Na to, aby opustil svoj bezpečný a relatívne pokojný a vyrovnaný život v zaslúženom služobnom dôchodku, musí mať exagent Neil Shaw (Wesley Snipes) naozaj riadny dôvod... Nuž a tým nepochybne je spravodlivý trest, alebo skôr drsná pomsta za brutálnu násilnú smrť jeho priateľa a niekdajšieho mentora Moma (Clifford W. Stewart), umne narafičenú ako následok lúpežného prepadnutia! Pri pátraní po jeho vrahovi Neil narazí na horúcu stopu, nepríjemne zaváňajúcu zradou a korupciou. Pomôcť mu odhaliť pravdu, nech je akokoľvek šokujúca, ale tiež držať nad ním ochrannú ruku, ak to bude potrebné, má jeden z mála jeho priateľov Garret (Lochlyn Munro), inak nádejný kandidát na post senátora. Nanešťastie však v jeho okolí zrazu zomiera akosi priveľa ľudí, a tak Shaw rýchlo pochopí, že sa nechal nalákať do dômyselne nastraženej pasce! Ak sa z nej chce dostať živý a zdravý, spoliehať sa môže len a len na seba – na svoje tvrdé päste a bystrú hlavu. Len vďaka nim sa mu totiž podarí objasniť dych vyrážajúce sprisahanie a sériu vražedných atentátov na amerických senátorov, z ktorých zosnovania polícia mylne podozrieva... Práve jeho! (TV Markíza)

darkreider

Slabý scenár je nič oproti zlej réžii a strašnej kamere(Pred týmto filmom asi robili svadby a maturitné večierky). Neustále spomalené zábery tam, kde byť nemajú. Rozmazané, zrýchlené zábery, negatívy a zlatý klinec sú scény s nízkym framerate(to sú tie, kedy si myslíte, že Vám film seká, ale nie, to tam tak naozaj je). Napriek tomu sa niektoré súboje dali pozerať a záver bol celkom zaujímavý. ()

Acrobat odpad!

Zrada jedine na nás, čo sme to pozerali. Nabudúce sa posmeľme: Umenie odolať: Kravina. S priemernou jednotkou to už nemá veľa spoločného. ()

Tamten

Klasika - dokonalý agent, který navenek působí klidným a elegantním dojmem, ale je geniální a hrozný tvrďák. Přesto film není zcela pitomý a celkem příjemně ubíhá, když nad ním moc nepřemýšlíte. Bojové scény působí na první pohled promakaným dojmem s kvalitníma technikama, ale vše je děláno pomocí šíleného množství střihů a výsledek tak dopadá jako špatný hudební klip. ()

mira.l

No to byla ale ptákovina.... na úrovni přelomu osmdesátek a devadesátek. Všichni jsou tááák strašně tajný, každej pronásleduje každýho, každej chce každýho zabít, nikdo nikomu nesmí věřit, a jak se do toho začne srát politika, tak to stojí za ještě větší h..... Já asi filmy tohohle typu začnu vypínat před koncem. Jediným světlejším okamžikem je tak Athena Karkanis, kvůli které jsem to ostatně taky asi stáhnul, protože film, který tomuhle předcházel, jsem neviděl. Já sám nevím, co mě na ní tak fascinuje, ale to je nádherná ženská, i když se ukázala nebýt, čím se zdála být, a dostala, co jí patřilo:). Jinak snad škoda mluvit... ()

DJ Kritik

Wesley Snipes sa pomaly prepadá do zabudnutia, a pokiaľ nedostane príležitosť zahrať si niečo rozumné, dopadne tak ako spústa akčných hviezd. Záver mierne zachraňuje tento "TV" film, ale to je veľmi málo. Akcia: ** Reálnosť: 0 Vtiahnutie do deja:* ()

johnsnow odpad!

Jednotke som rúbol 4* pretože to malo solídny príbeh i akciu. Tu neviem či bol solídny príbeh ale tak kokotskú a chaotickú prvú akčnú scénu som nedokázal dokukať takže odpad a nechcem. ()

Neel

Pro mě to nemělo vůbec šťávu. V bojových scénách to mělo naprosto mizerný střih, dvě * dávám za Wesleyho a jakž takž povedené rozuzlení. Jinak ale film neměl abolutně nic do sebe. ()

chosan

Musím říci že jsem se hodně rozhodoval zda dát 2 nebo 3* nakonec dávám 3 ale moc šťastný z tohoto filmu nejsem spíš takový béčkový paběrek takže 50%. ()

Aceboris

Kanadsky thriller s neplaticom dani Wesley Snipesom, tak tomu sa povie pecka. Popravde od tohoto filmu som vela necakal, no velmi rad by som sa nechal prekvapit, co sa zial nestalo a opat raz nudna akcia na pokracovanie. Po jednotke, ktora este u niekoho uspela a celkom slusne ju ohodnotil, dvojka musela byt velke sklamanie, trapne sceny, uz v nazve prezradeni celkovy dej, "Zrada" kto tak asi zradi, hmm to musi byt velmi tazke uhadnut, ak film pozerate 10 minut viete co bude o hodinu a koho nakoniec dostane hlavny hrdina, nudny, nudny a este raz nudny dej, ktory sa da s lahkostou precitat a nic nove nepriniesol. 2/10 ()

mirekdr

Hodně slabá kamera - jak trefně poznamenal darkreider, vypadá to, že předtím točili jen svatby - a bezduchý a klišoidní scénář ani nemůžou dát vyniknout akci, které se stejně zase tolik nenajde. Pár slušných soubojů, nepočítám ten na večírku, kde pět minut nebylo vidět, kdo koho mlátí, to nezachrání. Pseudomoralizování o korupci, které se táhne celým filmem, pak už jen dovrší hromadu nudy, kterou na nás pan Rusnak valí z plátna. ()