sú len dobré spomienky a tento moderný film s TV lookom, tiež určený deťom. Problém je v tom, že kým v začiatku sa vynárajú spomienky na kľúčové veci zo seriálu, je film zaujímavý, no k záveru, ktorý je urýchlený a všetko rozhodujúce sa musí odohrať práve v túto noc, tomu už akosi chýba čaro. Kto nepozná seriál, tomu film nevsugeruje, že prišiel o niečo dobré. Každopádne na dánsky VIKAREN to nemá (tiež detský horor, ktorý má vtip, spád, dobrých hercov a zaujímavý vizuál – toto všetko UNDER THE MOUNTAIN filmu chýba). ()

Fallen_One

Už nevím jestli to byl Magion nebo Vega, kde jsem kdysi dávno tento seriál sledoval, ale jedno vím jistě - seriál si mě totálně získal a naháněl mi strach. Film mi tu atmosféru skvěle připomenul a nemám k němu větší výhrady. Triková úroveň možná mohla být lepší, ale řekněme, že to byl autorský záměr. Dětští herci nejsou špatní a Sam Neill odehrává svůj standard. Z nostalgie a za Neilla dávám hvězdu navíc. ()

Ruut

Chtěl jsem si připomenout vynikající stejnojmenný seriál z roku 1982 - http://www.csfd.cz/film/206340-pod-horou/. Bohužel jsem jej nikde nesehnal, tak přišlo na řadu aspoň todle. Pod horou 2009 funguje jako typický seriálový sestřiháč. Ze začátku slušně kopíruje hodně věcí z toho původního (barabizna, pohřebácké auto, roztékání), ale jak přijdou na řadu digitální triky (hadovatění vetřelců, ohně), tak jde vše do kopru. Navíc, ikdyž jde o regulérní samostatný film (!!!), má všechny nešvary seriálových celovečerních sestřihů - nejasné motivace, bez úvodu ... prostě jen tak na lehké připomenutí skvělého starého seriálu. Samostatně Pod horou 2009 neobstojí. ()