Dvacet let po odhalení hrobky egyptské královny se slavnému archeologovi Matthewovi Corbeckovi pořád lepí smůla na paty. (Netflix)

Allan

Vynikající horor, ze kterého mi už bohužel příliš mnoho podrobností v hlavě nezůstalo. Vzpomínám si však velmi dobře na scénu s rozbitou skleněnou střechou a následným pádem špičatého střepu rovnou do tváře jednoho z hrdinů. Za ten záběr by se nemusel stydět ani Lucio Fulci. Jinak za zmínku též stojí, že svého času to N@va vysílala v 9:30 dopoledne. Dnes by to dávala sotva tak Prima a to ještě ve 2 ráno s třemi hvězdičkami. ()

GNTRS

Narazil jsem na ten snímek na Netflixu a zkusil mu dát šanci. A dobře jsem udělal. Fajn old-school mysteriózní horor s výborným koncem. Jako fanoušek do archeologie musím pochválit zpracování interiérů egyptské hrobky a celkově obětních předmětů včetně mumie, které pak ještě sehrajou v průběhu filmu svojí roli. Vypadalo to parádně autenticky a muselo to dát i dost práce, což beru oproti dnešním digitálním ošklivostem jako velký plus. Samozřejmě TOP scéna je s paní, co propadne skleněnou střechou pergoly a pak leží bezmocně na zemi ještě živá, když v tom jí velký skleněný střep, nepevně visící z konstrukce střechy, prošpikuje hrdlo :-) ()

JohnnyD

Pomerne ambiciózny ale nie príliš záživný horor, ktorý je druhým spracovaním Stokerovej egyptskej etudy. Podobne ani predošlý film od Hammeru nevynikal svojimi kvalitami, ale mal aspoň odzbrojujúcu Valerie Leon v takmer neexistujúcich "šatách". Tento film má autentické egyptské lokácie, ale keby som si mal vybrať, pred dovolenkou v Egypte by som uprednostnil Valerie Leon. ()

Anderton

Málo známa kombinácia Omen a Exorcistu, pričom je jasné, že na tieto skvosty žánru nemá. Čo ale neznamená, že film nakrútený na základe diela Brama Stokera je viditeľne slabší. Má zaujímavé témy, ako posadnutosť prácou, veda verzus nadprirodzeno, vstup do dospelosti a s tým súvisiaca zmena osobnosti, ale v prvom rade ide o vzťah otca a dcéry, ktorý rodinu opustil práve kvôli vlastnému workoholizmu. Jednotlivé hororové scény majú náboj, ale skrátka v porovnaní s vyššie spomenutými dielami sú tie úmrtia a scény posadnutosti o niečo menej presvedčivé. 70% ()

darkrobyk

Povedený horor z prostředí Egypta sází především na napětí a atmosféru, byť nějaká ta kapka krve se také najde. Archeolog Matthew Corbeck hledá hrobku zapovězené královny Kary, v čemž mu pomáhá asistentka Jane. Není divu, že jeho těhotná manželka Anne není dvakrát nadšená, když většinu času tráví v táboře sama. Jakmile však Corbeck objeví hrobku a začne do ní pronikat, na Anne přijdou porodní bolesti, byť dítě se má narodit až za dva měsíce. Příliš pozdě archeolog pochopí, že královna se reinkarnovala do jeho novorozené dcery Margaret. Události po 18 letech nabírají rychlý spád a královna touží převzít vládu nad Margaretiným tělem. Snímek je vizuálně krásný, řadu záběrů tvoří pohledy na Egypt a náboženské artefakty. Snaha královny dojíti svého cíle připomíná tak trochu Omen. Každý, kdo by chtěl narušit plány, je odstraněn. Autonehoda je jen jednou z vražd, kterých je několik. Konec si zaslouží pochvalu. Kdo by čekal šokující efekty podobné sérii Mumie, bude zklamán. ()