Mladý Newyorčan Matthew se po nervových záchvatech dostane do zdravotnického zařízení, kde je mu určena diagnóza - paranoidní schizofrenie. Není schopen uspořádat si své věci a postupně se dostane k bezdomovcům. Hrozí mu, že si ho podrobí tvrdá parta z Fort Washingtonu. Zachrání ho vietnamský veterán Jerry, který ho považuje málem za svatého, neboť Matthew slyší "hlasy" a dovede utišovat bolesti... (oficiálny text distribútora)

xander

Kruto realistický snímok o hľadaní nádeje na lepší život, o tom že strýčko Náhoda je riadny somár. Kedˇ sa dostanete až na samotné dno ludskej spoločnosti, musíte denne bojovať o prežitie a aspon kúsok miesta na prespanie, kedˇ si uvedomíte nespravodlivosť a zlobu tohoto sveta. A nezblázniť sa pri tom s toho všetkého. Pretože zachovať si úsmev na tvári kedˇ prídete ovšetko a vo vnútri musíte bojovať s rôznymi nástrahami, predsa len nedokáže každý. A každý má svoj príbeh. Tento film so skvelými hereckými výkonmi Matta Dillona a Dannyho Glovera je jeden z nich. ()

Tomx112

Film z prostředí New Yorkských ulic. Zpočátku trvá než se člověk dostane do obrazu ale pak už ho děj vtáhne. Vypadá to jako klasický příběh o klukovi kterého se ujme starý muž a pomáhá mu protlouct se životem. Jenže tak jednoduché to není, Matt Dillon je totiž schizofrenik a slyší hlasy, co víc dokonce dokáže dotekem utišovat bolest a za to ho skupinka bezdomovců kolem něj začne považovat za svatého. Jenže ať se Danny Glover snaží sebevíc, stejně nakonec nedokáže držet ochranou ruku na Mattem tak často jak by bylo třeba. Tenhle se film se vám dostane do hlavy ať chcete nebo ne a donutí vás přemýšlet o hodnotách které berete jako každodenní samozřejmost. Za to by si zasloužil být v daleko širším podvědomí lidí. Každopádně 4 hvězdy bez jediného zaváhání. ()

Joanna

Už podle počtu komentářů tady je vidět, že tento film je bohužel nedoceněný a to je velká škoda! Smutný příběh psychicky nemocného kluka, který ne vlastní vinou skončí na ulici, ale má štěstí, že potká kamaráda Jerryho který ho "zaučí" jak přežít. Z bezdomoveckého prostředí jde chvílemi hrůza, a z filmu je patrné, že takhle může skončit kdokoli z nás. A bohužel ne všichni bezdomovci jsou "Ti hodní".. ()

Wolfvater

Film, který stojí stranou ostatních, avšak zcela neoprávněně! Hodně záleží na tom, co od něho divák očekává, proto chápu, že nebude po chuti všem, někoho může však povznést. Nakonec proč by své sny nemohli mít i lidé na okraji společnosti? Pro sny stojí za to žít přes všechny balvany, které tíží duši. Hlavně neztratit schopnost snění. ()

Indio

Zjímavost-děj se odehrává v takovejch halách na nocleh pro tisíce bezdomovců, natáčelo se přímo tam a Ving Rhames tam mezi nima našel svího ztracenyho bratra. ()

andy60

Odvrácená tvář Ameriky. Žádné obleky šité na míru, luxusní vily a auta, žádné široké úsměvy odhalující křišťálově bílý chrup. Tohle je hodně syrové a drsné a Tim Hunter zaslouží pochvalu už jen za to, že se do toho vůbec pustil. Nevím, jestli je mu za to Amerika vděčná, já však určitě ano. ()