Elvis nebo Samuraj?

• USA Six-String Samurai
všetky plagáty

Elvis je po smrti a Ameriku v roce 1957 proměnila atomová apokalypsa v nehostinnou poušť. Civilizace se však jako zázrakem zachovala v podobě rokenrolové metropole Lost Vegas, jejímž králem Elvis býval. V rádiu se náhle ozývá hlas DJ, který vyhlašuje soutěž uchazečů o místo krále nového. A právě tady začíná příběh možná posledního hrdiny jménem Buddy, virtuózně ovládajícího kytaru a samurajskou katanu, který se vydá na cestu za královskou korunou božského Elvise podivným světem mutantů, kanibalů, zombie, šílených muzikantů a opravdových samurajů. Ani sama Smrt, tolik připomínající Slashe z Guns’N Roses, ho nezastaví. Na své bizarní pouti též potká osamoceného sirotka, jenž mu na dobrodružné cestě bude dělat společnost, a možná právě v duši malého chlapce nalezne to, co doopravdy znamená být králem. (oficiálny text distribútora)

Benedygtus

Silena, akcni, neotrela, syrova a hlavne stylova lyrika s hodne kvalitnim ozvucenim. Jedine, co me zklamalo, byl opravdu trapny konec. P.S.:Pokud bych mel odpovedet na otazku v nazvu filmu, pak rozhodne Buddy Holly, protoze prave kvuli hudbe bych si tento film klidne jeste nekolikrat pustil, jeho povestny mec, ikdyz to mozna vypada jako hlavni linie (ne)pribehu, je az na druhem miste. ()

TERRORDROME

Postapokalyptický surrealistický Desperádo kde ukrutne cool maník v rozgajdanom obleku s gitarou a katanou putuje cez púšť do Lost Vegas aby sa stal novým kráľom, cestou zabíja motorizovaných neandertálcov či kozmonautov v skafandroch a v pätách má metalového smrťáka čo vyzerá ako Slash. Nič z toho čo sa po celý čas deje sa nedá logicky vysvetliť a film sa o to ani nesnaží, proste len hustí ďalšie a ďalšie vizuálne namakané snové scény bez prestávky. Špenátové monštrum, latexová chamraď s plynovými maskami, hovoriaca lampa ako krvilačné božstvo a hromadný masaker sovietskej armády brániacej cestu do Vegas. Chápete? V podstate jediným mínusom na celom tom šialenstve a množstve katanou posekaných mŕtvol bláznov je úplná absencia krvi... a otravný chlapec ktorý hrdinovi dáva fatálne zabrať. Takmer dokonalé... takmer. ()

(Z)denny

V roce 1957 přestal existovat svět v takové podobě jaké jsme ho znali. Přes postapokalyptický pláně býejvalejch Spojenejch států Americkejch míří nevlastní 00-vaječný zapomenutý trojče nesmrtelnýho Chucka Norrisovýho a právě zesnulýho Elvisa Presleyovýho, aby vzdáleným Las Vegasu usedlo do trůnu rocknrolovýho krále, na který má dědičný právo. Toto se všal nelíbí všelijakejm brnkalům a lůzrům, kteří mu hážou mezi struny jeho božské kytary písek. Však sami na ten snímek hoďte čučku a zgómnete to sami ()

Janis

vcelku zábavný film, nebýt toho uřvanýho kluka, dal bych 4* ...a nevím proč, ale připomínalo mi to El Topo, ... asi tím prostředím ()

animario

Kusturicovsky ujetá indie postapo akční jízda, která je pro mě osobním kultem. Příběh o budoucím rock'n'rollovým králi, jenž ovládá kajtru stejně dobře jako svůj meč a jeho osudový pouti do meccy v Lost Vegas, na který ho kromě tlupy neandrtálců, mutantů a otravnýho malýho spolucestujícího čeká armáda nasupených rudoarmějců a hlavně 4 heavymetaloví jezdci apokalypsy, v čele se zosobněnou smrtí v podobě Cylindra, jehož inspirace Slashem je víc než patrná. Akční scény, hlavně ty závěrečný (eliminace komančů a duel s kloboučníkem) mají šmrnc,Jeffrey Falcon se mečem ohánět umí a vypadá při tom ve vytahaným smokingu vážně cool. Six-String Samurai je originální akční béčko s komiksovým lookem a slušným rock’n‘rollovým soundtrackem. Sayonara, bejby. ()

Ondriss

Je to takový hloupoučký (tím myslím, že to vypadá, jako by tu ústřední myšlenku zplácal nějaký mladý muzikant). Ale je to nářez -) ()

Quikeyed

Putování postapolitickou pustinou v rozthaném obleku s kytarou, katanou a velkými brýlemi... náš hrdina a snad budoucí král Vegas - poslední vzdorující město. Elvis totiž umřel a tak se hledá budoucí král a všichni rockeři míří do vegas aby zaujmuli jeho místo... avšak objevují se zde i heavy metalový démoni a tak začíná boj. Opravdu výtečně udělaný celý ten postapokalipticý svět s vším všudy v takové té falloutovské náladě. Pak také skvělá hudba (chvilkama dost podobná filmům Tarantina ). A poslední co mě dostalo tak ty rusové bránicí cestu do Vegas. ...Milovníky postapo-filmů rozhodně nadchne. ()

-tHESWINe-

Ryze béčkovský nápad, pojatý však takovým způsobem, že ve výsledku dostáváme poměrně zábavnou punkovou postapokalyptickou řež. Hudební doprovod je sice z dob Elvisových, ale není vůbec špatný. Některé věci sice vůbec nedávají smysl, ale na to už je člověk v téhle sortě filmů zvyklý. Na druhou stranu spousta těch nesmyslů je tak úžasná (lidé z větrných mlýnů, roztleskávačka), že je člověk nemůže neocenit. Někdo by mohl namítat že tyto jednotlivosti měly být více rozvinuté, ale to bychom dostali docela jiný film. ()

Magoor odpad!

Tenhle film mi mozek nebral. Možná za to mohlo víc činitelů najednou, ale podle mě nejsou podstatné ani věcné. Nestává se mi to často, ale na tomhle filmu byla asi jen jedna dobrá háška v jediné dobré scéně a to té, kdy hlavní hrdina bojuje se Smrťákem a on mu řekne něco v tom smyslu:" Nyní se pokloníš cestě Heavy Metalu!" A rodinka kanibalů také nebyla k zahození, ale to mluvíme ne víc než o deseti minutách filmu a to jich zbívá ještě přes osmdesát. Nevím, nečekal jsem od tohohle filmu nic, jako od jiných, protože se rád nechávám překvapit, ale tenhle prostě nemá co nabídnout. A ten malej kluk mě tam sral ze všeho nejvíc! Prostě zbytečné plýtvání filmem! ()

maoc

Tenhle film měl velký potenciál. Neskutečně originální mix westernu, akční komedie, postapokalyptického a samurajského filmu, road-movie a hudebního filmu dohromady. K originalitě si přidejte pár opravdu skvělých scém, kupu vynikajících záběrů, dobrou hudbu, slušné kostýmy a serepetičky vůbec, dobrý výber herců a pár suchých hlášek. Proč to tedy není dokonalé? Možná by to dokonalé bylo, ale to by stopáž musela být tak o třetinu kratší, aby zbylo dost škváry na nějaké ty dotáčky a lepší finanční motivování herců, dotažení soubojů, zbalo by snad i na nějaké ty triky a taky luky, co by se daly pořádně napnout :) V celém filmu je prostě příliš mnoho očividných nedodělků, což mi u béček obvykle nevadí. Tady mi to ale přišlo jako promrhaná příležitost, protože tohle nemuselo být béčko. Tohle mělo potenciál na originální low end áčko, kterému bych bez řečí přihodil pátou hvězdu a smekl před ním svůj cylindr. ()

carter...

20% Jak už trefně poznamenal bassator ,,Film vás buďto neskutečně nadchne, nebo totálně zklame...průměr nemůže být". Náměť je originální a sám o sobě nesvazuje uzdu scénáře a zavdává tak na řádný movie-rock&rollový úlet. Bohužel tady (alespoň pro mě) nadšení končí. Film spadá do kategorie nadšených amaterských snímků a snaha se zde opravdu nezapře (zejména kostýmy), ale celkové ztvárnění filmu mě minulo asi jako moderní umění v Národní galerii. Proč (ne)vidět: Dva body, které dělí film od odpadu 1) Doprovodná hudba 2) Stylové ztvárnění hlavní postavy (Jeffrey Falcon) ()

Thovt

na tomhle filmu bylo špatný skoro všechno - režie a scénář včetně dialogů, kamera, zvukový efekty, na co si jen vzpomenu (nemluvě o tom, že v postapokalyptický Americe maj zdá se všichni vybělený zuby ;-). a ten konec, co to proboha...? na druhou stranu, dvě věci řaděj tenhle film když ne do škatulky "kultovních", tak aspoň mezi ty, na který člověk jen tak nezapomene: fantastický reálie, který by si fakt zasloužily lepší zpracování od lidí s víc než málem talentu a hudba, kterou se uvedli v nejlepším světle Red Elvises. takže nakonec musím s hrdinou říct: swell... (: ()

maldoror16

Jako chápu, že některé diváky tohle bavilo a považují to za originální podívanou, tenhle film je hodně o vkusu a jak to sedne... mně to ovšem vůbec nesedlo, většinu času to bylo vskutku nudné, originální či aspoň zajímavé mi to bohužel také nepřišlo, prostě podle mého názoru jde o celkem dost špatný film - silně podprůměrný postapokalyptický příběh s nadsázkou (např. red army...ach bože:((, která mě vůbec neoslovila a nepobavila, a obohacením v podobě hudební tématiky (symbolický, totálně WTF souboj R´n´R vs. hevay metal na konci už byl konečný výplach:((, což se nepovedlo a navíc tuto hudbu nemusím... takže jedna * z milosti za, na takovýto film naprosto překvapivě, občas velmi slušnou choreografii katany:) 20% ()

NosorSusla

Pomáda? Mad Max? El Topo? A kdo ví co ještě v jednom? Proč ne? Hodně SJETÁ ulítlost s výborným soundtrackem =) Dobrý komentář: HateBreeder ()

alica009

Okrem pekných obrázkov a hudby - pre mňa nič. Zaujímavý nápad, škoda, že nezrealizovnaý, iba načrtnutý. Na paródiu to nemá - príliš zmätené, až miestami trápne, na absurdný film to nie je dosť absurdné, na hudobný príliš veľa myšlienok, na sci-fi neseriózne, na akčák málo akčné. Akoby ten film chcel byť príliš veľa veci naraz a nie je poriadne nič. Jediné čo je za sto bodov je kamera, ale na kvalitný film žiaľ iba pekné obrázky nestačia, pokiaľ to nie je geografický dokument. ()