Pôvodný televízny film o detskom tábore a dvojici mladých dospelých, ktorá doň vniesli fantáziu. (RTVS)

790511

Za něco stojí jen scény s Lasicou a Satinským. Jejich dialogy jsou velmi povedené. Jeden je skeptik, druhý infantilní nadšenec a to je ideální podhoubí pro sympatické komické scénky. Bohužel, haranti v čele s nějakým pubertálním kníračem už tam sympatičtí nejsou. Nikdy jsem nechápal, proč v těchto "dětských" filmech bývá hlavní dětský hrdina nějaký darebák, který se vždy ze všeho nějak vylíže. ()

Pokryvac

Je potecha sledovať ústrednú dvojicu Lasica - Satinský. Sú to práve oni, vďaka ktorým sa oplatí vidieť tento film. Je vidno, že sa podielali na dialógoch, ktoré sú miestami absurdné, ako sme na to zvyknutý z relácie Ktosi je za dverami alebo z iných scénok. Našťastie im je venovaný dostatočný priestor (i keby mohol byť aj väčší), pretože bez nich by išlo len o tuctový mládežnícky filmík. Áno, áno, konečne sú to Slováci vďaka ktorým je tento český film taký zaujímavý. ()

Smells

Nekonečná - nevystupovat pro mě má všechny atributy správného dětského filmu.Dobrodružství,partu kluků,tak trochu rošťáků,laskavost,vtip (hlavně díky Lasicovi a Satinskému) a dobrý konec. Já na rozdíl od Enšpígla "vsuvky představ a fantazii" považuji za naprosto geniální a zpracované přesně vidění světa dětskýma očima.Jasně,že v dospělosti to vyznívá dost naivně,ale jedná se o dětský film. Pro mě jednoznačně favorit a rád se díky humoru LaS podívám i v dospělosti. . ()

xaver

Lasica se Satinským si vždy dokázali dělat srandu z každého, i ze sebe. A někdo je prostě citlivý, když si z něho někdo dělá srandu. Proto chápu i ty odsuzující hodnocení. Děj filmu v tomto případě ani není tak důležitý, důležitá je atmosféra, kterou snímek navozuje. Dnes, kdy každý sní o dovolené u moře, nejlépe v nějakém exotickém ráji, se může dovolená na tak podivném místě zdát jako nemysl. Ale věřte, takový starý strážný domek, někde u opuštěné trati, může mít větší kouzlo, než ten nejluxusnější hotel na Copa Cabana. Za krásnou atmosféru a neopakovatelný humor L+S dávám 4. ()

otík

Příjemně laděný prázdninový příběh sehrané přátelské dvojice, která si vyrazí na „opuštěnou“ chatu kvůli klidu a pohodě. Jenže co čert nechce – poblíž je zrovna dětský tábor a výrazně zasáhne do života dvou hlavních hrdinů. Česko-slovenský mix se podařil především díky dokonalé ústřední dvojici a také díky příjemné atmosféře, která na člověka z obrazovky přímo sálá. Hudba: Harry Macourek ()

• V úvode Julo (Július Satinský) vysvetľuje Milanovi (Milan Lasica), že kúpil usadlosť od grófa Drakulu, na čo on odpovie: "Poznám, to je môj strýko". No po celý zbytok filmu obaja neraz vravia, že usadlosť kúpil od svojho strýka na splátky po 25 korún. (J.J.1972)
  • Strážny domček a všetko okolo bolo vytvorené ako kulisa len na účel natáčania. Železnica sa tam nikdy nenachádza. Na mieste potom roky dožívalo pár "zabudnutých" rekvizít, ako napr. časti železničnej závory. Už mnoho rokov sa miesto používa ako táborisko. (Raccoon.city)