SpongeBob je nejoblíbenější mořská houba na světě a to nejen proto, že dělá ty vůbec nejlepší krabí hambáče. Chválil by ho zejména jeho šnečí mazlík Gary, kdyby ho ovšem právě kdosi neušnekl. A protože SpongeBob je doopravdy velký správňák, všeho nechá a vyrazí za Garyho záchranou. (CinemArt)

RypavaDvojka

Bohužel velmi nepovedený film, který utvrzuje to, že Spongebob v kalhotách by měl zůstat pouze 2D. Za sebe musím říct, že seriál Spongeboba rád sleduji už nějaký ten pátek (No, asi už to bude přes 10 let) a jsem rád, že Nova group jej má pořád na repertoáru. Seriál je milý, vhodný pro cílovku a i člověk, který do cílovky nespadá, se nakonec rád koukne. První film byl až na pár věcí taky scelku fajn. Tady ale bohužel Spongebob narazil.Film je jednou velkou propagandou na přicházející seriál "Malý Spongebob" (Po vzoru například Malého Sheldona, kterému dala vzniknout TBBT).Filmu velmi ubírá pasáž flashbacků, která trvá asi 1/4 filmu ("Show" u Poseidona při obhajobě, velmi nudné a nestravitelné), která je čistě mířená jako "?upoutávka?" na seriál, který by měl vyjít někdy příští rok. Film sám o sobě je zdlouhavý, nudný, animace některých postav je naprosto nestravitelná, ušly asi tak tři "frky" a ve filmu je několik věcí, které prostě v animáku nepřekousnu (?Snoop Dog a Zombie atd.?). Možná budu zastávat ten názor, že film, který je určený pro mladší publikum by měl být bez těchto prvků, ale když zase uvážím jaké bludy se nyní cpou do hlav malým dětěm na čt D... Je nutné cpát tyto "rádoby cool věci" všude? Já se ani nedivím, že se mladá generace degeneruje, když jim jsou lity do hlavy od malých let brutality, cool věci, kterým ještě nemohou rozumět a spol. Příště by si ještě mohla v nějakém seriálu zaplatit reklamu nějaká tabáková/alkoholová společnost a je vymalováno... 10% Zajímavý komentář: Pierre PS: Proč mám pocit, že L. Županič se prostě na dabing Mr. Krabse nehodil? A i další dabingy nezněly dobře. ()

rublik05

Přes moje velké očekávání mě třetí celovečerní snímek o SpongeBobovi tak trochu zklamal. Co se však tvůrcům musí nechat, že i tentokrát se maximálně vyřádili a nápadů je zde opravdu nespočet. Některé scény byly tak moc šílené, že jsem vůbec nechápal a jen kroutil hlavou, jako příklad uvedu postavu Keanu Reevese, ta mě svou šíleností překvapila asi nejvíc. V menší roli se zde objevil i slavný Machete aka Danny Trejo, jemuž postava El Diabla perfektně sedla a byla veliká škoda, že nedostal od tvůrců víc prostoru. Z našich oblíbených podmořských hrdinů (SpongeBob, Patrick, Evžen Krabs atd.) dostanou prostor víceméně všichni. Animace, oproti původním znatelně zmodernizované, nepůsobí vůbec špatně, jsou příjemné na pohled a hezky barevné. V příběhu mi vadilo přílišné tlačení na emoce, srdceryvné projevy, které se naprosto minou účinkem, a také zbytečné moralizování. Písničky ve stylu Disney animáků mě vysloveně štvaly, tohle od SpongeBoba divák fakt neočekává. Jinak děj nepřináší nic nového, spíše se sází na jistotu, bez nějakých větších složitostí. Protože má vícero hluchých míst, trochu nudí a chybí mu lepší humor, je Houba na útěku kvalitativně asi nejméně povedený díl. Bohužel už zcela průměrná rodinná komedie, která dozajista neurazí a pobaví, ve srovnání s předešlými filmy nebo seriálem však těžce zaostává. 6/10. ()

Mouchal

Tak tenhle díl Houbového Boba bohužel fanouškům jeho seriálových příběhů nemohu doporučit ani přes absolutní filmové sucho. Už ten minulý film s Bobem nestál za moc, a tady se laťka až na Keanuho nijak nezvedla. Animace nádherná, postavičky jsou roztomilé, ale k čemu to je, když Houbový Bob přišel skoro o všechen svůj seriálový humor. I těch bizarních ksichtů kvůli této animaci ubylo. Je to prostě pouhá pohádka pro nejmenší a je to škoda. 50% ()

tlesk

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku naprosto naplňuje význam sousloví "nenáročná rodinná podívaná." Nad většinu animované produkce tak vyniká zejména jedinečnou a opravdu krásnou animací a vedlejšími rolemi známých tváří. Ve srovnání s nejlepšími epizodami kultovního seriálu však prohrává na celé čáře. Co tomuto animáku až bolestně chybí je onen typicky střelený ironický humor, pro který se SpongeBob stal natolik oblíbenou animovanou ikonou. Přesto se jedná o jeden z lepších (také česky dabovaných) animáků, který kupříkladu ve srovnání s Netflixem vyprodukovanou a na můj vkus příliš barvami hrající a kýčovitou podívanou Až na Měsíc je rozhodně lepší volbou... ()

JohnZ87

Kvalitativně na podobné úrovni jako předchozí film "Spongebob ve filmu: Houba na suchu", jen s odlišným stylem animace. Zápletka s ukradeným šnekem je bohužel celkem nezajímavá, zato se ale ve filmu, který se mimochodem nebere ani trochu vážně, objeví řada hvězd - Keanu Reeves, Danny Trejo nebo Snoop Dogg - ve více či méně komických rolích. Jinak je to jako klasická “extra dlouhá“ seriálová epizoda Spongeboba, navíc nikterak oslnivá. 60% ()

PTomA

Miluju Spongeboba, ale tenhle film je jak nejhorší epizoda seriálu natáhnutá na stopáž klasického animovaného filmu. Vtipy nejsou, pousmál jsem se možná jednou. Zápletka nedokáže unést celý film, tak museli tvůrci vyplnit film vatou. Dost velké zklamání. 4/10 ()

Daniel2003

No jako jo, tak třikrát jsem se opravdu zasmál (hlavně zásluhou skvělého Keanu Reevese!), ale to je dost málo. Děj nenosný, scénář chabý, hudba na Zimmera nevýrazná, SpongeBob díky bohu stále milovaně otravný. Už to ale není vtipné, spíš většinou trapné... ()

pafka

Me to nejak neurazilo, animace skvela, pribeh takovy serialovy, tzn. hlavne casove dal na 20 minut, vse kolem byla vata a taky neco humoru. Rozhodne zadna pecka, celovecerni animaky uz umej mit dej od zacatku do konce, u tohodle to rozhodne chybelo. Ale jako vypln na spolecny rodinny vecer s detma stacilo. ()

marrrrian

Každým filmom slabšie. Z tohto ma regulérne rozbolela hlava a ledva som dopozeral. Cameá potešili, ale boli zapracované nanajvýš priemerne. Scény, ktoré ma pobavili viem spočítať na prstoch jednej ruky. Čakal som omnoho viac. ()

Karbos

Není nad celovečerní prvotinu z roku 2004 :) Tohle byl jen takovej nostalgickej paskvil, něco jako když si čuchnete k papírku od žvejkačky, kterou jste v dětství tolik milovali :) Škoda, když to šlo v roce 2004, a mohlo to bejt pro celou rodinu, jak nejmenší tak dospělé, proč to nejde i dnes ?:) za mě ještě o chlup horší než dvojka z 2015. ** ()

Karlosik_4

Viděl jsem všechny 3 houbo-filmy, rád sem koukal i na seriál a mezi námi, komu malá žlutá houba nepřirostla k srdci aspoň trochu? Tento film oproti krásné jedničce a zároveň mírně tragické dvojce má značně změněnou animaci a až moc velké vsazení hraných postav a prostoru. Avšak kamea herců a zpěváka přichází nečekaně, a jsou vcelku správně využity. Tento film nám dá konečně ´´origin´´ pro mnohé věci nad kterými jsme mohli jen dumat. Jak vznikl KK? Proč Sépiák tak nenávidí SpongeBoba a kde se vzal vlastně Gary? Přijde mi, že film je, až na netradiční animaci. Příběhem, dějem, a i tou zápletkou stejný jako seriálové epizody, kdo je schopen onu animaci překousnout a má přitom Spongeboba rád, rozhodně by si tento film oproti 2. dílu neměl nechat ujít. I přesto 3/5 ()

soukyd33

To je blbost. Vypněte mozek, dodejte si dávku odvahy, a pokuste se neusnout. Animace dobrá, nápad šílený, akce příšerná... Atd... Poznámka: Dokoukat to celé, bylo velmi vyčerpávající. Poznámka: I dabovat bych to měl problém. Natož na to ještě koukat. Hvězdiček 1 ()

Milo384

Díval jsem se na tohoto Spongeboba s rodinou. Všichni se bavili. Malé děti prožívaly děj. Já se smál absurdním vtipům. Film asi na 4*, ale je to Spongebob, takže za 5*. ()

koval45

Tento způsob Spongeboba, zdá se mi poněkud nešťastným. A to nemám ani tak na mysli tu trojrozměrnou animaci, přesto že správně je Spongebobík samozřejmě ve 2D, ale nijak mě to nerušilo. Spíš jsem si ten road trip za záchranou šnečího mazlíka představoval bláznivější. Jasně - Keanu Reeves je boží, i když zrovna hraje jen chomáč trávy. Na jeho postavu jsem se hodně těšil, pobavil a nezklamal. Jenže tohle když si odmyslím, co zbyde - slabomyslaná poučka o důležitosti přátelství? Samozřejmě, záleží na něm, ale podávat to takhle klišoidní formou, nevím. Nějak jsem z toho necítil to tvůrčí nadšení jako u předešlých filmů. Taky ty odbočky do minulosti v pozdějším čase filmu to navíc zbytečně natahovaly a vlastně mi to přišlo i málo vtipné. Nevyužitý potenciál. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla