Vánoce jsou tradičně nazývány svátky štědrosti, pohody a míru. Zajistit slavnostní stůl, opatřit dárky a vyřešit, kdo bude pozván k štědrovečerní večeři – to vše bývá předmětem vzrušených debat v mnoha domácnostech. Pojďme se společně podívat na televizní komedii, kde je v patřičné nadsázce vykreslena svérázná atmosféra těchto chvil. Vše začíná v předvánoční době, kdy ožije starý spor mezi rodiči (I. Janžurová a V. Menšík), který vznikl před dvaceti lety, když se manželova matka špatně vyjádřila o nastávající snaše. Od té doby rodinka vždy trávila Vánoce u ženiny matky v Sedlčanech. To však chce letos otec změnit. Zamýšlí pobýt na Vánoce u své matky v Rokycanech. O tom ale manželka nechce slyšet ani slovo. Urážka od tchyně se neodpouští ani po letech, a navíc se přece pojede opět k její matce! A tak na řadu přijdou staré křivdy. Do hádek se zapojuje i dospělý syn (V. Dlouhý), který nakonec svízelnou situaci „ke komu na Vánoce“ vyřeší… (Česká televize)

Gig

Malá televizní komedie, která je malá z pohledu času, ae velká z pohledu hereckého koncertu, který rozehrají bravurně rodiče Vladimíra Dlouhého Vladimír Menšík s Ivou Janžurovou se svým synem. A přitom jde o takovou prkotinu. Prkotinu, skutečně? Však to zná každý z domu. Už kdysi obdobnou situaci řešil Luďan se svou manželkou Heduš v Homolcích, kde pojedou :). No, ale když se to náležitě vědecky, musí z toho logicky vyplynout konsekvence tomu určené :) ()

Ruadek

Představte si u této inscenace tragickou hudbu plnou smyčců a protáhlých basových linek. Zkuste si komediální herce zaměnit za ty dramatické. Jaké to je? Smutné, jedna velká manželská hádka, viďte? I proto jsem si to osobně do komedií nezařadil protože mi na tom nepřišlo nic zábavného, spíše naopak. Nadsázku a absurditu chápu, bavit jsem se přesto nedokázal. *** ()

Kozlowski8

Klasická konverzačka. Absurdní výměna argumentů k tomu, ke kterým rodičům odjet na vánoce. Parádní představení Ivy Janžurové, Vladimíra Menšíka a Vladimíra Dlouhého. 80%. ()

artcha

Dost mi vadí, že zde Iva Janžurová hraje naprostou pipinu, kterou prostě od začátku nemůžete mít rádi a i když celou inscenaci čekáte a hledáte nějaký světlý okamžik, vždycky to nějak nešťastně podělá. ()

Cesty timem

Oni by to možná měli dávat jindy než na vánoce. Hlášky, bezkonkurenční herci a výkony, ale mě to vždycky spíš rozčiluje. Nevím, některé podobné partnerské hádky (třeba v "Nenechte se rušit") mne baví. Ale možná je to opravdu tím časem, kdy se na to člověk dívá... Ale ta myšlenka rád/nerad je opravdu revoluční :-) .... 12012024 - no vždyť to říkám. Mimo vánoční hektický čas jsou ty manželské vánoční hádky docela legrace a hlavně v tomto podání - zvedám na 4* ()

vinducha

pan Menšík a paní Janžurová v rodinné komedii , banální zápletka o schopnosti domluvy a ústupku v manželství , kterou tito 2 geniální herci dokážou svým herectvím povýšit na mistrovské dílo, respekt ()

Gustik5

No, tak tomuhle se říká komedie, podívejte se, páni filmaři do minulosti; tři skvělí herci, vtipný scénář, a jak to stačí... ()

honza.g

Brilantní převedení mejtypičtějších způsobů mančelských střetů, jak je autor poznal z praxe v manželské poradně. Herecké výkony představitelů hlavních rolí jsou skvostné, ale neměly by zastínit praktické použití - např. jak vést a zvládat vlastní hádky. ()

BStone

V popisku k této tv konverzačce se píše komedie. Pokud se opravdu jedná o komedii, pak mimořádně hořkou a cynickou. Obsazení skvělé. 40% ()