V neprozkoumaných prostorách New York City, v obrovském labyrintu tunelů a jeskyň, živoří celé kolonie bezdomovců a "ztracených" lidí. Najednou se začnou objevovat zprávy, že vláda Spojených států v zoufalém pokusu pomoci v havarijním stavu nukleárního průmyslu uvažuje o plánu uskladnit radioaktivní odpad právě do těchto podzemních chodeb. Jejich obyvatelé jsou posléze vystaveni obrovské dávce radioaktivního záření a jeho působením se změní na C.H.U.D - Canibalistic Humanoid Underground Dwellers (kanibalistické humanoidní podzemní obyvatele). A tito mutanti se začnou živit obyvateli New Yorku... (Intersonic)

Stejšn

Když jsem byl malej, tak jsem se u toho bál. To je 1 hvězdička. Druhá za žárovkový oči a třetí za scénu s dozimetrem, která přes očekávání NESKONČILA masakrem. ()

djbarrel

Pamatuju si jak jsem jako malý tenhle film žral na VHSce s děsivým obrazem a ještě horším dabingem. Tenkrát jsem po shlédnutí odmítal chodit do sklepa ... co kdyby náhodou že ? :-) No jako dneska se směju podivné gumové masce s lampičkama místo očí, ale je fakt, že když se děj přesune dolů do kanálu má to fakt dobrou atmosféru. 3 hvězdy z nostalgie. 60 % ()

ZdenoMolnar

Dobrý nápad tá manhattanská kanalizácia.Ale mohlo tam biť viac hororovej akcie.Milujem 80s béčkové horory preto sa mi to lúbi a ktomu ešte do tohoto filmu dali dobré postavy,ale najlepší z nich bol Daniel Stern.To bol obyčajný chlapek krorý zistil očom je reč. ()

J.Mayen

Ja jsem zde musel zmenit sve hodnoceni ze 4 hvezd na 5, protoze ve sve dobe me film dokonale vystrasil, Navic jsme bydleli ve velkem domu na osamelem miste, ktere bylo idelani se svou obrosvkou pudou a jeste vetsima sklepnima prostorama (kde nic nebylo, jen stekala voday ze zdi a hemzilo se ruznymi zviratky) proto aby clovek strachy zesedivel. Film jsem videl klasicky na VHS u bratranka v dobe v CR jeste za tezke totality. Takze pro me obrovsky zazitek a film jako Becka nerad oznacuji. Neprijde mit to adekvatni. Dvojka byla opravdu velmi slaba. ()

Nikolas__

Na tu dobu překvapivě technicky vymazlené hororové sci-fi, kterému bohužel chybí větší jiskra. Tudíž i když je scénář docela fajn, a baví, tragické herecké výkony filmu opravdu nepřidávají. Asi největší výtka ke starším hororům. Jinak si upřímně myslím, že to za to jedno shlédnutí stojí. Horůrek na večer s nechutnými mimozemšťany, sice je něco málo nad průměrem, ale neurazí. 5/10 ()

Ondrew

"C.H.U.D." som prvy raz videl az dnes, a tak to cele vnimam bez zavanov nostalgie. Napriek tomu si nemozem pomoct, ale staby uplne typicke becko z 80. rokov to ma celkom grady. Herecke vykony su sice dost smiesne, mutanti maju tendenciu skor pobavit, nez vystrasit, ale nieco na tom celom proste je. Mam dojem, ze v mojom pripade dost pomohli sceny odohravajuce sa v podzemi, nakolko podobne lokacie ma z neznameho dovodu pritahuju ;). Takze... je to sice priemer ako vysity, ale to neznamena, ze nedokaze celkom fajn zabavit. 50%. ()

Bubakoff

pardon, ale já musím dát pět, prostě nostalgie jako prase, můj první film na VHS...se slzou v oku vzpomenu...a remake by fakt nebyl špatnej... ()

zurivymlok

Jeden z mnoha hororů, které se sem dostali na VHS těsně po revoluci, který jsem jako malý prcek viděl. Už si z toho prakticky nic nepamatuji: jen nějaký kanál a obludu se svítícíma očima, které jsem se celkem bál. :-) ()

Mark1983

No párkrát jsem tento snímek jako školák viděl a patřil mezi mé sledovanější, ale dnes by mě to možná asi moc nezaujalo, aspoň myslím. Přesto jsem přesvědčený, že se jedná o průměrný až fádní hororový film,ale to je ovšem jen můj osobní názor. ()

bocy

Zo začiatku sa mi to javilo byť celkom dobré, niečo v štýle starých poviedok od Clive Barkera, ale druhej polovici niečo chýbalo...možno originálna pointa :D ()