Súboj s nebom

• Česko Souboj s nebem (viac)

Marcos, který je řidičem v rodině generála, unesl se svou ženou malé dítě kvůli výkupnému, ale děcko nečekaně zemřelo a Marcos se tím trápí. Když veze generálovu dceru Anu z letiště, svěří se jí a Ana, která se prostituuje pro vlastní potěšení, mu pro útěchu nabídne sex. Marcose nepřestávají sužovat výčitky svědomí, a vydá se proto se zástupem kajícníků na pouť k Panně Marii Guadalupské. Ve svém druhém filmu, vybraném letos do hlavní soutěže v Cannes, se Carlos Reygadas vrací k tématům, jež rozvíjel už ve svém pozoruhodném debutu Japonsko. Jsou to témata sexu, smrti a duchovního rozměru života. Vztah Marcose, Any a Marcosovy ženy je zasazen do tísnivé atmosféry přelidněné metropole, kde chudší vrstvy obyvatel domorodého původu nejsou s to zakořenit v městském prostředí, hledají náhražková uspokojení a duchovní spásu v náboženství. Záběry orálního sexu, jimiž režisér nešetří, nepůsobí ani trochu pornograficky, naopak získávají v kontextu filmu až metafyzický rozměr. (MFF Karlovy Vary) (oficiálny text distribútora)

Jaromír

Marcos "usměvavý" :). Pocitový snímek, kde se málo mluví, ale o to více vyniknou jednotlivé vztahy. Tenhle film je o náladě a přitom se celková jeho nálada těžko popisuje, je ho třeba vidět na vlastní oči. Je to takový pomalý příběh s výbornými herci a hudbou, kde se skoro nic neděje, ale o to jde, že se pak díky tomu čas jakoby zastaví a člověk vnímá i ostatní věci kolem jinak..Snímek má otevřený vztah k sexu, neukazují se jen klasické partie s tím, že následuje stop, ale jde se až do konce, což se nemusí někomu líbit, ale podle mě na sexu není nic špatného :). Jedná se o čisté drama, jeden z mála snímků u kterých nebudete váhat, kam ho žánrově zařadit. ()

PeterJon odpad!

Rozporuplná snímka, stavajúca na škandále. Trúfalé, surové a odporné. Obsahovo je to iba plytvanie filmom, divák miesto načatej zaujímavej témy o výčitkách svedomia dostane len dlhé zábery na nič zaujímavé... Podobne ako Reygadasov predošlý film Japón je aj Súboj s nebom skôr slepou uličkou kinematografie. ()

MORION

Spatne ma trochu zarazila veta z oficialneho textu distributora: "Záběry orálního sexu, jimiž režisér nešetří.." to mal na mysli tu jednu scenku pouzitu na zaciatku a konci (cize dva krat !!) filmu? Alebo som mal nejaku cenzurovanu verziu? Kazdopadne by sa vsetko co chcel tento film povedat dalo natocit 100 krat lepsie.. Cely problem filmu tkvie pravdepodobne v tom, ze sa dej nesustredil na ziadnu z ponukanych tem dostatocne hlboko.. ()

samuelsson

Až po prečítaní Radkovho komentáru som pochopil čo film ukazuje. Bez neho by som to nevedel a ohodnotil by som film značne nižšie. V každom prípade je to film na jednej strane neuveriteľne zvrhlý, niektoré sexuálne zábery je lepšie nevidieť. Na druhej strane je to niečo nezvyčajné, čo sa určite nevidí každý deň v hocijakom filme :). Takže na jednej strane zvrhlosť a neporozumenie, na strane druhej originalita... ()

FojtikDesign

Nemohu si pomoci, ale podle mého názoru si tento film hraje na něco co není. Tím, že se do filmu přidají nekonečně dlouhé záběry se z něho ještě nestává automaticky kvalitní "art" film. Režisér se snaží zaujmout především provokativními erotickými scénami bez cenzury, které by měli diváka šokovat, což je dnes kdy padly všechny tabu poměrně mimo. Nicméně dávám jednu * za pěknou hlavní aktérku, nebýt ní, ani to nedokoukám, pohled na obtloustlé souložící mexičany mě prostě nebere... ()

megajalec

Ak by sa ma niekto opýtal, o čom Súboj s nebom bol, popravde neviem. Viem, že tam bol nejaký únos dvoch Mexičanov (prečo, ako, a podobné veci netuším), potom tam bola generálova dcéra (celkom pekná baba), ale to je tak všetko. Jaj, ešte tam bola fajka, súlože dve (jedna fakt dosť "nepohľadná" - pekne povedané) a to je ozaj všetko. Dlhé zábery mám rád, ale ak o niečom vypovedajú. Nie samoúčelné a nekonečné. Ako keby režisér potreboval natiahnuť dĺžku filmu. ()

Retimo

Mexičani by se asi fakt měli spíš věnovat pašování kokainu,to jim jde líp.A to ještě existuje Director´s cut jo?ufff. ()

ZetDaElO odpad!

Mexická podivnosť nakrútená amatérskou kamerou s ťažko uchopyteľným príbehom. Dlhé zábery bez dialógov, z ktorých bývajú artoví fanúšikovia vo vytržení, umelo spomaľujú už aj tak rozvláčne prezentovaný príbeh. Navyše otvorené sexuálne scény neprinášajú žiadny nový rozmer ani hĺbku do filmu a pôsobia nekonzistentne ku zvyšku, aj keď tie poskytujú najlepšiu prácu s kamerou. Až na jeden veľmi dobre natočený blowjob a ocenenie, že v sexuálnych scénach nemusia vystupovať vždy iba dokonale krásni a mladí ľudia, tento film úprimne neodporúčam. 1/10 (videné na základe Screeneru Petra Konečného) ()

Loretta

Stylisticky skvělý a obsahově velmi nepříjemný snímek. Od prvního záběru, přes zlomové události jako je poodhalování pravdy o únosu dítěte nebo vražda generálovy dcery až po závěrečnou scénu v kostele. Reygadas z diváka dělá očitého svědka nečekaného sledu událostí, které vedou až ke smrti hlavního hrdiny. Zaujalo mě expresivní vyznění množství scén. Vůbec ne těch, kde teče krev (nebo moč), ale naopak těch nejpomalejších scén, kdy se hlavní hrdina pouze dívá na (nebo skrze) lidi. ()

aronofsky

Naprosto nudné drama. Pokud u filmu nechcete usnout, raději se „Batalla en el cielo“ obloukem vyhněte. Samozřejmě nehodnotím jeho kvalitu - která je pravděpodobně vysoká - ale to, jak se mi film líbil. Možná, že kdybych se na něho nedíval ve 3 ráno, tak by bylo moje hodnocení vyšší. ()

surprise

Upocený tlustý starý a výčitkami sužovaný mexikánec se usměje pouze v poslední minutě filmu se slovy: Miluji tě. Proto doporučuji trpělivost, neboť film si ji žádá a zanechá ve vás nejeden obraz, a nejednu scénu. A samozřejmě i důvod k zamyšlení. ()

Mates Hradecky

Felací to začíná a jaký začátek, takový konec. Mezitím mexičtí Flinstoneovi uskuteční jednu unylou soulož "na pejska" , krásná dredařka ukáže vše a to je vlastně celé. Výborná kamera i detaily, ale dějově neuchopitelné. ()