Členové turistického oddílu z malebného jihomoravského městečka trénují horolezecké dovednosti v blízkých skalách. Když se však první dva, Ivan Kočička řečený Kocour s kamarádem Jožinem, dostanou na vrchol skalní věže zvané Hláska, objeví Kocour v jeskyni na vrcholu druhé skály, spojené s hláskou chatrným můstkem, mrtvolu neznámého muže. Když však dorazí na místo bezpečnost, je z mrtvoly spící archivář Hromada, který tvrdí, že je amatérský entomolog a v jeskyni usnul. Všichni mu věří, jen Kocour trvá na tom, že v jeskyni ležela mrtvola. Stane se terčem posměchu, a tak se rozhodne pátrat na vlastní pět. Zatímco se znovu vydává na Hlásku, začíná policie vyšetřovat loupež na místním zámku Kotově. Zatímco policisté marně hledají lupiče, Kocour, který si uvědomil souvislost mezi mrtvolou a loupeží, se rozhodne na lupiče nastražit past. (oficiálny text distribútora)

cariada

Snímek pro děti s detektivní zápletkou. Na tehdejší dobu velmi slušný. Mladá Míša Kuklová. L.Mrkvička jako vedoucí turistického odílu. ()

Nach

Jeden z těch tuzemských krimi filmů, které považuji za kvalitní. A i když to má své mouchy, rozhodně se u toho nudit nebudete. 70% ()

mr.kliky

kdyby kuklová radši zavřela kredenc a dala mu aspon pusu šíbrovi, za ten teror by si to zasloužil, ale to ne, to je samý jupajdá a cápek málem mrtvej. ale moučka sype dobrý cukry ()

honz

Když pominu úplný závěr filmu s rozjásanými vzornými pionýry, tak jde o velmi slušný dětský snímek. Poutavý příběh s malými horolezci a detektivní zápletkou obsazený řadou výborných herců. ()

alyssa18

Jako malá jsem ten film milovala. A teď po x letech jsem se na to mrkla znovu a zas jsem byla napnutá "jak éčková struna". Všecko funguje tak, jak má...Kocour prohledával jeskyni, hrála strašidelná hudba a já jsem se přistihla, že se normálně a regulérně bojím:-D no prostě kriminálka radost pohledět. ()

pytlik...

Velkým kladem filmu je, že se toho autoři nebáli, a frkli do něj pravou, nefalšovanou mrtvolu. To u tehdejší produkce nebylo obvyklé, kolikrát se stávalo, že i krimi film pro dospělé řešil tak maximálně sousedskou krádež králíka. Jinak mi moc nesedl Mrkvička, písničky, pokřik "umí" a představitel hlavní role. Ten měl být o dvě hlavy menší, za á by tak mezi ostatními dětmi nevyčníval a za bé by ty tři skoby nepotřeboval, unesla by ho i jedna. ()

Svata

Moučka je opravdu herec co zahraje jakoukoli funkci náměstka, ředitele či náčelníka. Děti podávají výborné výkony. ()

Aven

Jeden z těch povedených filmů, které jsem hltal jako děcko. Nedávno jsem tenhle film viděl v televizi, asi po 10 letech a bavil jsem se stejně, možná i víc než tehdy. ()

Master19

Na tuhle parádní detektivku se podívám vždycky s velkou chutí. Je pravda, že pár míst je tam trošku "vachrlatých", ale i tak to působí celé velmi dobře. ()

klúčik

Pan Radim Cvrček to s detskými hercami vedel.. Tento film sa celkom podaril , taká detská detektívka... Za povšimnutie je mladučká Michaela Kuklová.... 65%. ()