Vítejte v městečku Royston Vasey, vstup jen na vlastní nebezpečí. Dnes již kultovní černohumorný seriál vychází ze série divadelních představení, oceněných prestižní cenou Perrier a šestidílné rozhlasové show On the Town with the League of Gentlemen. Pod názvem Liga gentlemanů se skrývá skupina britských komiků ve složení Reece Shearsmith, Steve Pemberton, Mark Gatiss a Jeremy Dyson, kteří píší a s výjimkou posledně jmenovaného také hrají všechny postavy. V letech 1999–2002 vznikly celkem tři série a jeden vánoční speciál, přičemž všechny epizody diváka přivádí do fiktivního městečka Royston Vasey kdesi na severu Anglie, plného panoptikálních postav. Edward a Štuclinka, vedoucí místní obchod pouze pro místní (a co dělají s cizinci raději ani nechtějte vědět). Řezník Hillary, připravující svým speciálním zákazníkům speciální zakázky, které určitě nemají nic společného s tím, že se v okolí neustále ztrácejí lidé. Frustrovaná zaměstnankyně pracovního úřadu Pauline, která pravděpodobně ještě nikdy nikomu práci nesehnala. Snaživý veterinář pan Činaný s darem posílat na věčnost každé zvíře, které se pokusí ošetřit. Transsexuální řidič taxíku Barbara s hlasem námořníka a chlupatýma nohama, kterému není nikdy vidět do tváře. Hospodští kumpáni Brian, Geoff a Mike, kteří se navzájem nenávidí. A mnoho, mnoho dalších. Vítejte v Royston Vasey a vězte, že odsud už nikdy neodejdete. (Česká televize)

bulawaio

6/10. Liga je bezesporu kvalitní komediální seriál, nicméně jak už tu zaznělo, jednotlivé díly jsou dosti nevyrovnané. První série nás seznamuje s jednotlivými obyvateli a nabízí celkem slušnou zábavu(6/10). Druhá série je vrchol celého seriálu, jež vrcholí zápletka (8/10). Poslední řada je taková spíše nemastná neslaná a moc nenavazuje na předchozí dobře rozjetou zábavu (5/10). Bohužel i přes to, že některý humor je naprosto geniální, je zde spousta hluchých míst a postav spíše otravujících. Seriál, který vlastně obsloužilo hlavní trio herců ke konci už se trochu charakterně opakuje a postavy splývají. Za podívání však tenhle komediálně, bizarně vypadající seriál stojí. ()

Johgas

Černý humor, velmi černý. Bizarní postavičky ve velmi bizarních až úchylných situacích. Ze začátku mi vadil předtočený smích, ale člověk to po čase přestane vnímat. Oblíbené postavy: mluvící poštovní schránka, ropuchář, Pauline. ()

Eseter

Na komicích mě často fascinuje a nejvíc baví to, jak chytří jsou. Většinou jsou to vzdělaní lidé s širokým přehledem a často s velmi liberálním smýšlením. Pro tuto trojici gentlemanů to jistě platí. Jejich scénky nejsou jen vtipné, originální a zvrácené (to je ale nic v porovnání s Psychoville či Inside No 9), ale odráží také pochopení reality a lidských povah. První a druhá série jsou o krapet lepší, poslední je zase originální stylem vyprávění. Hororová atmosféra ale baví ve všech řadách seriálu. Z trojice herců je těžké mít někoho radši – všichni jsou skvělí, přesto bych řekla, že Steve Pemberton je z nich největší chameleon. Mé oblíbené postavy: Ross a Pauline, Tubbs a Edward, ropuší rodina, hnusák Geoff. ()

KajunkaB

“This is a local shop for local people, there's nothing for you here!" Stejně jako nejlepší hláška, tenhle seriál je pro opravdové místní. Protože buď seriál vypnete zhnuseně po pěti minutách a nebo stejně zhnuseně ale rozesmátí vydržíte až do konce. Skvělý britský, černý humor, hraní si se slovy, úžasné kostýmy a legendární hlášky. Nejlepší postavy jednoznačně Edward a Tubbs, pan veterinář taky stojí za zmínku a pak Job Seekers alias Mickey, Pauline a Ross. Vážně jsem se bavila a jak stojí na ceduli nad městem: You'll never leave. ()

Miroslav.Zac

Jednotlivé díly jsou spíš humornými scénkami ve stylu Monty Pythonů nebo Malé velké Británie, faktor hororu jako takového tam hraje jen vedlejší roli a nejsem si jistý, jestli by bez něj byl seriál horší. Kdo neumí anglicky (a titulky zde fakt nejsou), ten má smůlu, protože na to, abyste si seriál plně užili, musíte jazyk zvládat velmi dobře. ()

elgato

- "Mohu vám nějak pomoci? Jste místní? Tohle je místní obchod pro místní lidi. Nemáme tu nic pro vás. Edwarde, Edwarde." - "Co se to tu děje? Kdo to tu křičí? Tady si nepotrpíme na žádné problémy!" ... tuhle ostrovní ujetost si musí dát každý. Doufám že to některá z našich televizí koupí. ()

Baroon

Hallo Dave :D Musím za 5*, ale věřím, že líbit se to každému nebude. Hodně anglicky specifický humor. .. You're My Wife Now! ()

Pe4Ce22

Běžně mám britský humor velmi rád, ale tenhle bizardní kousek mě upřímně vůbec nebavil. Mezi vtipností a divnou nechutností je určitá hranice a tu tenhle seriál překračuje. Jsem si jistý že si určitě najde své fanoušky, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. 2 hvězdy. ()

Sadova302b50

Tak první série je něco, na co jsem rozhodně nebyla připravená a chlapci mě docela uzemnili. Potom už to trošku poleví (nebo je to tím, že jsem si zvykla), ale stejně má seriál grády. Celkem 90% ()

Lykos

Tenhle seriál člověk buď miluje, nebo nechápe, řekla bych, že nic mezi tím. Vyprávět děj je nemožné, jsou to prostě prapodivné figurky, které náhodou bydlí v jedné vesnici. Nicméně, pro ty, kteří ještě neviděli: Nedoporučuji během sledování tohoto seriálu cokoli konzumovat, nechutností je zde opravdu husto. ()