Tajný agent Shaw (Wesley Snipes), pracující pro generálního tajemníka OSN, žije ve světe lží a intrik, kde nic není takové, jak vypadá, a kde smrt číhá za každým rohem. V momentě, kdy se jisté síly snaží překazit rokování mezi Spojenými národy a Čínou, je právě Shaw jednou z posledních nadějí. Jedině on může včas zasáhnout a zabránit diskreditaci OSN. Ve vodách nedaleko pobřeží Floridy se objeví loď s mrtvolami 500 Vietnamců. Je to loď Spojených národů. Tlak na rezignaci generálního tajemníka vzrůstá, když je mu doručena videokazeta, která naznačuje jeho účast na vražedném spiknutí. Shaw a jeho nadřízená Hooksová (Anne Archerová) předpokládají, že za vším stojí čínský velvyslanec Spojených národů Wong, ale brzy zjistí, že ten také hledá pravdu. Na jednom večírku v New Yorku je však před očima stovky lidí zavražděn. Z vraždy je obviněn Shaw. Je uvězněn a jeho případu moc neprospěje, když ho osvobodí teroristé... Není nikdo, komu by se dalo věřit a zdá se, že každý hraje dvojí hru. Přátelé se mění v nepřátele a konečné drama přináší šokující odhalení. (oficiálny text distribútora)

Deimos

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +flashbacky pomůžou k lepší orientaci v ději, když nastoupí akce, tak sní příjde i dynamický hudební doprovod -v druhé půlce film ztrácí dech a nastupují zbytečné dialogy, kdyby se film soustředil na čistou akci a nesnažil se konspirovat, udělal by lépe/// Začátek se rozjel vskutku slibně. Nastopila velice svižná akce, kterou jsem opravdu nečekal. Později nastoupí trošku nuda a je cítit, že snímek je zbytečně natahován. Přesto musím ocenit hlavně celkovou surovost snímku. Lidi tady totiž chcípaj celkem solidně a někdy s pořádnou grácií. Ale raději už půjdu, než si tak dobré hodnocení rozmyslím./// Celkem 74%/// ()

SeanLSD

Strašne slabé. Duguay ma sklamal na celej čiare, čo síce neznamená, že si teraz budem odpľúvať, len čo zbadám jeho meno, ale predsa len mi to nejde do hlavy, lebo všetko, čo som od neho zatiaľ videl bolo mimoriadne schopné, zvlášť s prihliadnutím k tým podivuhodným koprodukciám. Tento zlepenec, ktorý vyzeral ako amatérsky prepis MISSION IMPOSSIBLE s podobnou zápletkou, prostredím, postavami ajj rozuzlením, proste všetkým, však vôbec nešlapal, hoci ani veľmi neviem povedať prečo. Konečne som videl Michaela Biehna ako záporáka, ale ani to mi nesadlo, podobne ako hlavná postava, hoci štýl boja Wesleyho Snipesa jednoducho milujem. To bolo napokon aj jediné, čo v tomto filme za niečo stálo, spolu s nezabudnuteľnou strieľačkou medzi nimi na konci, ktorá bola tak skvelá, že ma celkom prebudila z letargie, do ktorej ma uviedli predchádzajúce 2 hodiny. Pretieral som si oči a ešte do rána rozmýšľal, či sa mi to iba nezdalo, pretože tá chvíľka skutočne vyzerala ako žiarivá perla v kope hnoja. ()

Bauer

Režisér Christian Duguay natočil akční pecku s prvky politického thrilleru s mým oblíbencem Wesley Snipesem. Docela mně znepokojilo zdejší hodnocení, protože 52% mi přijde opravdu málo. Akční scény jsou natočeny opravdu znamenitě a hlavně tedy závěrečné scéna. Souboj mezi Snipesem a Biehnem je opravdu luxuxní. Scénář má díry ale u akčního filmu se to dá nějak překousat. Možná co bych trochu ubral, tak je ta političnost, která dělá možná trochu zmatek, avšak dá se v tom vyznat. Výkon Wesleyeho Snipese je standartní a docela mně uspokojilo jeho bojové umění, které jsem doposud v takové míře neměl možnost a ani mně nejěk nenapadlo, že tento herec by ho mohl takto výborně ovládat. Velmi se mi líbila role Michaela Biehna, která byla vážně super a hlavně dobře zahrána. Tento film je celkem i vácnost, protože další Snipesovy počiny nebyla zdaleka takto dobré. SIlně nadprůměrný film a kdykoliv si ho rád připomenu. ()

Lacike

Príbeh o agentovi, ktorému idú po krku je síce obohratý, ale pod taktovkou zručného režiséra mohol dopadnúť dobre. To sa tentoraz nestalo. V dramatických scénach to je neskutočne nezáživné a ani celkom hviezdny herci to nezachránia. Snipes pôsobí znudene a pozor boiler, aby ste mi zase nenadávali v pošte do čurákov, záporák Biehn nikdy žiadny extra herec nebol. No a akcia? Po trikovej stránke jak niečo od Asylum. Hlavne ten otrasný úvod na streche. Bitiek je minimum a sú kratučké a prestrihané. No a zbytočne sa strihalo aj v tej akotak pozerateľnej naháňačke. Celkovo ale tragédia od ktorej čím skôr ruky preč. A videopokračovanie je vraj ešte horšie, ale to si zopakovať fakt nejdem. 2/10. ()

Barak

Vražda, někoho falešně obviní a on prchá před policií, mafií a kdovíčim ještě (mafie zní líp než triadi ;) ), a přitom musí najít pravého viníka a očistit svoje jméno.... hm, pěkné. Film je docela překombinovaný, takže jsem byl párkrát úplně mimo děj, což znamená, že při překvapeních, kterých se na konci hojně urodilo, jsem jen kroutil nechápavě hlavou, místo abych si říkal "no ty vole, to jsem fakt nečekal". Kameraman si při natáčení asi občas něco šňupnul, protože kamera byla vyloženě nedobrá. A při akčních scénách ho zase vystřídal střihač.... Souboj v chodbičce na konci filmu alá Neo vs. Smith v metru, byl zbytečný. Vypadal dobře, to jo, ale byla to pěkná blbost - vystřílí do sebe celý zásobník a netrefí se.. do Matrixu to skvěle sedne, ale do Úmění boje ne. Nebyl to zas tak špatný film, ale Wesley by radši mohl někoho zbít, než všechno zdálky pozorovat svým malým kukátkem.... ()

• Je-li ve filmu záběr na displej mobilního telefonu, jedná se vždy o displej Nokie 5110, i kdyby v záběrech předtím telefonující postava držela jiný mobil. (tulakfelix)
  • Na místě činu v nemocnici se najde český pas Jany Novákové. (griph)
  • „Art of War“ neboli „Umění války“ je stará čínská kniha o vojenských strategiích sepsána slavným válečníkem Sun c'em. (Kodousek)