Nomina Domini

všetky plagáty
Švajčiarsko, 2000, 22 min

SOLOM.

„Welcome to Hell!“ - Před dávnými časy byla „duše“ Antikrista chycena a pohřbena v hlubinách Země. Na onom místě byl vybudován klášter a zdejší mniši hlídají „pekelnou“ bránu. Dokud neustále opakují modlitby ve jménu Páně, Antikrist zůstává uvězněn, jenže v dnešní moderní době na to mají i oni počítač, který když se posere, může být zle. I proto přijíždí do kláštera machr přes počítače Adam, který ovšem netuší, že zdejší místo skrývá nejedno děsivé tajemství a že ne všichni mniši slouží stejnému pánu…Ze začátku mne tento krátkometrážní snímek moc nebavil. Herci mi nebyli sympatičtí, atmosféra nudná a já byl přichystaný dát odpad. Ovšem ve chvíli, kdy je Adam poprvé napaden a následně odkrývá děsivou pravdu o tomto „svatém místě“, jsem se dočkal příjemného zlepšení a to ve všech směrech. Docela jsem čuměl, že i Švýcaři dali do nahé ženské, jen škoda, že nám nebyl ukázán onen rituál zrození trochu podrobněji. Nakonec se ukázalo, že jde o docela solidní dvacetiminutovou podívanou, jen mohli tvůrci ještě trošku přitvrdit. ()