Dokonalá bytosť

• Česko Dokonalá rasa (viac)
všetky plagáty

Nuovo Zelandia, představuje svět, kde spolu upíři a lidé mírumilovně žijí. Tato delikátní rovnováha se zdá zničená, když neznámá epidemie začne likvidovat lidskou populaci a jeden upír poruší zákon a začne zabíjet lidi. Upír Silus (Dougray Scott) je vyslán, aby chytil zločince, svého bratra Edgara. V pátrání spojí své síly s lidskou policejní kapitánkou (Saffron Burrows) a společně zjistí, že není všechno tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Bratrovražedný boj dvou upírů, mezi nimi stojí dívka, kterou chtějí oba dva-- klišé které bylo vidění již stokrát a na mnohem lepší úrovni. Podprůměrné herecké výkony a kopírování jiných filmů u mě shodilo hodnocení hodně dolů. Co se týká scénáře, je ze začátku celkem zajímavý a musím říct, že zhruba prvních 30 minut se mi film dost líbil. Potom ale jako by došly scénáristům kreativnější nápady a začala jedna nudná scéna za druhou. Je sice pravda, že se v nich vraždilo, ale většinou jsme toho moc neviděli, jen občas někdo vykřikl a potom byl záběr na mrtvolu.Samotné pohybování upírů mě už však zas až tak nenadchlo. Blížilo se to spíš ke kopírování Spidermana a přišlo mi to komické. Chodící upír s hadičkou však ještě víc. ()

cariada

V jakémsi těžko určitelném časovém odbobí, je svět kde žijí lidé a jakýsi nadlidé (něco jako upíři) v přátelství, řikajísi "Bratrstvo". Lidi postihla nákaza. A k tomu jeden nadčlověk začne zabíjet lidi a vysávat jim krev. A tak se oba druhy spojí a vydávají se lapit škodnou. Samozřejmě to nejde jen tak. Hodně divná podívaná, která moc nápadů nepobrala. Tvůrci si s ní moc nepohráli a vyýsledek je dost rozpačitý. ()

Margay

Bylo to zajímavé. Nechci na Bratrstvo myslet jako na upíry, koneckonců NIKDE ve filmu není ani jedenkrát řečeno slovo upír, i když mají zuby, chlastaj krev a se zdravím jsou na tom dobře. Jenže jsou použiti spíše jen jako prostředek, aby se polovina filmu nevyplácala na vysvětlování, co přesně je ta dokonalá rasa zač. Dougray Scott jako Silus je celou dobu toporný a i když chápu že to byl záměr, bylo to až tak dokonalé že vypadal jen jako znuděně odříkávající text a přemýšlející, co v tomhle filmu vlastně dělá. V podstatě jediný, kdo se snažil něco hrát, byl Edgar (Leo Gregory?). Vše ostatní ale bylo hodně, opravdu hodně dobré. Celou dobu jsem úplně nevěděla co si mám myslet, ale fakt je, že jsem se neodtrhla. Ztvárnění místa a kostýmů bylo na celém filmu asi nejlepší, pokus o inovaci také vítám s otevřenou náručí. Hodnocení ze čtyř hvězd, které jsem chtěla dát celý film, srazil dolů až konec. Překvapení bylo fajn, ale, sakra, kdo byl ten kluk, jak se dostali ven, proč co nač? Závěrečná Silusova promluva to dokonale zabila na jednu hvězdu, ale po zamyšlení a faktu že se mi celý film skutečně líbil, zvedám na tři a půl. :-) ()

HuanCraven

Docela originální prostředí a základní nápad, vůbec dobrých nápadů tam bylo víc, ale byly naprosto nezužitkované. Ale film se nám snaží na každém rohu "něco" říct až je to hrozná nuda, kdyby to byla mlátička, udělali by tvůrci líp. Celý příběh je děravý až hamba a člověk se po většinu času nudí. Neustálé kecy o síle hlavní hrdinky (jejíž představitelka podle mě vůbec nehrála, ale jen smutně chodila kolem), mě pak už docela vytáčeli. Nakonec dám dvě hvězdy i když s odřenýma ušima, protože celek není taková tragedie, spíš tak trochu podprůměr... ()

IceQueen

V tomto modručkom filme ma najviac znervózňovalo a rušilo to, že som sa snažila identifikovať obdobie, v ktorom sa celá šlamastika odohrávala. Po uliciach jazdili autá aj kone, nad mestom sa vznášali vzducholode a všetci boli špinaví a poobliekaní ako v časoch Toma Sawyera, ale podaktoré technické výdobytky a aj správanie všetkých zúčastnených dávali tušiť, že predsa sme trochu inde. Ale sakra kde? Hlavný upírsky hrdina sa asi v mene bratstva zriekol mimiky a pri prenasledovaní svojho zvlčilého brata si počínal dosť nešikovne (ale aspoň si zachoval tvár, takú istú po celý čas). Správny upír sa má správať ako...upír a nie pobehovať v čiernom kabátci a očuchávať policajtky. ()

• Snímek získal dvě novozélandské filmové a televizní ceny, a to v kategoriích nejlepší kostýmy a nejlepší design. (Terva)
  • V roce 2012 byl snímek šestým nejdražím novozélandským filmem. (Terva)
  • Jonathan Rhys Meyers byl původně obsazen do role Edgara, kvůli dalším filmovým závazkům však musel natáčení opustit. (Terva)