Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiálny text distribútora)

genetique

Po účelovej stránke má tento film takmer všetko, čo robí dokument dokumentom. Nehorázne veľa faktov, podložených skutočnosťou aj rôznymi dohadmi, veľa rozhovorov, ústrižkov histórie, to všetko rázne, úderne a svižne zostrihané tak, aby všetko malo hlavu a pätu. Od samotného osudového dňa vzniku filmu, cez jeho dôsledky vtedy až po súčasnosť a zároveň aj dôsledky, ktoré spôsobil všetkým zúčastneným. Samotný 'Deep Throat' sa ale určite nestane predmetom záujmu, naopak, asi sa začnem na na porná pozerať z vážnejšieho, morálne citlivejšieho uhla. 85%. ()

FlyBoy

Postačujúci výber toho najpozoruhodnejšieho čo sa dialo v 70. rokoch počas odhaľovania kontroverzného tabu, ktoré malo svojich odporcov, ale aj kvantum priaznivcov-porno. Slovo pri ktorom väčšina ľudí uhýba pohľadom a snaží sa veci zahrať do "outu", ja nič ja muzikant. Nebudem sa radšej púšťať do úvahy o ľudskej zvedavosti a podobných veciach pretože by to bolo na veľa strán a je to v tejto chvíli v podstate zbytočné. Ide o film "Deep Throat" (návrh na prvotný názov bol Hltačka mečov), ktorý odštartoval jednu éru trvajúcu až dodnes. Éru, ktorá sa rozmohla do takých rozmerov, že tvorcov tohto teraz už úsmevného počinu by asi nikdy nenapadlo kam to až dospeje. Oral sa stal normálnym javom, spoločnosť masívne začala trhať zakázané ovocie, ktoré bolo dlhé roky schované (neznáme) a puritáni sa pustili do uspokojovania svojho ega. Chceli spojiť tvrdý sex a umeleckú tvorbu-nepodarilo sa. Prileteli obvinenia, pokuty, uväznenia, ale aj zárobok cca 600 miliónov dolárov, čo je v porovnaní s nákladmi (cca 25 tisíc dolárov) výrazne ligotavá suma. Avšak kde sú veľké prachy, tam je aj podsvetie, ktoré koná za jediným cieľom-zarobiť. Výroky typu: "toto hrdlo si zaslúži aby ho niekto podrezal" už potom neboli vôbec prekvapujúce. Škoda, že miera únosnosti sa v súčastnosti roztrhla ako deravé vrece plné zemiakov, pretože ak by sa v tejto oblasti pohybovalo v určitých mantineloch, boli by veci viac prijateľnejšie a Linda Lovelace by nemusela mať až také výčitky. To by ale nemohla byť naša planéta Zem a jej početné špekulujúce osadenstvo. Inak príspevky aktérov a štábu mnohokrát výsostne pobavia... ()

Marigold

Výborný dokument, jak obsahem, tak formou. Jednotlivé rozhovory s pionýry porna představují velmi zábavný matroš, plný naturščyků a naprostých magorů. I jejich osudy po natočení nejvýdělečnějšího filmu všech dob mají něco do sebe. Navíc Deep Throat jako artefakt porno pop kultury se všemi zuřivými debatami dobře vystihuje proměny americké společnosti v 70. letech, což autoři dobře dokumentují jak současnými analýzami, tak dobovými materiály. Konfrontace volnomyšlenkářů s konzevrativními "hitmany" je vždy pro našince prostoupená něčím dráždivým... asi tím, že slyšet někoho hájit cenzuru s tak zjevným fanatismem vyvolává nevolnost. Nepochybně by se o fenoménu pornografie dalo natočit ještě objevnější snímek, ale tahle nepietní poklona klasice baví i vzdělává. A o to jde v klasickém pornu především, ne? ()

jojinecko

Porno je celospoločenský fenomén a preto by k všeobecnému vzdelaniu mohlo patriť aj to, kde ten celý cirkus a obrovský biznis vlastne začal..Tento dokument odkrýva pozadie vzniku prvého verejne šíreného filmu, ktorý spôsobil pohoršenie, nadšenie a hlavne priniesol niečo nové a definoval ďalšie smerovanie "iného druhu filmu"...Z historického aj kinematografického hľadiska veľmi poučné a zaujímavé... Pre tých, ktorý to chcú pozerajú kvôli nejakým "erotickým akciám", odporúčam nech radšej dajú prednosť naozajstnému pornu, aby neostali sklamaný:) ()

sepp

Po shlednuti tohoto kouksu muzu s klidnym svedomim rici, ze jde o jeden z nejlepsich dokumentu co jsem kdy videl. Samozrejme, hlavni merou se na tom podili jeho nevsedni namet. Vsechny okolnosti kolem tohoto filmoveho fenomenu jsou podany zajimave, vtipne a o velmi zajimave a misty i strach nahanejici vypovedi neni nouze - hlavne kdyz mluvi statni zastupce, jenz v 70. letech obzaloval hlavniho herce z DT a zejmena jeho posledni veta, ktera zaroven zakoncuje cely snimek je, rekneme, "kontroverzni". Na konec snad abych dodal, ze jsem mel to stesti samotny snimek Deep Throat videt a jde o sice starou, naivni a priblblou a ano, pornografickou, lec preci jen zabavu. ()

• V Hlubokém hrdle byl první film, který vysílala HBO s označením NC-17 (nepřístupno osobám mladším 17 let). (FilmFan24)
  • Tvůrci sesbírali na 800 hodin rozhovorů a archivních materiálů. (FilmFan24)
  • Komentář k fimu namluvil Dennis Hopper. (M.B)