Zúfalé manželky

• Česko Zoufalé manželky (viac)
Ukážka z filmu 1
Dráma / Komédia / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (viac)

Je to možné? Mary Alice Young (Brenda Strong) vyzerá tak šťastne. Nádherný dom na predmestí, spoľahlivý manžel, dieťa a mnoho ďalších vecí. Toto všetko sa rozhodla zanechať? Zdá sa, že áno, ale človek by tomu najradšej neveril. Lenže o pochybnostiach nemôže byť ani reči vo chvíli, keď táto žena ukončuje svoj na prvý pohľad šťastný život výstrelom revolvera. Lenže akokoľvek je to netradičný úvod, táto postava sa s divákmi rozhodne nelúči. Práve naopak. Bude to práve Mary Alice Young, ktorá nás bude sprevádzať po tomto malebnom predmestí a zoznámi nás nielen s jej rodinou, ale aj so susedmi a najmä s jej priateľkami. Iba vďaka jej teraz už nadprirodzenej schopnosti sa dostaneme do diskrétnych zákutí, ako sú spálne alebo toalety. A iba vďaka nej sa dozvieme veci, o ktorých nemajú tušenia ani tí, ktorých sa to najviac týka. Nazrime teda do životov jej piatich najlepších priateliek a spoznajme ich skutočné životy... Mimoriadne úspešný seriál televízie ABC získal tri zlaté Glóbusy, päť cien Emmy a mnoho ďalších cien. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (45)

Tak už to víš (2007) (S04E01)

/// Už žádná tajemství... tak určitě ()

Hry (2007) (S04E03)

/// Takhle moc jsem se u Zoufalek ještě nezasmál. Už když se všichni teprve dostavovali k Susan, bylo jasné, že to bude jízda. ()

Jestli něco nesnáším (2007) (S04E04)

/// "Jestli něco nesnáším," tak to jsou ti dva noví sousedé >.< ()

Season 5 (2008) (S05)

/// Za mě bohužel nevyrovnaná série. Zatímco některé díly jsou jako vystřižené ze starých sérii, některé zase značně pokulhávají. Časový skok, který jsem poprvé před lety těžko stravoval se ale nakonec rozhodně ukázal jako dobré rozhodnutí. Díky němu se nemuselo tolik tlačit na pilu. I přesto je David celkem povedený záporák. Jeho plánování je často sice nedotažené a zbytečně komplikované, to však můžeme omluvit tím, že je prostě vyšinutý. Je potom  škoda, že některé linky, jako třeba Orsonova kleptomanie, působí strašně nahodile a nedopečeně. Taky Lynette a její starosti se sousedem určitě mohly trvat trochu déle a dalo se z nich vytřískat víc, takhle to místy působilo strašně instantně. Boba a Lee jsem si v této sérii nakonec oblíbil, stejně se u mě "vykoupila" Edie, které člověku nakonec snad nemůže nebýt líto. Ještě musím vypíchnout roztomilou detektivní práci paní McCluskey. Takže za mě velmi dobrá série, kterou kazí pár hloupých plot twistů (většinou spočívajících v tom, jakým způsobem se někdo dozví nějakou zajímavou informaci) a pár nedotažených linek. Takže S1 > S3 > S2 > S5 > S4 PS: mám pocit, že těch pět let, co jsme přeskočili musela na Wisteria Lane být hrozná nuda :D ()

Haló, haló (2009) (S05E12)

/// Moc se mi líbilo sklepní povídání Edie a Susan. Zdá se, že si z něj obě něco odnesly. O to více je potom hořké připomenout si, že za to však vlastně jedna z nich už brzy zaplatí. ()

To nejlepší, co nás kdy potkalo (2009) (S05E13)

/// Nezbývá než souhlasit, tahle epizoda se povedla na výbornou. Je  skvělé, že Zoufalky jsou ve flashbacích schopné nalákat herce, kteří už v seriálu jinak nejsou a já si tak zase užil to ne tak úplně nevinné pošťuchování Bree a Rexe. ()

Tajnosti a lži (2009) (S05E20)

/// Nedokážu přesně popsat proč, ale tohle pro mě byl díl přesně jako ze starších řad. Oceňuji. ()

Vezmeš si mě? (2009) (S05E22)

/// Ještě že máme ty telefony, které nám tady zařídí hned dva plot twisty 😩 ()

Season 6 (2009) (S06)

/// Šestou řadu jsem si povětšinou hezky užil. Zejména v částech, kdy se nebere až tak vážně a naopak působí odlehčeněji. Je to i díky Angie. Její backstory není nic převratného, jenže i diky tomu že se netváří jako by šlo o nějakou mega záhadu, funguje to. Angie přinesla to této série spoustu vtipných momentů, a tak hodně zamrzí už typická sezónnost. I tentokrát tu máme katastrofu, to když se v půlce série na ulici zřítí letadlo. Od následujícího dílu mé nadšení ale přeci jen opadlo, protože díly "co by se stalo kdyby" v lásce nemám. No a další díly už se braly zase možná až příliš vážně. Škrtič nepůsobí jako nějaká velká hrozba, takže linka ohledně něj příliš nezaujme (backstory se však povedlo). Nelíbilo se mi, jak jindy velmi opatrná Bree se v druhé polovině nechá svým novým zaměstnancem až příliš unést. Tato linka je naprosto průhledná a chování Bree je v jejím finále hrozně pokrytecké a neodpovídá jejímu charakteru. Bohužel to tedy působí, že se s pomocí tohoto příběhu scénáristé snažili zbavit jedné postavy, která potom v seriálu už téměř není. I když bylo celkem vyhnané do extrému, líbilo se mi dění kolem Katherine. No bohužel i tato postava najednou zvedne kotvy a frnkne pryč (bez rozloučení 😭). Jak tedy tak koukám, nejvíc mě tady mrzí, jak se příběh zbavoval postav. A i přesto, že jedno úmrtí mě hodně překvapilo, po dvou (2!) dílech si na tuto postavu už nikdo ani nevzpomene. Mohlo to být lepší než pátá série, ale zejména kvůli tomuto negativu a slabému finále nakonec není. Takže S1 > S3 > S2 > S5 > S6 > S4 ()

Hodný neznamená šťastný (2009) (S06E01)

/// Povedený díl, jen jsem měl pocit, že se všechno dělo strašně hrrr a zrychleně. Přidal bych pět minut ke stopáži. Doufám že takový pocit nebudu mít z dalších dílů také :/ ()

Co kdyby... (2010) (S06E11)

/// Fakt nemám rád tyhle díly "co by se stalo, kdyby". Skoro vůbec neposouvají děj. Přežil bych i ten otřesný fat suit u Susan a dal tři hvězdy, ale Lynettino zasnění o postiženém dítěti pro mě už bylo přes čáru. ()

Dávám ti sbohem (2010) (S06E23)

/// Nemohu si pomoct, finále se mi moc nelíbilo, ty vypjaté situace byly občas až příliš. Porod, bomba... Překvápko na konci však vyšlo. ()

Season 7 (2010) (S07)

/// Sedmá řada mohl být splněný fanouškovský sen. Vrátí se Paul a jeho nemesis a také se můžeme těšit na spoustu cameí (či jak se to skloňuje). Premisa je to báječná, ale to provedení... Jistě, Paul měl na plánování spoustu času, ale aby si snad naplánoval to, že se nastehuje do domu Susan, že později najde ten jediný kompromitující plakát... Navíc mi po zhlédnutí série pořád nedochází o co se vlastně snažil. Jeho postava v téhle sérii v podstatě byla jen "zlej chlap". Ke konci se mi líbila snaha o jeho změnu, tu ale podkopla odbočka s až únavnou pomstychtivostí postavy, kterou proti jakékoliv logice propustí. Co se týče hostů a postav z minulých řad, nejdřív potěší, ale jsou bohužel k ničemu. Tak třeba - dovolím si spoilerovat, protože to je pro příběh naprosto nepodstatné - na jeden díl se vrátí Susanina matka. Tvůrci jí přidělí rakovinu (jiná zákeřná nemoc v zoufalkách totiž neexistuje). A to je všechno. Jak to s ní dopadne si asi máme domyslet. To samé platí pro matku Lynette a pro Zacha. Škoda mluvit. Bree v této řadě randí s řemeslníkem, což je vše, co potřebujete vědět, abyste věděli, že to nevydrží. No a děj kolem Gabrielle je tragédie. Tolik povyku kolem něčeho, co do konce seriálu pak už nikdo nezmíní, i když je to pro celou rodinu strašná tragédie? Nová sousedka Renee působí bohužel jako doplněk a jen jako postava co má dodávat drzé poznámky. Moc nechválím, že? Když ono je tu tolik nedotažených věcí a tolik promarněného potenciálu. Alespoň Beth, ačkoliv její příběh je docela vyhnaný do extrému, se povedla. (!! Dokonalý casting !!) Uhh, ještě musím poznamenat, že kvalita zvuku v této řadě byla fakt divná. A štvaly mě časté pohledy na záda postav, které u Susan vypadaly jako paruka na koštěti. Bohužel nejslabší série. Teda.. Zatím. S1 > S3 > S2 > S5 > S6 > S4 > S7 ()

V neděli se otrávím (2011) (S07E20)

/// Pamatujete si na lékárníka George a co prováděl polovinu jedné řady? Felicia něco podobného zvládne za jeden díl. Docela mě to i mrzí, protože ta šance na sympatického Paula vypadala moc fajn... ()

Season 8 (2011) (S08)

/// Zatímco sedmá série měla skvělý námět a nebýt nějakých větších či menších nedostatků, mohlo v klidu jít o jednu z nejlepších sérií, nebo aspoň na čtyřhvězdičkovou. Osmá série je ale už od základu špatná a nezajímavá. VRAŽDA! Ano, k té došlo v posledním díle sedmičky a tahle sezóna se motá kolem ní. Žádná záhada, napětí, zábava, pouze nimrání se v pocitech viny a ublížený policajt, který prostě VÍ a vše si pamatuje, třeba že před půl rokem pozdravil týpka v klobouku. No a když už si budete včetně postav myslet, že už od té vraždy máte pokoj, tvůrci vám ji znova omlátí o hlavu a na řadu přijde nejdebilnější soudní proces, který jsem v televizi kdy viděl. Dobře, nemuselo to přeci jen být tak strašné, kdyby se postavy najednou nechovaly jako banda idiotů. IQ Susan v téhle řadě je někde pod bodem mrazu a to jak se kamarádky naštvaly na Bree kvůli naprosté kravině a nedokázaly s ní ani promluvit mě neskutečně štvalo. Na téhle ulici totiž vždy platilo, že když uděláte upřímnou chybu a omluvíte se, bude vám odpuštěno. A tohle v poslední řadě naprosto ignorovat jenom kvůli tomu aby bylo nějaký drama je prostě špatně. Postavu Orsona mi v této řadě taky úplně zhnusili, gratuluji. A pokud by vás snad zajímalo, jak dopadla většina vedlejších postav, budete si to muset vymyslet sami. Jediný uspokojivý konec vidím u Danielle, naopak nechápu Andrewa, který se ukáže na jeden díl, kde řekne, že zůstane bydlet u Bree, ale už nebude k vidění. Měla se také vrátit dospělá Kayla a nebo Carlosova neteř a je škoda, že k tomu nedošlo, protože tyhle linky mohly aspoň trochu zachránit tuhle nudu. Vlastně jediná věc, která mě zajímala bylo odloučení Toma a Lynette. Díky tomu jsem si připomněl jak důležité je říkat co cítíme, dokud můžeme. A ještě za pochvalu stojí Renee, která narozdíl od minulé série má nějakou osobnost a je dokonce i moc sympatická. No, asi už není co dodat, určitě vám došlo, že tohle byla ta nejhorší série. Alespoň to finále bylo celkem uspokojivé (byť trochu uspěchané). S1 > S3 > S2 > S5 > S6 > S4 > S7 >>> S8 ()

Vše pod kontrolou (2011) (S08E07)

/// Aaa, tak to vypadá že Chuck bude další ultrainteligentní policajt. A na ty mám po poslední reboot řadě Dextera docela alergii. A ta malůvka Susan 😭 ()

Kdo ví, co je pravda? (2012) (S08E11)

/// všechno zvládneme! 🥰 spolu! 😍 ale na Bree budeme nadále nasraný 😡 protože nám zatajila něco aby nás ochránila Zatímco kráva Susan tajně letí do jiného státu darovat peníze co nemá rodině Alejandra. Fakt dobrá řada :)) ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006