Pěstování fasolí

všetky plagáty
? %
Dokumentárny / Krátkometrážny
Sovietsky zväz, 1949, 20 min

Krátký sovětský film , poučující nás nejen o výživné hodnotě fazolí, ale zejména také o významu jejich pěstování pro zvýšení výnosu obilnin, po nich zasetých. Snímek nás seznamuje s pečlivou přípravou půdy, určenou pro fazole, i se všemi polními pracemi, jichž pěstování fazolí vyžaduje, má-li se setkat s dobrým, bohatým výsledkem. Proto bude jistě tento další, z celé řady sovětských zemědělských filmů, nejvíc zajímat naše zemědělce. Film byl vyroben na objednávku ministerstva zemědělství SSSR.(FILMOVÝ PŘEHLED 5 / 1953) (oficiálny text distribútora)

ripo

Z referátů XIX. sjezdu KSSS jsme se dozvěděli, jak v krátké době byla v Sovětském svazu obnovena a překročena předválečná úroveň zemědělské výroby. Teď když už tam byl předválečný rozsah osevních ploch dávno obnoven a překročen je jedním z nejpřednějších úkolů sovětské zemědělské výroby všemožně zvyšovat hektarové výnosy. Tento snímek nám ukazuje jeden ze způsobů zajišťování vyšší úrody obilnin, a to setbou třeba takové predplodiny, jako je fazole. A naším úkolem je převádět všechny sovětské zkušenosti do našeho života a používat jich při našem budování socialismu, zejména zemědělské velkovýroby. Filmový přehled 5/1953 ()