Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

wef

Po roce a dalších zhlédnutích musím přidat další hvězdičku. To však nic nemění na tom, že Obchodník se smrtí je filmem pro starši publikum, které nepotřebuje akci. Na druhou stranu se dá ocenit promyšlenost hlavního hrdiny. Nejzajímavější osobností filmu je ale jistě Vitaly. ()

Junkienka

I když film byl skvěle natočen :), scénář skvěle napsán, efekty velmi kvalitní, tak mě herecký výkon N. Cage prostě nezaujal. Jeho role obchodníka byla ještě poměrně slušná, ale jeho životní role, kde jeho manželku hraje dle mého půvabná B. Moynahan, byla neupřímná. Překupník se zbraněmi úplně přesvědčivý...Manžel? Už při scéně v letadle, kde se líbá s B. Moynahan, je naprosto umělá :(. ()

herrbierer

Nádherné rýpnutí do všeho, co je západním konzervativcům svaté. Těžká satira, která se nebojí nazvat věci pravým jménem a to tak, že se to spoustě lidem (především těm, co věří, že USA jsou spása dnešního světa) nebude líbit. Nicolas Cage v roli ukrajinského překupníka zbraní Jurije Orlova exceluje, jeho vnitřní monology mi tak trochu připomínají Scorseseho Casino, jeho hrdinové vedli podobné monology, ve kterých zasněně popisovali mafiánské praktiky, jako by vzpomínali na idylické mládí. Režisér Andrew Niccol snímku opatřil skutečně skvostnou audiovizuální formu, i když bych souhlasil s názorem, který se tu objevil, že je to podané tak uhlazeně a hřejivě, až to tak trochu zabraňuje tomu, aby na člověka dopadl obsah celou svou váhou. Jinak je to ale skvělá satira, kterých je dnes opravdu třeba. ()

vlKousek

Úchvatné dílo, od začátku do konce jsem v tomto téměř realistickém filmu nenašel jedinou chybu a film uběhl jako voda, jak jsme hltal scénu za scénou. Obchodník se smrtí mi utkvěl v hlavě jako první láska, tudíž jednoznačných 5* ()

Jaromír

Miluji obchod, a tohle je film o obchodu se zbraněmi, navíc na polo-legální bázi a s lidským rozměrem. Perfektní film! Cage je opravdu dobrý herec a osobně jsem nečekal, že po gone in 60 seconds se objeví ještě podobně kvalitní film z podsvětí :). Doporučuji každému, kdo podniká na legálni bázi a chce se dobře pobavit. ()

PeterJon

Silná, šokujúca snímka s dobre vykresleným vnútorným konfliktom svedomia. Skvelá hudba. Humor je v niektorých momentoch nechutne čierny, až nevhodný. Jared Leto ako junkie a rovnako Nicolas Cage ako obchodník-vyčuranec sú presvedčiví. Nehovoriac o libérijskom vodcovi, ten bol snáď skutočný... Výborný komentár: dwi ()

iMilan

Dobry namet zabiji spatny scenar. Jeden z nejvetsich ochodniku se zbranemi shromazduje vsechny dukazy proti sobe v kontejneru pod visacim zamkem a v patach mu je v kazdem koute sveta agent FBI Hawke :-) To je fakt trapny. ()

LuNaj

Miluju filmy podle skutečné události, neboť mají v sobě určitý náboj. Každou chvíli si říkáte: ,,Sakra, to je ale šmrncovní film!" Není to bezduchý akčňák, je to strhující snímek po jehož shlédnutí jsem si vyčetl, že jsem jej poprvé viděl až dnes, tj. 14.6.2008. ()

Mr.Roman

Pri tomto snímku som sa nenudil ani chvíľu. Hneď od začiatku vás schmatne a nepustí vďaka zaujímavému príbehu, chytľavému štýlu rozprávania a hlavne dokonale obsadenou hlavnou postavou. Nicolas Cage nepatrí zrovna medzi mojich obľúbencov, no úloha tzv. obchodníka zo smrťou mu ozaj sadla ako uliata. Menej charizmatický je už Ethan Hawke, no tých pár scén v ktorých sa objaví je pominuteľných vďaka tomu, že sa vo filme stále niečo deje a nemá žiadne hluché miesta. Rozhodne jeden z najlepších filmov, ktoré som videl v poslednej dobe. ()

Swayne

Veľmi príjemne natočný film balancujúci na hranici komédie a krimi drámy riešiaci dosť závažnú tému... pozoruhodná réžia v kombinácii so satiricko-kamennou tvárou Nicolasa Cagea - dávam 5* a nehanbím sa ;-) ()

nula87

Skvělý cynicky odměřený Nicolas Cage v roli krále nelegálního obchodu se zbraněmi. V první části sice trochu nesoudržné (příliš velké skoky ve vývoji jeho "kariéry"), ale jinak přesně dávkovaná porce zbraní a kulek. O to lepší, když si uvědomíte, že bez jakýchkoliv příkras to takhle chodí. ()

hackstolle

Něco vskutku tak neuvěřitelného a na druhou stranu tak v současnosti naprosto reálného, že si říkám, že jsem moc rád za to, kde žiju, co dělám, co vyznávám a v co věřím. Ten Ethanův boj s větrnými mlýny, to je prostě něco. Souvztažně mě napadá, ... kdo spasí všechny konflikty na zemi ??? ()

Prubner

Je dobře, že film chce něco sdělit a že si bere na paškál společensky závažné téma. Na druhé straně neříká nic, co bychom už nevěděli (že obchod se zbraněmi je fuj). To, co chce sdělit, řekne v první čtvrthodině a v posledních pěti minutách a mezi tím jen pořád dokola opakuje už řečené. Zpracování taky nic moc. Chybí tu nějaká zápletka, je to jen sled epizod ze života hrdiny, jeden obchod za druhým, což začne být za chvíli monotónní. Policisté, kteří hrdinu stíhají, přijdou ke slovu vlastně až na konci. Přeceněný film. ()

migele

Tenhle film je jako trochu přikořeněná skutečnost.. Film se chopil moji pozornosti a odvedl skvělou hru. Nicolas Cage hraje jako vždy skvěle.. Co více dodat, tenhle žánr mám nejradši, není to hold film nejvyšších kvalit, 4* jsou pro tento film jako stvořené, nebo naopak?. ()

Soubi

Má své mouchy...mračna much :). Ale nikdy bych nevěřil, že mne může zaujmout příběh obchodníka. A tento film mne uchvátil a pustil až kouzlem závěrečných titulků. Několik scén je nezapomenutelných (již deklarovaná výroba munice, prohlídka sovětských skladů, nebo rozebrání letadla vesničany). Lepšímu hodnocení ale zabraňuje konec, při kterém jsem se nemohl zbavit dojmu, že je na způsob "jakbychtojenomzakončil". I tak se ale jedná o zajímavý počin a rozhodně velmi nadprůměrný film. PS: tanky...kupte tři a jeden dostanete zdarma :) ()

Pagliacci

Film téměř bez akce, zato ale s mimořádně silným příběhem a poselstvím je zahrán a ztvárněn tak zajímavě a poutavě, že jsem si faktu, že je to 122 minut dlouhé obchodní jednání ani nevšiml. Všechny ta tvrdá fakta a skutečnost, že jde o film inspirovaný skutečnými událostmi mě prostě dostali a zase jsem si jednou říkal, jak je ten svět zkažený a totálně odlišný od toho, který je nám podsouván .Nicholas je v roli perfektní stejně jako "vysněná žena" Bridget Moynahan a Jared Leto je na to, jak sporadicky se ve filmu objevil, také výborný. Problém jsem viděl akorát v Ethanovi, který podle mě dost přehrával ale neměl na to, aby celkový dojem z filmu nějak výrazně pokazil. ()

curfew77

Mezinárodní obchod se zbraněmi je ekonomickým odvětvím řadovému filmovému divákovi většinou poněkud utajeným, a tak může OBCHODNÍK SE SMRTÍ kolem sebe velkoryse házet ciframi a spiklenecky na nás pomrkávat, že takhle to tenkrát chodilo a jestli neumřeli, chodí dodnes. Možná ano, možná ne. Připočtěme k tomu sympaticky cynický humor, policejní agenty v rolích bezmocných figurek, a hned je jasné, proč většina z nás ráda označí tenhle insiderský thriller za výborný film a pak bude u piva zasvěceně vysvětlovat kámošům, jakže se to s těmi kalašnikovy dělá. Dle mého soudu jde ale o trochu přeceněný snímek, byť v něm Nicolas Cage prožívá jeden ze světlejších momentů své jinak setrvale uvadající herecké kariéry. 60 %. ()

Borecz

Velmi dobrý, ale zároveň bolestně pravdivý film ukazující pravdu i lež o překupnících zbraní a důsledcích jejich jednání. Nicolas Cage obstojně zvládl svoji roli a dotáhl celkový dojem z filmu. Dobrá podívaná, která si 5* podle mého zaslouží. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)