Päťdesiatnička Brenda Gecková (Kirstie Alley) je napohľad láskavá a obetavá žena bez jedinej morálnej vady a je tiež pilierom spoločnosti, pretože dlhé roky dobrovoľne pomáha tým, čo sú v núdzi. Jedného dňa sa však stane čosi nepredstaviteľné! V ten deň Brendina adoptívna dcéra Marie Devereauxová (Deanna Milligan) utečie i s dvojročným Jeremym od rodiny a desivý príbeh, ktorý rozpovie Philipovi Rothmanovi (Will Patton), odhalí šokujúce skutočnosti, ktoré boli u Geckovcov na dennom poriadku. Sexuálne zneužívanie, týranie a otrocká práca sú len časťou z nich! Keď polícia Brendu zatkne, táto veľká a mocná žena všetkým tvrdí, že ide o nedorozumenie. Je však skalopevne rozhodnutá využiť všetky možnosti, aby Marie zničila! Potom ale začnú hovoriť i ďalší svedkovia - a hriechy rodiny Geckovcov náhle nadobudnú obludné rozmery... (TV Doma)

Marfab

Takovéhle filmy tohoto typu jsou vždy zajímavé. Kirstie Alley znám jen s rodinných filmů kde hraje jen kladné a právě proto jsem byl tak šokován tím skvělým hereckým výkonem až jsem z ní měl strach.Dostat se do jejich rukou bych nechtěl. Ještě že to mělo aspoň dobrý konec 78% ()

Hexa

Jeden z nejlepších dramat, který sem poslední dobou viděla. Podle mě je škoda, že je to jenom TV film. Klidně bych to vrazila do kin. Tam už promítali mnohem větší ptákoviny. ()

Havala

Ten závěr nebyla až zase tak dramaticky natočený, ale byl to velmi povedený a strhující film. Když připočtu ještě "podle skutečné události", musím dát 4 hvězdy. Je vidět docela nízký rozpočet, mě to ale nikterak nevadilo a právě toto je ukázka jak se s penězi dá hospodařit. Je neskutečné, čeho jsou lidi schopni. ()

Sasulka3

Tenhle film me dostal, jak hereckymi vykony, tak i pribehem...Po par otresnych pripadech, kdy opravdu nekdo drzel lidi ve sklepe atd, je vytvoreny film, u ktereho se vam stahne zaludek a napinave cekate, co se bude dit a jak to ve finale dopadne... ()

Ukrizku

Sílu extrémního příběhu filmové zpracování kvalitativně spíš poškodilo. Po skončení byl dojem nula, ale měla jsem pocit, že mi sousedka přes plot vyprávěla něco otřesného o nějaké šílené rodině, která na první pohled vypadala charitativně. Ale mluvila nesouvisle, nedokázala popsat žádné oběti, ani pohnutky sociopatů. O soudním procesu se zmínila jen jakoby mimochodem, takže jsem jen v duchu litovala ty chudáky, ale soucítění se nedostavilo. Asi sousedka neumí vyprávět příběhy, nebo je to jen klepna bezcitná. ()

Coliseum

Vyvolání sklíčenosti bývá u tohohle typu filmů výhra. Několikrát mě polechtala, takže ok. A nejsem si jist, zda by příběhu pomohl nafouklý rozpočet a plátna kin. Bojím se, že pak by film nezkoušel jitřit pocity, ale těžil by z explicitního podání tortury. ()

Martanecek007

Paní Kristie Alley mám v paměti zafixovanou jako sympatickou, mladou maminku ve filmech Kdopak do mluví. Je až k nevíře, jak dokáže zahrát i pořádnou svin*. Na film jsem narazila náhodou a hodnocení 63 % mě příliš nenadchlo, ale i tak jsem se rozhodla ho zhlédnout. Ani jsem si nečetla popis děje, prostě jsem se nechala překvapit a šla do tohoto filmu na vlastní nebezpečí. Hned ze začátku, když na mě "vyskočilo", že se jedná o děj inspirovaný skutečností, zpozorněla jsem a byla mi jasné, že film mě bude určitě zajímat. V následujících minutách jsem se letmo ztrácela ve vztazích v rodině, jejíž tajemství se postupně odhalovalo a já s otevřenými ústy hltala každou scénu, která ukazovala nepěkné "záliby" hlavních hrdinů. Asi tu nejde nefandit hrdince - dceři, která se se svou nevlastní matkou soudí a tudíž jsem velice ocenila šťastné zakončení. ()

Lussia

Film je veľmi dobre spracovaný, napätie nechýba a človeka to núti pozrieť si ho do konca. No ja osobne musím najviac vyzdvihnúť výborný výkon Kirstie Alley! ()

DK197

Pátá hvězdička je možná trochu nadsazená, ale ačkoli zpracování občas trošičku (hlavně zpočátku drhne), pořád je to dobře udělané. A co dodat k filmu o takovýhle zvěrstvech? ()

NikiVai

Kirstie jako zlounka je výborná, to ty její fascinující oči... Film o zneužívání a týrání. Nic co by nějak herecky a obsahově vynikalo. Takový průměr, který je ovšem jako osvěta velmi dobrým počinem. ()

Swatcha

Děj snímku se rozprostírá do období cca 18ti let. Zavede nás do prostředí naoko perfektně fungující rodiny, která si postupně osvojila deset dětí o které se dokonale stará. O mírné rozčarování se postará první matčino nabádání malé dcerky ke krádeži, kdy si však ještě řeknete: "No, uživit je všechny standardním způsobem není nic jednoduchého". Následuje však smršť násilí, žhářství, mafiánských postupů "jestli odejdeš, zabijeme tě" a po chvíli už je jasné, že máme před sebou šíleného sociopata využívajícího své adoptivní ratolesti k páchání trestné činnosti. Na základě udání jedné z adoptivních dcer se rozjíždí série zatčení a následné soudní líčení. Hlavní část filmu pojednává o zpočátku beznadějném přesvědčování a následném podání svědectví členů rodiny v soudním procesu s adoptivními rodiči ... Nejedná se sice o žádný kinematografický skvost, Kirstey Alley už dávno není onou prsatou kráskou z Kdopak to mluví, ale její herecký výkon filmu dodává přesně to, co chybí kostrbatému scénáři a ostatním hercům -> věrohodnost. ()

k.rakonos

Film na motivy skutečných událostí. Nevadilo mi, že ty nejšílenější hnusárny, které se dopouštěli na dětech a dospívajících, tu nejsou vždy v reálu vidět. Velmi dobré na televizní tvorbu. A zároveň šokující, jak je možné, že se to nikdo téměř 20 let nedozvěděl a vše jim málem dál prošlo. ()

pupidup

Skvělý scénář, který od první rodinné idilky naprosto bravurně a drsně odkrývá pravou tvář věcí...a ač nemám Kirstie moc ráda, nedá se jí upřít, že je vážně dobrá. Moc dobrý film. ()

Killy

Na to že se jedná o TV film musím říct že jak herečky výkon Kristie tak i ostatních je výborný , dej filmu je zajímavý, zazivny a jelikož se jedná o skutečnou událost tak mrazivý. Ano viděla jsem lepší filmy ale od tohoto jsem neočekávala vůbec nic a on mě absolutně překvapil a vřele doporučuji videt! ()

Duffman 97

Říká se že skutečně dobrý herec se pozná podle záporné role.A Kristie Alley ji zvládla dobře.Jinak je to nenápadný leč zajímavý film o tyranii,otroctvý a sexuálním zneužívání. ()

peproch

Jediné zajímavé je má filmu téma. Vše ostatní je slabé hloupé naivní a nevěrohodné. Osobnost matky je mi podivná, neznám tak výrazně záludnou ženu, ale jsem hloupá a možná existují. Kromě Brendy jsou všichni statiste. ()