První prázdniny po otcově smrti tráví dvanáctiletý Jamie s bratrem Hunterem u jezera na severu Georgie a plnými doušky si užívají volna. Starší Hunter dokonce bere mladšího sourozence do party místních kluků. Jamie však nade všecko miluje klid rybaření a divoká zábava kluků v partě mu líbí čím dál míň. Při chytání ryb se sblíží s Wiliamem Blakelyem, lékařem v důchodu, který zde nedávno koupil dům. Starý pán je ale pro většinu místních trnem v oku, protože je černý. Povzbuzena místním šerifem se jednoho dne parta kluků rozhodne podpálit doktorovu loď. Mezi žháři je i Jamieho starší bratr Hunter...

Dramatický, nicméně křehký příběh o přátelství mezi bílým chlapcem a stárnoucím černým lékařem poukazuje na přetrvávající rasovou netolerantnost části současné americké společnosti. (oficiálny text distribútora)

Phobia

Příjemný film o dospívání, o rasismu, o lidské síle i hlouposti. J.E. Jonese si prostě nelze nezamilovat. Napoprvé mě tenhle film ohromil, podruhé už to nebyla taková síla, ale v mém srdci je pro něj pořád dost místa a ráda se na něj někdy podívám i potřetí. 80% ()

Mgb21

Na čtvrteční dopoledne přesně pasující film do televize. Nijak nenadchne ani nijak neurazí. Akorát navnadí na oběd. ()

Looka

I když bylo od začátku jasné kam předvídatelný příběh o dvou vyděděncích společnosti spěje (kluk - outsider a černý doktor na odpočinku) stejně na mě celý film zapůsobil a v rámci TV je to určitě nadprůměr hlavně díky J.E. Jonesovi. ()