Hluboké hrdlo

(festivalový názov)
  • USA Deep Throat

Linda (Linda Lovelace) není spokojená se svým životem, jelikož nedokáže dosáhnout orgasmu. Jak se ukáže, příčinou problému je její nezvykle umístěný klitoris... První v USA legálně distribuovaný pornofilm, jenž se stal zároveň symbolem dekády. V poměru náklady : tržby nejvýdělečnější film všech dob. (Davered)

EdaS

Vzhledem k tomu, o jak moc profláklý snímek se jedná (jeden z prvních pornografických snímků v mainstreamových kinech, navíc s tržbami 600 mil. USD!!!), mě překvapilo, jak moc těžké bylo vydržet sledovat Deep Throat až do konce. Velmi nudné porno - raději doporučuji Devil in Miss Jones ze stejného roku. ()

BlueNeon81

Prvý pornofilm, alebo prvý film s nefalšovanými sexuálnymi stykmi, ktorý nebol klasifikovaný ako výchovný film pre mladomanželov a bol distribuovaný v kinách. Z dnešného hľadiska nie je skoro vôbec dráždivý a vzrušujúci, pravdupovediac je hlúpy, ale už len pri predstave, že i 20 rokov po natočení tohto filmu boli v pornofilmoch populárne bobry, bizóny a baranice, a Linda Lovelace sa tu v roku 1972 (!) predstavila úplne vyholená, dodáva miernu, i keď nebadanú nadčasovosť. A zažiť feláciu Lindy Lovelace, muselo byť fakt ako štart rakety. :) ()

EastWicka

Něco mezi Bláznivou střelou, extra ošklivým Pasolinim a domácím videem, kde si maminka, tatínek a jejich kamarádi hrajou na pana doktora a vedou u toho dialogy typu... Linda: I can't merry you. The man I marry has to have a nine-inch cock. Wilbur: Just four inches from happiness! :D A to je ta nejzábavnější část. Navíc psychedelický soundtrack úúúúplně nad vším, ach můj bože. ()

Vampireman

I když Deep Throat už v dnešní době jako porno nefunguje, furt je to víc "vzrušující" záležitost než Italský hřebec se Stallonem a ani to neni tak zkurveně natočený. Navíc hlášky stylu "Okna potřebujou taky vyleštit", "Chceš orgasmus nebo zbořit město" nebo už profláknuté koule v uších společně s dějem prsklým na papír, odkud je cítit vychechtaná nálada tvůrců, jsou prostě nezapomenutelně vtipný. Nehledě na to, že hudební doprovod rulezzz - když se někdo udělá tak bublá voda a úvodní melodie je kouzelná. :D ()

Garch

Samá prvenství: první, nejslavnější, první a poslední XXX skorocelovečerní pornofilm v kinech... V roce ´72 to musel být opravdu hluboký ponor do nečekaných zákoutí, vrcholící ohňostrojem vášně a radosti. Dodnes úlet, že v roce, kdy se Richard Nixon stal prezidentem a J. Edgar Hoover prvním ředitelem FBI, šlo Hluboké hrdlo ve stejném kině jako "Kmotr", "Jeremiah Johnson" nebo "Solaris". Pro dnešního diváka jen velmi chlupatá a kníratá hodina která na hvězdy ani není. ()

• Linda Lovelace několik let po natočení snímku tvrdě vystupovala proti pornografii a dokonce tvrdila, že se stala sexuální obětí. Postavila se tak po boku feministek a řady institucí, které tvrdě postupovali proti filmům pro dospělé. (DruidKarel)
  • Vzhledem k podobné výslovnosti pojmů „Deed Throat“ a „Deep Thought“, což znamená Hlubina myšlení“, existuje názor, že je inspirací k názvu počítače ve filmu Stopařův průvodce po galaxii (2005). (SeanBean)

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

05.01.2012

Amanda Seyfried i Malin Akerman si zahrají legendární pornohvězdu Lindu Lovelace, kterou proslavilo kultovní Hluboké hrdlo z roku 1972. Každá v jiném filmu. Když se loni vynořily dva konkurenční… (viac)

Kdo má hlubší hrdlo?

Kdo má hlubší hrdlo?

23.11.2010

Téměř rok byla s hlavní rolí v dramatu Inferno o vzniku legendárního pornografického snímku z roku 1972 Deep Throat spojována Lindsey Lohan. Nakonec ale bylo jejích skandálů příliš a autor scénáře a… (viac)