Opičí král

Opičí král nebeským podkoním (E02)

(epizóda)
  • Čína Guan feng bi ma wen
Akčný / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózny
Čína, 1986, 47 min

Kri-kri

Sun se vrací do svého království na horu Bujných květů a hned se musí utkat s démony, kteří zaberou jeho jeskyni (jeden z nich, Silný buvol, se pak v seriálu objeví později coby otec Ohniváčka a manžel princezny železného vějíře). Nicméně se s nimi brzy dohodne a ti mu poradí, aby zašel za dračím králem pro zbraň. A právě v tento moment začíná Sunova vzpoura proti nebi, neboť dračí král a vládce pekel si na Suna jdou postěžovat Nefritovému Císaři. A tak se Sun dostane do nebe, kde zastává správce koníren, což je pro něj velmi ponižující a raději se prohlásí za Velkého světce rovného nebi. Tomuto dílu trochu kazí dojem, že některé pasáže byly v česky dabované verzi vypuštěny. Sun už tu začíná být pořádným rebelem, ale ještě tomu něco schází. Taky by neuškodila trochu delší stopáž. I tak dávám slabých 5 * a 90%. ()

javlapippi

"Který mizerný duch jsi ty, že mi poroučíš?!" Po tom ako bol opičiak vykopnutý z kláštora navráti sa k svojim chlpatým poddaným, aby si dal cez držku a následne svorne zachlastal s démonmi, ktorí mu vnuknú, aby sa poobzeral po nejakej výzbroji. Tú si dosť asertívnym spôsobom vynúti od podmorského dračieho monarchu, následne spôsobí rozruch v pekle a keď začne narušovať nebeskú integritu, vrchný nefritový pánbožko mu na skľudnenie pridelí funkciu. Náš rebelant ovšem nie je týmový hráč, čoskoro funkciu odmietne a spupne sa v závere epizódy sa dopustí vyhlásenia vlastnej bohorovnosti. Oproti prvej časti pribudlo kostýmov, mytologických potvor aj kung-fu skotačenia. Môže byť. PS: zopár pasáží tejto časti postráda dabing, takže máme možnosť na pár okamihov počuť originálne čínske dialógy, našťastie sa na uložto dajú stiahnuť titulky. ()