Robbie Williams: Take the Crown

Veľká Británia, 2012, 90 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Robbie Williams

Mezinárodní hvězda, Robbie Williams, se 24. listopadu vrací na pódium Londýnské 02 Areny s fantastickou novou šou. Svým fanouškům představí své nové album Take the Crown, ovšem potěší je i svými starými hity. Robbie při vytváření nové šou znovu spolupracoval se svým hvězdným týmem, do kterého patří například scénografický designer Mark Fisher, jenž pravidelně spolupracuje s Cirque du Soleil a vytvořil také otevírací ceremoniál Olympijských her 2008 v Pekingu. Mezi další Robbieho oblíbené spolupracovníky patří producent Lee Lodge (Ceny Grammy, Filmové ceny MTV 2012) a kreativní designér Willie Williams (Lady Gaga, George Michael). Celá koncertní šou byla vysílána živě pod taktovkou Hamishe Hamiltona, jenž se podílel na nedávném zahajovacím olympijském ceremoniálu v Londýně nebo třeba na Madonnině speciálním superbowlovém vystoupení. Robbieho kariéra trvá už více než dvacet let a za tu dobu prodal po celém světě kolem 70 miliónů nahrávek, ať už jako sólový zpěvák nebo zakládací člen skupiny Take That. Během jeho posledního světového turné se prodalo 1,6 miliónů lístků během pouhých čtyřiadvaceti hodin. (HBO Europe)

Roman.Ticka

Neskutečný nářez nejen hudební, ale především lidský - jedna velká soudržnost s fanoušky a evidentní úpřímná pokora hudební hvězdy = maximální kolektivismus (protiklad dnešní preference individualismu). Robbie zmoudřel, dozrál nejen věkem a po všech nezbytných eskapádách doprovázející každou hvězdu bez výjimky, pokorně přijímá ovace a účast publika v pořád hojném počtu na svých koncertech. Dokládál to neustále šťastným výrazem, za kterým logicky následovala nejedna věta typu: "Je mi s vámi dobře, lidi". Ne každé megastar někdy vůbec dojde, že žije právě z nás obyčejných lidí, co jí fandíme, kupujeme si její desky, koukáme na její filmy atd. atd., že měla jedinečnou a neopakovatelnou šanci být vyvolenou a tuto využít nebo zneužít...a stát trvale na piedestalu nebo skončit v propadlišti dějin. ()

jasse

Líbil se mi především bezchybný přímý přenos z Tallinnu, práce kameramanů i režiséra zaslouží podtrženou jedničku. I sám Robbie Williams si byl vědom, že tento koncert půjde do mnoha evropských kin. Když se podíval do kamery a sdělil nám, že máme na chvíli odložit colu a popcorn a zazpívat si s ním, skoro jsme ho i poslechli...:)..Nejsem jeho fanynka, moc se mi nelíbila stage, kostýmy a podobně, ale nemůžu mu upřít stále velmi silný, zvláštně zabarvený hlas. Angels na konci byla fakt skvělá. ()

Alementina

20.8. live prenos koncertu z Tallinu v Estonsku. shlednuto v kine Svetozor. Me druhé setkání s Robbiem na platně kina a to minulé bylo bezprostřednější a malý intimnější prostor, kdy vynikne víc jeho zpěv, mu sedí v dnešní době lépe. Robbie zestárnul, přibylo pár kil a vrásek a přestože mu to pořad skvěle zpívá, je vidět, že koncert už pro něj není místo, kde ze sebe vybíjí energii a užívá se svoji blbosti. Teď jen odvádí dobrou prácí, snaží se bavit, ale je vidět, kolik ho to stojí energie (a myslím, že to není jen o tom, že na koncertě v Tallinu měl zraněná záda). Pořád umí být vtipný, sarkastický a hlavně stále je výborný zpěvák (musím to zopakovat!). Bohužel mi uplně nesedla sebestřednost prezentovaná jeho tváří na velkém plátně i skulpturami po stranách. A v tričku a mikině mi na mega koncert sedí víc, než v ty blyštivé saka a vestička, která měla maskovat jeho větší břicho... Příště snad více řpirozenosti a méně snahy. ()

arbitr

Snad se dostane ještě do formy, už jsem ho viděl pohublého, tohle bylo strašně udýchné a hala toho nazpívala víc, než "King". Také nové hity se nějak nerodí nebo málo. Když ho srovnám s Mickem Jaggerem, tak toho naběhá po podiu tak třetinu, ale spocenej byl už po první písničce. Choreografie pódia a efektů ovšem tradičně na vysoké úrovni. ()

jprmusic

Jsem velký fanda Robbieho a jeho koncerty jsem doposud považoval za to nej, co může pop nabídnout. Koncert v O2 byl pro mne proto totálním zklamáním. Robbie totálně pěvecky vyhořel, neintonoval a vůbec to vypadalo, že má nějaký závažný problém, show jako vždy vynikající, ale ta ten průšvih bohužel nezachránila. ()