Zkáza spolku gentlemanů

• Veľká Británia The League of Gentlemen's Apocalypse

Hlavními postavami filmu jsou bizarní postavičky z anglického seriálu League of Gentlemen, které ožily a brání se proti tomu, že se jich jejich autoři - scenáristé - snaží zbavit a pohřbít jejich městečko, protože se rozhodli začít psát nový seriál bez nich. Ocitnou se tak v boji nejen proti scenáristům v současnosti, ale i proti postavám z nového seriálu. Zasáhnou i do historie, ocitnou se na dvoře krále Williama III., kterého chce zabít trojice jiných, katolických spiklenců za pomoci padoucha Pea a ďábelského homunkula. Celý děj se prolíná, takže postavičky žijí i v hroutícím se světě svého seriálu i v realitě, seriál a realita se prolínají a vrcholí apokalypsou, aby poté vše uzavřela překvapivá pointa. (ariva)

B!shop

Sice je to jen takova kravina, ale zabavnost se tomu uprit neda. Problem je, ze o serialu jsem v zivote neslysel, takze mi chvily trvalo, nez sem se rozkoukal a zorientoval se. Ono tomu ani moc nepomaha ze zacatku celkem zmatenej dej, nastesti se to pak uklidnilo a vyrysoval se docela zajimavej pribeh o serialovejch postavach, ktery se dostanou do skutecnyho sveta a do toho vedlejsi linie s tema samejma postavama v nejakym historickym dramatu. Navic kazdej herec tady hraje tak deset postav a jedna fakt libovejsi nez druha, samy magori nebo hnusaci. Skoda, ze tu nebylo vic vtipu, protoze kdyz uz tu nakej je, tak se mu vetsinou neda uprit urcita originalita a vetsinou je fakt vtipnej. Precejen po tom ultimatnim uvodu s velkym elektrickym dildem a zirafou sem cekal nejakou komedialni jizdu a ono to nakonec bylo bohuzel jen sem tam o naky vtipny scene. Dal film taky trochu srazi lacinejsi zpracovani, nemluvim o nic moc tricich, to sem ostatne cekal, ale cely to pusobi tak nak televizne. Nicmene film jsme si stejne pustil kuli Simonu Peggovi a nastvalo me, ze sem si ho tady ani nevsim. Takze celkove zajimavej pribeh, sem tam nakej vostrej vtipek, ale na vic jak lepsi 3* to nebude. ()

Nin

Vynikající finále seriálu (koukat na film bez znalosti seriálu je úplný nesmysl). Podobně jako u Červeného trpaslíka se tvůrci rozhodli poslat své postavy... za sebou samými do dimenze, která je "realitou" (Velká Británie, kde League of Gentlemen je známý seriál), aby ohrožovaly životy tvůrců, neboť kašlou na jejich seriál a oni tím pádem můžou zaniknout. A aby toho nebylo málo, tak se do toho všeho ještě připlete další projekt tvůrců seriálů odehrávající se ve středověku. Podobně jako seriál je i tohle správně ujetá černá komedie s neuvěřitelně bizarními postavičkami, mnoha hororovými narážkami a skvěle napsaným příběhem. (8/10) ()

bulawaio

5/10. Finální film udělaný několik let po seriálu a vlastně dost možná kvalita odráží celý seriál. Je vyveden ještě do absurdnější podoby, než bylo Royston Valey. Tvůrci si vyhráli,když zapojili do filmu sami sebe jako postavy. Některé vtípky jsou OK, některé jsou trapné. Takže tímto končím s celým městečkem magorů a úchylů, i když se mi po některých postavách bude trochu stýskat, tak na druhou stranu jsem rád, že je konec. Ano, má to za následek naprostá nevyváženost v kvalitě. Kdyby někdo celý seriál sestříhal, mohl z toho být masovější a rozšířený kult. Takhle je to jen okrajová záležitost s průměrným hodnocením. ()

KajunkaB

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D ()

Vojcl odpad!

Seriál na jehož motivy film vzniknul jsem nikdy neviděl a doufám, že ani neuvidím. Děj je strašně zmatený, drtivá většina vtipů mi přišla spíš trapná a nechutná, zasmál jsem se možná jednou za celou stopáž. Kromě toho celá ústřední trojice mi byla krajně nesympatická. Určitě jsem viděl už i horší komedie - odpad dávám jako odpověď zdejším vysokým hodnocením. ()