Anand Verma žije se svou ženou a dvěma syny skromným životem. Je předákem místní odborové organizace. Jednoho dne je ale vydírán majitelem továrny, který vyhrožuje zabitím jeho rodiny, pokud nepřistoupí na jeho požadavky. Anand tak pod nátlakem učiní, jeho kariéra je rázem u konce a on i celá rodina jsou opovrhováni všemi v okolí. Jeho žena odejde se syny do města, kde se snaží vydělat na živobytí poté, co Anand uprchne. Oba dva synové se vydávají úplně jiným směrem. Vijay se stává zločincem a Ravi policistou. Jejich osudy se mají brzy znovu střetnout. (ČSFD)

Niktorius

Klasika sedmdesátkového Bollywoodu bez tanečních scén, zato se silným sociálním podtextem a s dobře obsazenými hlavními rolemi. Místy sice trochu zkratkovitě vyprávěný, ale přesto působivý obraz o spravedlnosti a morálce v nelehké době hospodářské krize v prvním vládním období Indiry Gándhíové. 70% ()

corpsy

Tento film určite inšpiroval Boylovho MILIONÁRA Z CHATRČE. S tým rozdielom, že v tomto prípade nejde o romantickú komédiu s prvkami dramatu, ale o sociálno-kritický, akčno-dramatický príbeh, ktorý má síce svoje momenty, ale po zvyšok minutáže nudí a rozhodne to nieje minutážou. ()

kaylin

Tak jsem si říkal, že bude super dát si indický film, který už se přece jen podobá Bollywoodu v dnešní podobě více, než filmy starší. Bohužel jsem ale zjistil, že tohle prostě není něco, co by bylo až tak pro mě, protože mi to moc nesedí. Má to svoje specifika, což je skvělé, ale mně to prostě nesedlo, jak bych si přál. ()

Gaja Gamini

Velká klasika, která z Amitabha udělala pověstného "rozhněvaného mladého muže", pracuje s oblíbeným konceptem dvou bratrů na opačných stranách zákona. Film je protkán skvělými dialogy, Shashi a Amitabh tvoří skvělou bratrskou dvojici a oba jsou vynikající. Jejich dámy jsou odsunuty na vedlejší kolej, v případě Neetu Singh se nedá vůbec hovořit o roli. Na film od Yashe Chopry překvapivě dobré z akčního hlediska, a ještě více překvapivě tu nejsou žádná vlající sárí a snad jen jediná písnička. ()