Kolchoz "Úsvit"

všetky plagáty
Sovietsky zväz, 1951, 37 min

Réžia:

Alexandr Zarchy

Sovětský středometrážní film o hospodaření na kolchoze "Úsvit" v kirovslém okrese bobrujského kraje. Ukazuje nám, jak kolchozníci od prvního rozbřesku dne, od časného jara do žní bojují za vyšší hektarové výnosy svých polí , a za všestranný rozkvět svého kolchozu. Také tento příklad mistrů vysokých sklizní volá našeho zemědělce k následovaní. (FILMOVÝ PŘEHLED 1 / 1953) (oficiálny text distribútora)

ripo

Správná organisace práce a disciplina, dokonalé využití strojů a používání mičurinské agrotechniky, to jsou zemědělské zákony, podle nichž sovětští kolchozníci proměňují i půdu neúrodnou v půdu vysokých hektarových výnosů. A správné krmení a vůbec všestranná péče o dobytek zaručují opět vyšší živočišnou produktivitu. Obé pak je základem milionových zisků bohatého kolchozu, který nejenže včas a správně plní všechny dodávky, ale kromě toho neustále zvyšuje blahobyt kolchozníků. Majíce před očima takové vzory, musí i naši družstevníci stále ve větší míře uplatňovat v našem hospodaření sovětské zkušenosti, s opravdovou péčí a láskou obdělávat půdu a starat se o dobytek, aby příští naše sklizeň byla ještě lepší a náš stůl po ní bohatší. Filmový přehled 1/1953 ()