Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

dino.h

Počáteční scéna s životním cyklem kulky dává jasně najevo, jakým stylem tento film bude pokračovat - dokonalým... aneb jak vyzbojit zbývajících 11 lidí :-). ()

Lokran

musím přiznat, že se až stydím za to, že jsem se v průběhu filmu několkrát od srdce zasmál, ale zase na druhou stanu, kdyby nebylo trochu satirického cynismu, tak by se na to snad ani nedalo koukat... takhle to byl jeden z těch filmů, co si budu pamatovat hodně dlouho. a nejen film... 90% ()

sickboy65

Působivý děj filmu ukazuje jak to chodí na černém trhu se zbraněmi. Ukazuje jeho prodej prví zbraně a až do poslední. A jeho vypracováni na černém trhu se zbraněmi. Nicolas Cage v hlavni roli ztvárnil velmi dobře. ()

Uz po první scéně, cesta kulky z továrny do hlavy malého afričánka naznačuje, že tento film bude něco extra. Takovéto věci by se měli natáčet dál. Třeba snad jednou někomu dojde, že válka a zbraně jsou zlo. ()

AlexDLarge

Překvapivě velmi povedený film s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Režisér Andrew Niccol velice zajímavým způsobem ukazuje pozadí "všech světových válek" a především odpovídá na otázku: "Odkud mají, sakra, ty zbraně". Doporučují všem idealistům. P.S.: Začáteční scéna je opravdu originální. ()

Tanner

Bezvadně natočený pohled na válečné konflikty z jiné stránky, než jak to prezentují média, historické učebnice a propaganda vůbec. Pohled obchodní. Super film, má originální myšlenku, spád, skvělého herce v hlavní roli (Cage jako vždy s kvalitním scénářem vyrostl o třídu) a když se k tomu připočítá fakt, že je na skutečné motivy, je výsledkem opravdu znamenitá podívaná, kterou si nespletete. ()

havran

Film, kterému jsem moc nevěřil, a proto možná překvapil. Myslím, že člověk může být závislý na všem, co pumpuje adrenalin - i na obchodu se zbraněmi. Cage ve své další z výborných rolí. A pionta na závěr, taky dobrá - žádné vlastenecké kydy, ale tvrdá realita. ()

Alojs

Příběh o muži, jenž se v cestě za penězi proměňuje ve stvůru (proč? … no protože je v tom dobrý), je uzpůsoben současným konzumním trendům. A co víc – Niccolovi se poštěstil vpravdě husarský kousek, když položil základ filmu, jenž žánrově kmitá v sevření dvou odlišných rovin. Niccol kráčí danou problematikou s podobnou drzostí jako Yuri Orlov a překvapivě nenásilně střídá polohy vyloženě drsné (nechutná poprava malých dětí) se sekvencemi notně odlehčenými, kdy do úst hrdinů vkládá trefné hlášky s náběhem na zkultovnění (viz objednávka Rambovy zbraně, obviňování MTV…). Přitom všem se nenechává svést ani na jednu stranu mince a v remízovém poměru 50:50 spěje jistými kroky k závěrečnému ortelu.*****Obchodník se smrtí je v distribučních listech uváděn jako mix thrilleru a akce. Ve skutečnosti se ale nejedná ani o přibližného zástupce té či oné kategorie, nýbrž o velmi sugestivní výpravné drama s drobnými (a jindy velkými) náznaky „něčeho jiného“. Niccolův snímek není žádnou výbušnou akcí a velkolepým ohňostrojem, ale zarážejícím pohledem do opomíjené reality, plivancem do tváří zaslepených, kritikou soudobé „mírové“ politiky a předně pak snímkem, který zasahuje do bolestivých partií – do míst, které se nás bezprostředně týkají. ()

GOGO3000

Ještě než se film objevil na plátnech kin, byly první recenze velmi slibné a lákaly ke shlédnutí. Moc se nemýlily, ba naopak film předčil celkovým provedením - skvělý Nicolas zde uplatnil svůj herecký potenciál, scény jsou efektní a děj je přímo uvěřitelně realistický. Téma pašování zbraní a jejich nelegální prodej komukoliv kdo zaplatí víc je ve filmové branži zpracováváno velmi zřídka, protože se jedná o choulostivou věc. Lord of War si s tím poradil na výbornou. ()

playboy_05

vtipné...akční...dramatické...a neuvěřitelně smutné...skvělé herecké výkony, impozantní hudba, a hlavně příběh který dokáže dojmout. Po všech stránkách skvělé drama. Zajímavost: hráči počítačových her jistě poznali, že hlas který mluví komentáře hlavního hrdiny namluvil i komentáře v počítačové hře Max Payne :) ()

KVBahnhof

Velice pěkný herecký výkon Nicholase Cage, který je jak vtipný, tak i cynický, když k tomu přičteme neotřelé téma, máme zde film, který vybočuje z klasických thillerů, avšak neuškodilo by méně politických poselství. ()

Jameses

Obchodník se smrtí nechce vymýšlet nic nového. Ona krutá a absurdní realita o nezničitelnosti ilegálních praktik je velmi dobře známa. Je však třeba ji umět vyslovit, předat a hlavně připomenout. Někdy je to opravdu zatraceně důležité, i když nepříjemné a nepopulární. A takto dokumentárně satirická forma je panečku na místě! ()

Tiiso

Ten film jsem viděl asi už po čtvrté. A je čím dál lepší. První hodina je silnější než druhá svým stylem vyprávění a rychlostí. Spousty informací zabalené do voice-overu a až skoro klipovitého střihu. Druhá polovina jde více pod kůži a nutí hodnotit svůj postoj vůči okolnímu světu. Cage hraje celkem přesvědčivě a dobře. ()

Ogrb

Výborné. Andrew Niccol je jeden z největších režisérských příslibů současnosti. Cage zase jednou hraje famózně, Jared Leto a Ethan Hawke nic nekazí, patřičně nekorektní hlášky jsou samozřejmost. Prostě bomba. 10/10 ()

Rodin

Výborný film, jen na moje gusto trochu příliš ukecaný. Nechápu, proč je třeba (americkému?) divákovi všechno polopatě vysvětlovat, aby náhodou nezatápal. Souhlasím s Galadriel, ten vypravěč tam vůbec nebyl nutný. Nicméně jinak velmi vydařené. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)