Agent Derrick Vann (Samuel L. Jackson) patrí k najlepším tajným agentom a vždy si ide tvrdo za svojim cieľom. Jedného dňa je zákerne zavraždený jeho parťák hneď po tom, ako niekto vykradne policajný sklad so zbraňami. Vnútorné oddelenie podozrieva mŕtveho policajta a zároveň jeho kolegu, dôstojníka Vanna, že o celej krádeži vedel a spolupracoval s podsvetím.  Vann má iba 24 hodín na to, aby očistil svoje meno a našiel vraha svojho kolegu. Skontaktuje sa so zločincami a predstiera, že má záujem o kúpu zbraní. Obchodník so zbraňami si ho však spletie s mierumilovným predajcom dentálnych potrieb Andy Fiddlerom (Eugene Levy). Zdá sa, že jediným riešením, ako splniť túto náročnú úlohu bude nechať ukecaného milovníka prostriedkov dentálnej hygieny hrať svoju úlohu aj ďalej. Čas beží a dvojica prežíva v uliciach Detroitu horúce chvíle. (TV Markíza)

Bauer

Obyčejná a několikrát viděná akční komedie, která sice neurazí ale ani moc nepotěší. Ta kombinace akční a komedie je zde zastoupena dvěma herci. Akční představuje Samuel L. Jackson, který je hodně dobrý herec ale v tomhle nemá za potřebí hrát a hlavně to zahrál podobně, jako před lety zahrál Shafta. Nicméně takovýhle role drsňáků mu sednou, ale ne v komedii! Komedie zde představuje Eugene Levy. Občas něco zahlásí a má pár povedených a hlavně vtipných scén. Například hamburger z hovězího masa byla docela vydařená scénka. Nebýt Jacksona a Levyho, tak je tato komedie čistě na 2*, ale tito dva herci tomu přidávají jednu * navíc. Docela hodně hloupý scénář tomu velmi ubírá. Chlápek se k něčemu dostane. Ten chlápek je totální mírumilovník a s každým se spřátelí a nakonec je z něj velký hrdina, jenž zabraní nějaké nekalosti. Ale no tak!!! To jsme viděli už tolikrát, že se mi to nechce ani počítat. I když je to komedie a je fajn, že stopáž je pouze 75 minut (bez závěrečných titulků), tak i na komedii se mi to zdá docela málo. Standartní délka na komedii je těch 90 minut. A i ta stopáž poukazuje na to, že scénář je ubohý a sami tvůrci nevěděli, co do něj dát. Slabší 3* a to jen díky dvoum hercům! ()

Mrkvič

Poprvé jsem dal jednu hvězdičku? Dnes jsem chtěl doplnit komentář a zkontrolovat, zda mám hvězdičky tři. Takže to zprůměrujeme. Eugene Levy mi dnes bohatě stačil. Neřešil jsem ani tak zápletku, která mě asi trápila posledně, ale vnímal jsem už jen to blbnutí mezi oběma hlavními hrdiny. A jejich alchymie docela zafungovala. ()

P@\/EL

Dobrá komedie, která nabídne několik srandovních scének a trefných hlášek, kterým se zasmějete. Film nabídne celkem zajímavou zápletku, která slibuje slušnou podívanou. Rovněž se mi líbily hlavní postavy. Policajt, který se s nikým a ničím nesere, a věčně užvaněný obchodník s dentálními pomůckami se výborně doplňují, a to zejména v humoru. Jediné, co mi zde scházelo, byl trochu více propracovanější závěr s pointou. ()

Jeremiah

Tak tento film byl pro mne velkým zklamáním. Sice jsem něco podobného očekával, ale i přesto jsem těm dvěma borcům ani trochu nevěřil. Levy nebyl vůbec vtipný a Jackson, ačkoliv se snažil, zase tak tvrdý taky né. Navíc ta partička "rádoby" zločinců ? To byla spíše parta zoufalců. Prostě 2, ani o píď více. ()

katuska138

Vůbec jsem nečekala, že z tak rozdílné dvojice jako je Samuel L. Jackson a Eugene Levy může být ve výsledku takhle komická dvojice. Samuel působí drsně jako vždy, Eugene zase příliš mluví jako vždy. A vznikají z toho scény, které jsou naprosto k popukání. Jen teda ty "zažívací potíže" si mohli odpustit, to bylo hodně ubohé. Jinak velmi milé překvapení. ()

• Pracovní název filmu zněl "El Maninator". (HappySmile)