Život se může stát prázdným a nudným, pokud v něm zcela chybí iluze, fantazie a romantika. Právě to nám připomínají tvůrci filmu, jehož hrdinou je jedenadvacetiletý mladík, který se vydává za Dona Juana DeMarco. Kromě toho, že se tak obléká, také opakovaně tvrdí, že je tím nejlepším milencem na světě, který měl už tisíc žen. Jen jediná ho odmítla, krásná dona Anna. Právě proto chce ukončit svůj život skokem z obrovského billboardu, v čemž mu zabrání psychiatr Jack Mickler. Ten má rozhodnout o dalším osudu mladíka během jeho vynuceného pobytu na Woodhavenské státní klinice. Setkání podivného pacienta, který okouzluje nemocniční personál, a vynikajícího, ale unaveného lékaře, jenž naslouchá jeho barvitým vyprávěním, ovlivňuje obě strany... (oficiálny text distribútora)

Hopper

Ten Brando nám od čias Godfathera ale pekne vytlstol... Depp je mladý, nevýrazný, ale asi fešák, príbeh sa motá niekde medzi ľahkou komédiou, romantikou a miernou drámou, nič výrazné a byť takým psychiatrom ako je Brando, idem do dôchodku o 15 rokov skôr. ()

Revolver

Hodně podprůměrné, nudné, příšerně utahané, romantické drama. Bože to nikdo z tak skvělých herců předem nečetli scénář, že se pustili do takový blbosti ? ()

cab

Za par dni jsem nevedel na co jsem se to vlastne dival, takze muj zazitek byl nulovy az na podvedome uvedomeni, ze byl zajimave obsazeny. 35% ()

Paity

Moje vcelku srdcová záležitost ať už kvůli Johnnymu Deppovi nebo Marlonu Brandovi. Oba to hrají skvěle, škoda snad toho konce. Ale první dvě třetiny snímku jsou super. Pohodovka, která vás vtáhne do světa romantiky, snění a milování. ()

Sairina

Film, který vás může oslovit nejen krásným tělem Johnnyho Deppa nebo hereckým výkonem Marlona Branda, ale i krásnou poetikou, když se necháte pohltit slovy, zjistíte, jak krásný život má romantický hrdina a jeho láska. Tento film je proto jen pro ženy, muži u něho většinou usnou. ()

Wishkah

Taková nenápadná, jednoduchá romantická komedie. Při menším vypilováním scénáře a vyměnění nudného režíséra Levena nějakým lepším vypravěčem to mohlo být něco speciálního. Trochu rozporuplně tady vyznívá účast Marlona Branda, který tu hraje opravdu pěkně civilně a velmi vtipně, ale do své role měl být možná o dvacet kilo lehčí aby do role víc seděl ()

Schuldiner

Opravdu velmi netradičně pojatá komedie. Nebylo to uplně špatné, několikrát jsem se od srdce zasmál... Ale jedno podívání asi stačí. ()

LuckyStar

Závěrečná zpověď Johnnyho Deppa před komisí nádherně a i důležitě ukazuje, jak nesmírně prázdné a společností uznané formy života mají lidé bez vnitřního plamenu lásky, fantazie a jak duch, větších či menších fantazií, dokáže ze života udělat skutečně nádhernou cram-full záležitost. "Pravda je ve vás.". Na světě jsou podstatné jen čtyři otázky a jedna stejná odpověď na ně. Tleskám. ()

conery1

" V živote sú len štyri zmysluplné otázky: čo je sväté, čo vlastne tvorí ducha, prečo stojí za to žiť a prečo stojí zato zomrieť. Je to láska."Zjavne nepochopený film na tejto stránke. Sme tým, čím si myslíme, že sme. Nie tým, kým sme sa narodili, alebo kde sme sa narodili. Pripomínal mi Prota, kde " pacient " učil doktora. Skvelý Depp, s váhou bojujúci Brando, nehodiaca sa Dunaway a kopa krásnych žien. Tí, ktorí odsúdili tonto film majú kritický nedostatok romantiky a žijú iba preto, aby splnili to, čo sa od nich žiada: načas v práci, nejaké to potomstvo. . . a hlavne nevybočiť z rady! ()

Mikeel

Celkem průměrným film s, jak jinak než nadprůměrným Johnnym. I já, být ženou, bych se do Johnnyho, jakožto Dona Juana zamiloval, protože jeho herecký talent je vskutku k pomilování! :D Ačkoliv tato role nepatří mezi ty, kde by se mohl naplno projevit. Samotný film byl pro mne až příliš neosobitý, a i přes silnou vřelost romantických vztahů mne zanechal chladným. Závěrečná pointa úsměvná. ()

chalp

Nuda, nuda, nuda...kde?Jeden z najkrajších romantických filmov čo poznám, nenechajte sa zmiasť tými percentami.Ak vám nevadí pomalšie tempo, budete veľmi milo prekvapený, krásny film o znovunájdení lásky a o kontraste vymysleného a skutočného sveta....ak sa vám páčila napríklad Veľká Ryba od Burtona, verím, že toto sa vám zapáči tiež.Áno odporúčam! ()

arcticsky

Líbil se mi příběh a líbila se mi Faye, Brando i Depp: Zeptala se mě, kolik jsem měl žen, odpověděl jsem: "Včetně tebe jeden tisíc pětset dvě" - hned jsem věděl že je to jiná cifra než měla na mysli ona.... ()

Grizzly

mystifikacni film...kazdy chceme byt nekym jinym, nekym kdo je dobry v tom, v cem sami zaostavame...Johy Depp ve svych 32 letech hraje sestnactileteho :). Jen skoda, ze autori nenechali otevreny konec... ()

butnot

Uznávám, že kdyby tam nehrál Depp, tak si na ten film asi nikdo dneska nevzpomene a zřejmě bych se já na něj kdysi ani nepodíval. Přesto si myslím, že ten film naráží na určité neporozumění ze strany diváky. A to proto, že se nemá jednat o žádný romantický film, nýbrž o drama. A v tom je ten kámen úrazu. Jestliže budeme tohoto Don Juana vnímat jako "děsnou" romantiku, pak nám ten film musí přijít jako obyčejný průměr, v němž hrál Depp. Ale já jsem to skutečně vnímal jinak. Vnímal jsem ten film jako příběh chlapce, kterého nepotkal pěkný život. A tak místo toho, aby žil ve sžírající skutečnosti, žil si ve svých vlastních představách. Řekl bych, že by přišlo o práci hodně psychologů a zkrachovala by nejedna farmaceutická firma, kdybychom byli aspoň občas schopni zapomenout na svou zničující realitu a něco hezkého si představit. Mně osobně takové poselství tento film jednoznačně přinesl. ()

Jeremiah

Pokud v něco intenzivně věříš, potom dokážeš přesvědčit nejen sebe, ale ovlivníš celé okolí. Tak na mne působil tento film, kde herecky vynikl J.Depp, a kde se atmosféra houpavě přechylovala mezi fikcí a tvrdou nemocniční realitou. Film se mě líbil, a proto 3 a půl. ()

Bozvav

Krásná muzika, zajímavý příběh, zvláštní pojetí a nečekaný závěr. To vše spojeno v romantickou jednohubku za 75%. ()