Mistr filmové parodie David Zucker si tentokrát vzal na mušku snímky ze školního prostředí jako jsou Nebezpečné myšlenky, Pomáda a dokonce i klasickou Džungle před tabulí. Richard C. Clark je středoškolský profesor plný mladičkých ideálů a touhy "učit". Nechá se proto přeložit na problémový ústav, kde profesorům nejde o to, aby mladé lidi vzdělávali, ale o to., aby ve zdraví přežili výuku. Clarkovo svaté nadšení oslní krásnou kolegyni Victorii natolik, že se s nezkušeným profesůrkem duševně i sexuálně velmi sblíží. Ovšem ostatní členové profesorského sboru, včetně sadistické ředitelky Doyleové, nemohou Clarka vystát. Stejně jako studenti, ta sebranka polointeligentních grázlů s okoralou mozkovou kůrou. Právě jejich důvěru musí profesor Clark získat... (oficiálny text distribútora)

boni

Davida Zuckera a Pata Profta považuji za krále parodie, a i když jsou na Bláznivou školu hodně rozličné názory, tak je to stále výborná zábava a moc nechápu, proč se to místním pseudointelektuálům tolik nelíbí. Jon Lovitz sice není nějaký extra herec, ale do téhle role skvěle zapadá. Navíc kdo má rád filmy ze školního prostředí, tak ten si zde opravdu přijde na své, neb těch narážek tu je vážně hafo. ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: V mládí jsem na to koukal snad každý den na VHS! Skvělé hlášky, kvanta vtipných scén a záběrů. Jedna z nejlepšcích "parodií"! ()

KryplXxX

Spousta zdejších tzv. znalců filmu si ani nevšimli, že se jedná o parodii filmu Nebezpečné myšlenky, a hodnotí film 2 hvězdami apod. Takoví znalci jsou u mě naprosto vylízaní č*ráci. Jako parodie je film skvělý. ()

bakulator

Patří mezi vůbec nejlepší parodie. Zařadil bych to mezi: Airplane, Top Secret, Naked Gun, Hot Shots, Utopenec na útěku, Scary Movie 3. Určitě se mezi nimi neztratí. ()

Nessos

No je to prostě hlína. Napoprvé naprosto rozsekaný, teď už pravda méně, ale pořád je to pro mě jedna z nejvtipnějších komedií. ()

MaxForValue

Uletené, zábavné, správne lovitzovské. Bochner odviedol celkom slušnú prácu, hoci v druhej polovici to už výrazne stráca dych. Na paródiu to má však stále veľmi solídne parametre. ()

horor2

Další super parodie s Jonem Lovitzem, která odkazuje na spoustu filmů a dokáže pořádně rozesmát jako jeden nevinný tanec :-D ()

sunjata

Docela často jsem se od plic zasmál. Je tam pár opravdu dobrých gagů i hlášek, ale i řada rádoby fórů. Skvělá oddychovka na jedno zkouknutí, která potěší, ale do paměti se nezapíše. ()

DonBraso

Sakra po dlouhý době opět na to narazil akorát v bedně a musel to opět dodívat.Zvláštní je,že i po letech to pořád stejně baví. ()

superzurda

Zdařilá parodie. Lehká, plynulá a vtipná. Hláška stíhá hlášku. A scéna, kdy Jon Lovitz přijíždí do svého nového působiště a následně je okraden, mě vždycky dostane. ()