Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

zly.dvojce

Za chvíli někdo přijde a vezme si Vás na chodbu. Pochválí Vás, že jste udělal výbornou práci, ale teď mne musíte pustit. Vy se budete rozčilovat, budete vyhrožovat že odejdete ... ale nakonec se podvolíte. Protože existuje ještě větší obchodník se zbraněmi než jsem já, a kde nemůže prodávat on, tam prodávám já. ()

M4h0n3

Opravdu povedený, drsný snímek, který lidem ukáže jak to v tomhle světě se zbraněmi a válkou chodí. Řekl bych, že je to Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí. Ani chvíli jsem se nenudil. Film je plný zajímavých pasáží a člověk se od něčeho takového jen tak neodtrhne. A hudba? Naprosto jsem "zblbnul" do sklady Warlord (theme song). Je to zasloužilých 5 hvězdiček. :-) ()

MondayWay

Poměrně zdařilý film. I když jsem se chvilkami nudila, zachránil to Jared Leto s nějakou prostitutkou nebo podobně. :D Možná mě jen nezaujalo tolik téma, ale Cage se toho ujal skvěle. Velice se mi líbily hned úvodní titulky, které znázorňovaly výrobu zbraní a jejich zneužívání. Pokud chcete film trošku na přemýšlení, a nemáte chuť na sladkou komedii, Obchodník je přesně to pravé. Byl by to pro mě průměrný film, ale hvězdičku navíc dávám mým dvěma oblíbeným hercům. ()

Asdas

Plná paľba ,inak sa ani nedá keď je niečo už nejakú dobu aktuálne a potom zaujímavo sfilmované ,Cage po čase hraje a nevadí ani to ,že vizuálne je to miestami dosť divné. Takže forma tentoraz dostáva od obsahu riadnu nakladačku. ()

cress

Milujem, keď má vo filme vševidiaci rozprávač priestor a ho aj patrične využíva. Fakt, že predloha je na základe skutočných udalostí je ba priam dych vyrážajúca. BRAVO! ()

MartinJ5

Tento film považuji za jeden z největších úspěchů Nicolase Cage a za největší Niccolův úspěch. Už samotný scénář měl nejspíš hodně co nabídnout a režisér s jeho pomocí vytvořilo mnnohem více než příjemná podívaná. Díky dobrému obsazení s dokonale zahraným Jurijem jsem schopen bavit se u tohoto filmu každou scénou klidně i na popáté. Nedokážu si představit, že by se na tu roli hodil někdo jiný lépe. I kdyby to byl sebekvalitnější herec a dal do toho vše. Líbí se mi tedy hlavně zpracování a scénář, ač by mohl být bohatší, především v oblasti Jurijova vzestupu z ukrajinské čtvrti v USA, tak tento film považuji za mistrovské dílo. 95% ()

mikhail

Veľmi nenápadný film. Prvýkrát som ho sledoval v TV s istou skepsou po posledných Cageových filmoch. A zase sa potvrdilo, že Nicolas vie hrať, pokiaľ má čo. Celý film som bol prikovaný k TV s otvorenými ústami. Výborný scenár, hudba, a herecké výkony. Nepochopím, prečo mu štúdiá nezabezpečili väčšiu publicitu, lebo tento film by si zaslúžil byť blockbusterom sezóny. Takto horkoťažko zarobil na vykrytie nákladov a Cage sa vrátil k točeniu primitívnych filmov typu - Next, Season of the Witch, Sorcerer's Apprentice... ()

Nessos

Kultovní kousek a moje srdcovka. Tak brilantně natočený film podle skutečné události jsem neviděl od Titanicu. A s každým znovushlédnutím se mi líbí ještě víc. Těžko hledám v mysli jiný film, který by ve mě zanechal hlubší pocity. ()

Dinsberg

Muži, kteří zásobují válečné zóny zbraněmi. Muži, jejichž hyenismus nezná mezí. Muži, kterým je jedno, že jejich "zboží" zabíjí dvanáctileté kluky, kteří by si místo AKček měli hrát s mičudou. Bohužel zbrojní průmysl (a nejen průmysl) bohatne právě na živení či rovnou vyvolávání válečných konfliktů. A jejich nulová odpovědnost vůči své vlasti, vůči lidem obecně se vlastně rovná ignoraci světa jako celku. Jejich svět jsou jen oni sami. Už Stalin, kdysi řekl jedno rčení o milionech mrtvých a statistice. Pro tzv. obchodníky se smrtí má lidský život cenu jedné pušky, pistole či raketometu. Kdy už se konečně z míru stane výnosný byznys??? ()

Bobris

Poslední film ve kterém hraje Nicolas Cage. Nevím přesně co se stalo z 2005 a 2006, ale tady zahrál opravdu bezchybně. Je to skvěle, zábavně natočený příběh, který nenudí ani po desátém zhlédnutí. Dívám se na něj hlavně po nových filmech s Cagem, abych si zpravil chuť. 90% ()

gicous

Je dobré vědět, že Cage nehrál vždycky ve všemožných sračkách, co točí posledních pět šest let. Tohle je výborný film, který vypráví o vážných tématech způsobem, který je vizuálně atraktivní, ironický a nestranný. Škoda, že Niccol točí tak zřídka. ()

boombang

Cynické a mrazivé od začátku až do konce. Cage si svou roli evidentně užívá - a možná je to jeho poslední dobrý film (pominu-li jeho epizodku v Kick-Ass). Nevím, kolik dát hvězd - na tři je to filmařsky moc dobré, ale na čtyři svou tematikou příliš nesympatické. Protentokrát asi nechám morálku stranou - podobně jako Orlov. Jinak mne zaujalo už jen to, jak rychle dokážou domorodci v Africe rozebrat letadlo... ()

voldemorf

Hodně dlouho jsem to na těch pět hvězdiček neviděla, ale nakonec si mě film získal. Místy to bylo tak cynické, že jsem se až musela zastydět za společnost, v které žijeme. Nutné zlo, které vždy zvítězí. A je opravdu nutné, nebo bude nutné jen tak dlouho, dokud mu to dovolíme? Myslím, že začínám mít hodně ráda Jareda Leta. Ethan Hawke zahrál bezmocného agenta výborně. Na konci se tvářil úžasně zoufale. ()

habertek

Nicolase Cage moc nemusím, ale tady byl vcelku koukatelný...jinak skvělé obsazení! Film sám o sobě na mě působil ke konci už trochu zdlouhavě. Příjde mi, že pokud není film celovečerákem taky by se měl držet kolem hodiny a půl...Filmu bych dal 3*, ale ta hvězda navíc je za to jak skvěle film ukazuje země třetího světa, to co my Evropani nevidíme, snad jen sem tam v televizi, ale jsme těmito zprávami už tak otupělí, že to ani nevnímáme. Tenhle film otevře oči! ()

korect

Zatím nejlepší kritika zbrojního obchodu, podaná tím nejlepším možným způsobem, satirou. Filmu nelze nic vytknout, nuda to tedy rozhodně nebyla. 90% ()

Romeroo

Na mě to zcela jednoduše působilo jako lehká dívka na německého turistu...pár kultovních hlášek, Nicolasův kukuč, věčně šňupající Jared...bavil jsem se moc a na rozdíl od toho německého turisty zadarmo. 86% ()

anyonecek

Úvodní scéna s kulkou, která putuje od výroby až po usmrcení chlapce je krásně šokující a určitě nejlepší scéna z celého filmu. Každopádně film ma spoustu dalších skvělých scén a hlavně dobrých hereckých výkonů např. Nicolas Cage, Jared Leto a nebo Ethan Hawke. Příběh a jeho provedení je určitě na 1* a nemám vůbec nic co vytknout, určitě to stojí za shlédnutí, takový film se netočí denně. ()

marek29

Dlouho jsem odolával tomuto skvostu, ale dnes mě dostihl. Dechberoucí, úžasné, perfektní. Nick přesně tak, jak ho mám rád a film akorat akční a akorát zábavný. Smekám - 5 z 5 ()

applestar

Nicolas film podal divákům úžasně. Film Vás rozhodně zaujme! Ve filmu je dost dbáno na to aby se co nejvíce přiblížil skutečnému příběhu. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)