Dvoudílné biografické drama o zpěvačce, jež v šedesátých letech minulého století obrátila naruby svět evropského šoubyznysu. Byla to talentovaná a nádherná žena. A především její krása jí způsobila velké potíže. V hlavní roli se představuje půvabná Italka Sabrina Ferilliová. (oficiálny text distribútora)

kaladze77

Ako TV film v dvoch častiach je celkom dobrý a Sabrina Ferilli fakt dobre hrá Dalidu...Zato je by som si pozrel aj konkurenčný film, čo sa volá takto isto z roku 2016 a tam Dalidu hrala Sveva Alviti. ()

kleopatra

Zpěvačka s pseudonymem Dalida pocházející z Egypta se napřed doma živila jako herečka a chtěla v tom pokračovat i v Paříži, ale hlad zavelel, aby se chytila pěvecké nabídky a uspěla. Na to, že Dalida neměla ve svém životě o dramatické situace nouze, byl film o ní docela vleklý a nudný, přestože střídala sály, šaty, styly a muže, z nichž tři spáchali sebevraždu! Dalidu jsem znala jen velmi povšechně - ta hudba přece jen není to, po čem bych šla, ale teď například vím, že to byla docela hodná ženská, že její krása nebyla vždy výhrou a že přitahovala chlapy - slabochy, kteří jí vysávali jako pijavice a měli z její slávy mindrák. Christopher Lambert, který hrál jejího posledního, byl tak strašně trapný, že zcela paradoxně zvrátil moje rozhodnutí jít si před koncem uzívaná lehnout. ()