X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

TomJ

Cisty priemer a zaroven velke sklamanie. X-meni sa bohuzial ako vela inych komiksovych hrdinov stali skor dojnou kravou. Chybal tomu vacsi naboj a myslienka. Islo tu uz len o triky a takto sequely uspesne nikdy nebudu. ()

wOOzIe

sjuper hercí jako vzdy, ale absence Singera ja az moc znatelna... nejsu rpiznivcem X-menu, ale tohle se nutno rici nepovedlo... Predesle dily mely rozhodne zajimavejsi dej a nebyly tak nudne, i kdyz jak rikam X- meni me nesedl zadny, ale tohle je uz paskvil, ktery bych prirovnal spise k tuctovym beckovym dvd filmum svoji kvalitou...Btw: Jedna hvezdicka je plus jen za Ian McKellena ()

DjMetal

Vyborny akcny sci-fi....super....taketo trilogie by mohli vznikat castejsie,pretoze su proste dokonale a super...neviem co by som tu este take napisal,ale Brett Ratner vedel ako ma ukoncit X-Mena. ()

Ogrb

Pro mě stejně dobrý jako předchozí díly. Jinej rejža je sice znát, ale ani jako letní oddychovka nejsou X-meni k zahození. V kině jsem se skvěle pobavil, akce super, Famke Janssen zpět a spoustu chyb rád přehlédnu. Spokojenost. 8/10 ()

godspeed

Skoro k pláči. Opravdu nevím, co mě na tom mělo bavit. Pitomé, nudné a všechny postavy vypadaly jak z přední strany módního časopisu. Tohle ocení asi jen náctiletí věkem nebo duchem. ()

stiewe

Adekvátní zakončení dnes už legendární série o mutantech a jejich tvrdém osudu. Ovšem to kouzlo prvního dílu mi tu zase uniká a celá pointa se pro mě mění v pouhé válčení které je předvídatelné a v některých chvíích ošizené a spoustu zajímavých aspektů. Už jen chlapec z něhož se vytváří lék proti mutantům. Evidentně šlo o nesmírně silného mutanta a přitom o něm bylo řečeno tak málo. Nemyslim, že bych se nudil, ale že bych se bavil, to rozhodně ne. ()

DonTommy

Všichni to vědí: nebýt předchozích singerovek, byl by to nadprůměrný čtyřhvězdičkový sci-fi akčňák. Bohužel u následníka výjměčnosti se nejde spokojit s pouhou nadprůměrností a povrchnost nelze vyrušit... ()

Rodin

Nudné až blbé, to je můj osobní názor na věc. Nebyl jsem nějak zvlášť odvařený ani ze Singerových verzí, ale srovnám-li to s touhle ptákovinou, je to jako nebe a dudy. Pokud bych dal 3*, musel bych Singerovi dát šest a půl. ()

john.h

Přetrikovaná podívaná, která zabaví. A tolik superhrdinů v jednom filmu snad nikde k vidění nebylo a není. Z celé série ale asi nejslabší. ()

RajCZitko

Docela pecková podívaná. Musím říct, že nejsem fanda komixových postav s pláštěm a trenkama navrch kalhot (ten plášt nechápu, je to směšný a opravdu dementní) a komixů vůbec, ale toto byl docela vizuální nářez. ()

Simi_Papi

Brett se po uondaném (je to vůbec slovo?) druhém díle chytl režisérského kormidla a dovedl tenhle komiksový kolos k velkolepému završení trilogie. Triky sice občas haprují, ale akce, hlášky i emoce fungují parádně. Koncentrovaný popkornový nářez. 90% ()

departed

Tak takhle to dopadá, když se všechno moc přežene. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo, kdyby to měl na starost stále Singer. Ratner z toho udělal takovou odlehčenou pohádku pro ty menší. Ale stojí to za to vidět (už jen kvůli nahé Rebecce Romijn ležící na podlaze :). P.S.: závěrečná scéna s Magnetem sedícího u šachů, mně dostala stejně tak, jako závěrečná scéna v Ratnerovo Red Dragon. Na tyhle pointy je pan režisér pravděpodobně machr. ()

kyLuke

Velká Hollywodská křeč.Když tenhle sovnám s naprosto dokonalými předchůdci,pak je tenhle film jen suchý odvar.Nejsem vůbec spokojen.Čekal jsem že by to mohlo předčit předchůdce,ale to Brett Ratner nedokázal.Ani zdaleka ne.50% dávám za efekty,zbytek je hrůza.Navíc zbytečná smrt Charlese Xaviera. ()

.killer.

Ten třetí díl... ten obávaný třetí díl... to že z toho nedýchá Singerovo vedení je tak trochu pravda, ale nedá se říci, že by to bylo nejhorší. Největší slabinou tohoto filmu je scénář. Na konci filmu si u titulků zpětně přehráváte děj a ejhle... najednou vám dojde, že film byl v podstatě o ničem, že se X-Meni tak nějak nikam neposunuli a že to mohlo být zakončeno tak trochu lépe... Zkrátka už to nejsou ti X-Meni, které každý zná. ()

Izz

Poslední vzdor nepovažuju za vyložený průser.A Ratnera nepovažuju za vyloženě špatného režiséra.Jen se u závěrečného dílu x-mení trilogie sešlo moc moc faktorů,které k takovým závěrům vyloženě svádějí.První dva díly byly zkrátka výjimečně dobré.Bryan Singer natočil (pokud to vůbec jde) realistickou sondu do života mutantů,obohacenou o zajímavé společenské otázky,skvěle vyprofilované postavy,emoce a eye-candy akci.Obsadil fantastické herce,dokázal celou sérii krásně gradovat a skvěle připravil půdu pro závěr trilogie.A pak...odešel.A na jeho místo přišel popkorňák,který si dobře rozumí s akcí a triky,ale nedokáže být tak osobní a důsledný v detailech jako Singer.Takže to vlastně dopadlo tak,jak to dopadnout muselo.Poslední vzdor nedokázal navázat na dvojici předchozích filmů,místo velkolepého,slzoproudného a nezapomenutelného filmu jsme dostali tak trochu tuctový blockbuster s mimořádně šťavnatými akčními scénami a solidním GP potenciálem,který je ale strašně uspěchaný,nezvládá práci s emocemi a především absolutně nefunguje jako velkolepé završení trilogie.To se pak člověk té nenávisti fanoušků nemůže zase tak divit.Ale já si kladu otázku: Může za nepovedenou trojku spíš Ratner nebo Singer? Odpověď si každý musí najít sám. ()

DadysGirl

Aaaa, taková škoda... Nevyužitý potenciál... Celkem dobrá zápletka, ale tolik nedořečených a vůbec nevyprávěných příběhů... Asi se na tom hodně podepsala změna režie... Došlo k změně vzhledu několika postav... Akční scény stále dobré, ale film mi přijde takový nedotažený... Co Mystique, Rouge a další slibné postavy?! Chjo... Skousla bych delší stopáž a víc děje mimo válčení... Vzhledem k tomu, že další dva díly se od současné dějové linie vzdalují, je škoda, že se loučíme tak nedobrým způsobem, když našlápnuto to mělo na mnohem víc... ()

Knor

Rozhodně nejslabší díl a trochu zklamání. Co se týká akce a efektů určitě špičková podívaná, bohužel utrpěli postavy a hlavně ten pravý X-Menovský duch předchozích dílů. Singer byl přece jen osobitějších a mnohem lepší v psychologii. Třeti díl se prostě opírá spíš o přímočarou akci a to trochu uškodilo. Čekal jsem opravdu vrcholné zakončení nadupané trilogie a spíš mě to zamrzelo. Brian Singer měl zůstat věrný celé trilogii, třeba by to mohlo vypadat líp, ale každopádně nic hrozného to není a mohlo dopadnout i hůř. Dávám tedy slabší čtyři hvězdy. ()

vZeč

Ouvej ono se to těm lidem líbí. Ouvej i těm kritkům. Ratner své postavy pochopil na té nejelementárnější úrovni a některé pro jistotu vůbec. Ví, že Magneto by se asi měl tvářit takhle a Jackman takhle, ale to je všechno, co z jeho analýzy vzešlo. Možná, že je to dobrý letní blockbuster, ale já to narozdíl od ostatních nedokážu posoudit, protože většinu času jen koukám na potenciál mizící v řitním otvoru a oblíbené postavy, chovající se jako jednorozměrné blbce, případně rovnou umírající, protože... to čumíte diváci, co? Z promakaného světa se stala celkem efektní omalovánka pro děti, kterým to celé nejspíš stačit bude (mně to tenkrát opravdu stačilo). A nelíbí se mi ani akce, ani triky, ani ten blbej Golden Gate, vždyť je to celý hnusný, ne? Nové postavy ukazují, jaké zlato dostal Ratner do rukou v podobě těch starých, k těm zas pro změnu nemá úctu. Sračka. Dobře to vystihuje Powellova hudba. Ta je sice zdaleka nejlepší z celé série dodnes (2014), ale k X-Menům se až na pár scén strašně nehodí. PS: Finální výstup Wolverina k Jean je sice cool, ale i tam si myslím, že pořádný řemeslník by z toho udělal scénu, která by se zapsala do dějin. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)