Bezpečnostný počítačový špecialista Jack Stanfield (Harrison Ford) pracuje pre banku Landrock Pacific. Kariéru a reputáciu si vybudoval navrhnutím toho najefektívnejšieho bezpečnostného systému, ktorý banku chráni pred hackermi. Táto prestížna pozícia mu zaručuje bezstarostný a pohodlný život s manželkou Beth (Virginia Madsen) a dvoma deťmi Sarah (Carly Schroeder) a Andym (Jimmy Bennett). No každý, aj ten najmodernejší bezpečnostný systém má nejakú slabinu – a slabinou Jackovho systému, s ktorou vôbec nerátal, je on sám! Prefíkaný zločinec Bill Cox (Paul Bettany) totiž sledoval a študoval Jacka a jeho rodinu temer celý uplynulý rok. Monitoroval ich mailovú komunikáciu, odpočúval telefonáty a analyzoval ich „dennú rutinu“. Zistil si mená kamarátov Jackových detí, lekárske záznamy celej rodiny a dokonca i identifikačný kód pre stanicu, ktorá dozerá na bezpečnosť v Jackovom susedstve! Bill skrátka monitoroval každú stránku Jackovho života - a je pripravený túto „investíciu“ zúročiť! Spolu s tímom žoldnierov sa zmocní kontroly nad domom Stanfieldovcov a z Beth a detí urobí rukojemníkov v ich vlastnom domove! A Jacka núti nájsť slabé miesto v ním navrhnutom bezpečnostnom systéme a ukradnúť z banky Landrock Pacific 100 miliónov dolárov... Netuší však, že si na tento „biznis“ vybral nesprávneho muža! (TV Markíza)

BEZHLAVY

Probůh, kdo dělal ten scénář??? To je fakt odpad! Jako již více filmů i tento jsem poslouchal při řízení auta, ale jen poslouchal, to když se na něj vzadu díval můj syn:)) ale ty plytké rozhovory, laciná slova, hrůza to jen slyšet...Námět nebyl špatný, ale provedení je na facku:o) No nic, musím začít konstatovat, že mne filmy s Harisonem Fordem začínají nudit...pořád ten stejný výraz, pořád stejný kladný hrdina tropící své akce v polobotkách, už mne to fakt unavuje... ()

Novik

Neurážejte tady Harisona Forda, je to skvělý a můj oblíbený herec, hraje tak jak mu to píše scénář a ten je právě podrůměrný a shazuje tady samotného Forda, ikdyž pravda tady je fyzicky docela bledě ještě že ve 4 díle Indyho přesvědčil že nepatří do starého železa tam je vidět že na sobě zamakal. Celkový film mě moc teda nezaujal Bettany si tady mohl ještě více užít záporáka ale nestalo se. Nápady žádné, atmosféra nic moc. Docela sem byl zklamán, 2 * za Forda a za pár scén, aspoň že Štěpnička dabuje Forda stejně skvěle jako vždy. :) ()

Mirik81

No žádná velká bomba ani věda to není, není tam ani nic nového. Ale je to přesně ten typ filmů, ktreré mám s Fordem opravdu rád... ()

luciluci

Podpriemerný thriller, s priemernými hereckými výkonmi, ktorému chýba napätie, dobrá zápletka (aspoň trochu uveritelná) a všeličo možné ďalšie. Keďže je v ohrození opäť dokonalá americká rodinka, dej si ide presne po nalinkovanej šablóne a ani trochu sa neodkloní, takže je dopredu jasné, čo sa kedy stane a čo sa stane potom. ()

Lumpicek1979

Paul Bettany v roli záporáka byl vskutku ojedinělý ale opět skvělý, jeden z nejlepších herců na světě, tento film by potřeboval lepšího režiséra, díky Fordovi a Bettanymu měl film kvalitu a dobrý scénář. Možná, že to chtělo více akce, ale aspoň to nebylo tak překombinované. ()

Profík

Předesílám, že jsem v podstatě počítačový analfabet. Z tohoto pohledu i nevadí nějaké nelogičnosti. Prostě docela průměrný thriller s pro mě nadprůměrným obsazením. Kdyby tam nebylo pár zbytečných wtf scén, šel bych klidně výš. 65%. ()

zuzanaka

Slabucke, scenar hodne pokrivkaval a asi nemali na IT odbornika viacej dolacov inak predsa nie mozne aby si mysleli ze im zozereme tie chabe pocitacove "dovednosti" mladika Harrisona. Alebo to bolo robene pre americky trh ? ()

Nikol45

Harrisona Forda bych raději viděla v jiném filmu s jiným žánrem. Jinak to nebylo až tak špatné. I když mi tam pořád něco chybělo. Přišlo mi to chvilkama zdlouhavé a prázdné. Na jedno zhlédnutí ok ()