Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

F2003F

„Hovorí sa, že zlo prevládne ak dobrí sklamú. Malo by sa hovoriť: Zlo prevládne.”    Posledný Nicov herecky ohromný výkrik pred cieleným nechválne známym úpadkom. Ako koniec áčkovej kariéry viac než dobré, silný výkon v silnom príbehu. Smekám ()

meatball

Ani dvacet let po premiéře neztrácí Niccolův majstrštyk nic ze své aktuálnosti. Jen kulisy se změnily. Lord of War se v nich nezdá být tak lehce zavrženíhodný jako v těch tehdejších. ()

Sublog

Jestli bylo v poslední době něco cool, tak je to rozhodně tohle. Tento nezávislý snímek, ve kterém se nedočkáme ani jednoho amerického klišé (není divu, že to v Americe propadlo), nám předvádí řadu už teď kultovních hlášek (např. ty hlášky týkající zbraně z Ramba nebo porovnání obchodu se zbraněmi s prodáváním vysavaču). Herecké výkony jsou mistrovské - Nicolas Cage tu předvádí vynikající výkon a navíc se jedná rozhodně o nejvíc cool postavu v celé jeho kariéře. Ethan Hawke je solidně drsnej a Jared Leto taky vynikající. K tomu připočtěte parádní písničky, svižnou režii Andrewa Niccola a hodně povedený konec = jeden z nejlepších filmů poslední doby a vlastně možná jedez z nejlepších filmů vůbec. ()

PavHer

Nabušené akční drama s Cagem v roli překupníka zbraní mě dostalo! Hlavně scéna na téma jak se co nejrychleji zbavit letadla plného zbraní :-) ()

ostre_pero

Téma, ktorej spracovanie je azda pre každého diváka fascinujúce a pútavé. Herec, pre ktorého ide o životnú úlohu. A film, ktorý hádam nenechá chladných ani najzarytejších egoistov. Niet čo dodať - 90%. ()

Warapeidza

Těžko komentovat. Film vypráví o obchodu, a to o obchodu se zbraněma. Vypráví to naprosto úžasnou formou, ve který ale občas člověka praští "do nosu" scény, který jakoby tam vůbec nepatřily. Ze začátku jsem myslel, že to je braný s trochou nadsázky, druhá polovina filmu a hlavně jeho konec mě přesvědčily, že to záměrem určitě není. Cageovi komentáře mě narozdíl od jiných komentátorů připadají naprosto přiléhavé. Celé je to přesně na rozmezí 4-5 hvězdiček, nakonec se přikláním k pěti hlavně kvůli závěrečným dodatkům. ()

Valigar

škoda, že stupnice není od 1 - 10 (nejlepší), protože to bych mohl dát 9*, jinak bohužel musím dát 4*, protože na 5* mi tam ještě něco scházelo... ()

Treble

Mínusy za "poselství nazávěr", které mi bohatě zkazilo náladu po filmu, a hlavně za to, že je to takový ten film ve kterém není komu fandit... Ale zpětně musím říct, že film funguje dobře ... ()

De Large

Dosť rozprávkovo opísané. Netvrdím, že v skutočnosti to tak neexistuje, ale v skutočnosti sme sa nedozvedeli o obchode so zbraňami skoro nič. Mňa skôr zaujíma, ako si Yurij hľadal trhy, ako dokázal presvedčiť "odberateľov", že je lepší ako konkurencia, atď. Miesto toho tu je americká takmer-rozprávka a občasné prelínanie s tvrdou realitou Afriky. Skutočnosť zabíjania je oveľa horšia, tento film to nezvládol ukázať a opäť raz divák musí takmer súcitiť a držať palce človeku, ktorý tisíce ďalších ľudí odsúdil na smrť. 4* dávam za Cagea, hudbu a kameru. Ani príbeh a rozprávanie nie sú zlé, ale trhliny majú. ()

Silnica

Neotřelé a obsahově přitažlivé téma. Zpracování bohužel kolísá, jako by režisér nevěděl jak to chce natočit. Další co kazí dojem je pro mě nevýrazný výkon Nicolase Cage, kterého mám rád, ale v tomto snímku mi neseděl. Co ale oceňuji je lehce satirický náhled na "obchodování se smrtí". ()

Muňa

No líbila se mi kamera a asi i celkově nápad. A i když nevěřím, že to je pravdivej příběh, tak to není ani úplně neuvěřitelný. Postavy mi možná přišly trošku chladnější (něco mezi dokumentem a filmem), ale dávám plnej počet bodů, protože tenhle film se mi z palice jenom tak nevypaří. Moralizování v tomhle filmu možná sice je, ale já jsem se asi soustředil na jiný věci. Jak řikám: ***** ()

MaideN-SK

Zaujímavý príbeh a aj verím že to čo tam zobrazili sa naozaj deje. V "Making of" dokumente bolo naozaj na zamyslenie keď autor povedal že sa im na scénu s Ukrajinským bunkrom plným AKčiek viacej oplatilo kúpiť 3000 ozajstných zbraní, ako modelov. Ale Lord of War tiež patrí k filmom čo si pozriem raz a viac nemusím, nebolo tam nič, čo by to povýšilo nad priemer, dieťa ktoré o centimeter unikne kolesu lietadla a hláška "I am happiest man alive" tesne pred smrťou - myslel som že z toho už aj americkí filmoví tvorcovia vyrástl.i Samozrejme aj mdlý výkon, aký pán Klietka podal, zhadzuje film o čosi nižšie. Nič moc. ()

f1

film s frajerskymi dialogy /hlavne monology/, naslapanym nechcipajicim pribehem a skvelou kamerou = paradne zvladnute remeslo ()

JQK

Pokud je to nepřikrášlená/nedotvořená pravda, potom je třeba film ocenit. Na některých místech mi suchost podání nebo odstup vadily. ()

zekon

Nevím do jaké míry je tento skvělý film autentický, ale určitě z 80% ano. Je skvělou ukázkou neskutečného obchodního ducha a nápadů a filosofií hlavního hrdiny. Úvodní sekvence je skvělý kamerový koncert. Drsné, pravdivé, o tom jak to bylo a nedělám si iluze že i stále je. Skvělý výkon N.Cage vše podtrhl. ()

panic25

neuvěřitelný příběh obchodníka se zbraněmi, který prodává zbraně do zemí. které učí malě děti střílet a zabíjejí nevinné lidé na počkání, výborný výkon cage jako obchodníka z ruska je tou nejlepší pozvánkou shlédnout tenhle film, který řeší nadčasovou otázku, která se může dotknout kohokoli z nás, jasná volba pěti* ()

Lorkis

Naprosto skvěle natočené, výborné téma a Nicolas Cage příběh vyprávý s takovým klidem že to ještě tomuto snímku dodává atmosféru, určitě doporučuji originální dabing. ()

josmart

Lehkou formou o vážných věcech. Výborný satirický film, kde mně příjemně překvapil Nicholas Cage. Tento herec se ve většině svých filmů vyznačuje stále stejnými hereckými pózami (možná by se dalo říct i divadelními). Tady hraje civilně a opravdu mu to sedí. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)