Optimistické kolektivní drama ze života svazáků na stavbě Trati mládeže. Amnestovaný vězeň chce poctivou údernickou odčinit své provinění a odhalí záškodníka, který se chystal otrávit cisternu s pitnou vodou. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Jde o solidní socagitku se vším všudy. Herci se snažili i o nářečí, které sice sem tam notně rvalo uši, ale není to k nepřečkání. Zazní zde i pár socialistických písní a soudruhuje se tu až do alelujá. Prostě, vše jak má, nebo by mělo být, dle představy ÚV KSČ. Já jsem se královsky bavil a podle toho hodnotím. ()

infernet

Ze studijních důvodů jsem si to pustil, ale už nikdy víc! Klasická agitace ve stylu "Já jsem Svazák, kdo je víc?!" a "S písní na rtech a stranou za zády zvládneme všechno a s reakcí zatočíme!". Paní Chramostová byla v mládí docela hezká holka, ale to je tak všechno, na co se dá v tomhle filmu koukat. ()

Repulsion

Ona je to samozřejmě zrůdnost. Tak proč jsem tomu dal 5 hvězd? Protože dnes to má obrovskou dokumentární hodnotu. Je dobře, že to je. Ať se na to každý podívá. Moje děti a jejich generace a generace další vůbec nebudou chápat, co to je. Ten film je tak dokonalou parodií sebe sama a parodií té doby, že by měl být zařazen do zlatého fondu. A dětem na gymnáziích by ho měli promítat v rámci výuky. ()

Dvojirakri

Nemám nic proti nadšení. Nemám nic proti práci. Už vůbec nic nemám proti nadšení z práce. Ale špinit Baťu který toho pro lidi TOLIK udělal, dělat z četníků agresory úrovně gestapa a každého kdo neměl rudé myšlení zobrazit jako záškodníka, to je propaganda! S dnešní úrovní poznání historie a při pohledu na současnost se ukazuje, jací ti rudí doopravdy byli a jsou. Když nebylo/není po jejich, likvidují každého kdo je trochu schopný. Proto to s touhle zemí po ´89 jde tak z kopce! A právě tak by to dopadlo, kdyby se (znovu) dostali k veslu, notabene inspirovaní velkým vládcem Ruska. NEDOPUSŤME TO! (Jedna hvězda za to pracovní nadšení) ()

ssarka odpad!

no asi jako každý film komunistického imperia a doby teroru....ničím nevyniká, o hraní se nedá hovořit v žádném případě a obsahově jsou opravdu všechny stejné...prostě s komunismem padlo blaho na zem :D....tady se obsahově opřeli soudruzi do Baťova imperia, protože to jim teda leželo v žaludku pořádně, o tom netvorovi bylo natočeno povícero filmů a všechny jsou opravdu záživné... ()

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017

26.09.2017

Po dlouhé nemoci zemřela ve věku 88 let herečka Květa Fialová. Narodila se v české kolonii u slovenského Fiľakova do rodiny plukovníka letectva. Spolu se sestrou Blankou navštěvovala katolickou školu… (viac)