Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Bozvav

Pozoruhodný snímek, ve kterém ze sebe Cage dostal maximum. Vizuál výborný, dialogy chytré, režie velmi dobrá. Námět zajímavý a neotřelý, scénář perfektní. Není co vytknout. Jeden z nej filmů z Nicolasem. Za mne 100%. ()

tragos

No já nevím... Film je to dobrý, námětem počínaje a kamerou konče, ale 89 % je trošku moc. Tak 7/10 (takže radši uberu). Třeba Gattaca je lepší a mohem "zásadnější" film. ||| V obchodníkovi je skvěle skloubený satirický a vážný pohled na věc. ()

Beranek

Tento satiricky pojatý příběh obchodníka se zbraněmi je spanilou jízdou Nicolase Cage. Film uplyne jako voda, ale po jeho zhlédnutí o něm budete ještě nějakou chvíli přemýšlet. ()

clump

vynikajici a velmi zvlastnim zpusobem pusobici film o "nutnem zlu" v dnesnim svete. zaroven vtipny i mrazive paralyzujici, nutici zaujmout vlastni stanovisko a pritom si uvedomit, ze nehraje az takovou roli... ()

gumbo

65% - v mnohém se to podobá Blood diamond, a však zde je méně akce a více keců. Hlavní "hrdina" na mě působí poněkud nevěrohodně, nějak se mi nedaří uvěřit, že by protřelý obchodník se zbraněmi byl takovým odpůrcem násilí a ve skutečnosti vlastně celkem slušný člověk. Celkově z toho průměrný dokument s hollywoodským rodinným podtextem. ()

Puol

Vojna je najlepší kšeft. Zarábať sa dá na kadečom, len sa treba od toho trošku odosobniť. Výborný Cage, Hawke, Jared Leto i Bridget Moyhanan. Všetký postavy sú také viacrozmerné a tým sympatické. Akurát Cage si zahral prvotriedneho parchanta, a pristane mu to. ()

RottenFox

Film s velmi poutavým dějem, celkový výsledek kazí snad jen některé rodinné scény. Je samozřejmě zajímavé sledovat, jak se práce překupníka se zbraněmi promítá do jeho osobního života, ale některé scény jsou až moc přeslazené. A od Ethana Hawkeho bych čekal trošku lepší výkon, než zde předvedl. Ale až na výše jmenované mínusy je film naprosto bezchybný a plně si zaslouží 5 *. ()

Lobotomas

Bezvadnej film, který ukazuje součastné nebezpečí zbraní.Jedna zbraň pripadá na každého dvanáctého obyvatele naší planety. Jednou z nejlepších scén je ta úvodní kdy kulka putuje z továrny až do hlavy své oběti. Moje nejoblíbenější hláška:" Chces to prodávat víc legálně? - Ne, víc nelegálně". ()

FilmWave

"Nepotřebujete tank? Vemte si dva a třetí máte zadarmo" - Geniální satira. Jedna vypointovanější scénka než druhá. Skvělý černý humor. Ano, příběh to nemá a vedlejší postavy jsou trestuhodně jednorozměrné (především potenciálu Jareda Leta je škoda), ale takto vtipný a originální film jsem už dlouho předlouho neviděl. Ani Cagee si dlouho nepamatuji takhle si roli užívat. Náboje jsou v ceně. ()

robo7773

**** (81 bodov zo 100) Celý film je celkovo v pokojnej atmosfére, len sem tam niekto niekoho zabije, sme tam sa ozve pár výstrelou a celý film je len zbaniach. Jednoznacne sa film drží hesla predaj všetko, čo sa len len dá. Zbohatnúť sa dá aj na úkor nešťastia iných. Táto psychický problém sa drží nhlavného hrdinu celý film, zožiera ho vo vnútri, ale navonok to nedáva najavo, lebo by ho to stálo život. Po celý čas sa hlavnému hrdinovi, čiže neskutocne dobrému Nicolasovi Cagovi darí, darí sa mu zbohatnúť a zbalil aj svoju vysnívanú babenku. Na konci sa mu to trocha pokazí, ale vychádza z boja ako víťaž. ()

agassi68

Okrem úvodnej pasáže si už nepamätám skoro nič. Ďaľší kúsok do mozaiky slabších Cageho výkonov a celé mi to pripadalo príliš patetické. ()

Akana

Nějak se mi nedaří souznít s všeobecnou chválou tohohle snímku. Nejde mu upřít zajímavé a politicky nekorektně pojaté téma ani morální apel. Ten je ale i přes cynické komentáře hlavního hrdiny až příliš zjevný. Celé je to na můj vkus tak nějak typizované, plakátovité, schází mi tu konkrétní příběh, konkrétní osudy. Takové doslovnosti jako když sjetý Yuri potkává v buši hyeny snad opravdu nebyly zapotřebí. A Cage je tu stejně prkenný jako ve většině svých rádobycharakterních rolí. Za snahu a dílčí nápaditost tři hvězdy ()

dave14

Pro mě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Jako jeden z mála jde s pravdou ven a ukazuje vše tak, jak to ve skutečnosti je (proto nejspíš ty tržby nebyly tak oslnivý). Hned úvodní scéna, kde je zaznamenán proces výroby obyčejné kulky je naprosto vynikající. Od první minuty film diváka nenechá vydechnout. Nicolas Cage v roli obchodníka se zbraněmi zde podle mě předvádí oscarový výkon. Stejně tak Jared Leto, který závislého bratra hraje tak přesvědčivě, že mu to divák opravdu věří (a to nemá moc prostoru). Závěr je neuvěřitelně působivý a nutí člověka se nad touto problematikou pořádně zamyslet. Pro mě jasných 5 * ()

Wargoo

Nejak ma to SUPER obišlo.. Asi si to musím pozrieť ešte raz, aby sa mi otvorila 5 hviezdna brána. Takto len hm... Pozriem si to ešte raz, nech viem o čom točím. Zatiaľ 4**** ()

Warlukyn

Dobrý film na, který se rád znovu někdy podívám Nicolas to zahrál dobře, ale Leonardovi by to slušelo víc a Jared Leto nezklamal. Jak by řekl Márty až na tohle bude koukat ''měl si mi to zklepnout a dostal bys 5*'' . ()

Luk Skywalker

Už úvodní titulky jsou zajímavé, dále film se inspiruje pravdivými událostmi, což je ku prospěchu věci. Potom vtipné hlášky a skvělý herecký výkon Nicolase Cage. Skutečnému Orlovovi se film nelíbil. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)